Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

N1Mara - Profil | Čt 14.10.2021 21:23:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Marge >> Jůůů to je paráda !! .-))) Já dneska jen tláču .-))

    NBláža - Profil | Pá 18.12.2015 22:28:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Káceč >> Já vím, každý nesnese tvé zemitější a dobře mířené vyjadřování. ;o)))

    Admin to má ale těžké, pokud chceš udržet jakous takous úroveň debaty po delší čas. Své přispěvatele si musí polehoučku vychovávat. ;o)

      Nkubas. - Profil | Pá 18.12.2015 22:27:34

      Bláža >> No tak jasně, když máš nedostatek sádla a oleje přehršel a hlavně olej v klidu vyliješ relativně, ale vylít domácí vyškvařené sádlo třeba, tak to "mentálně" nejde :-).

        Nkubas. - Profil | Pá 18.12.2015 22:25:57

        Káceč >> Ale tak zase hovězí guláš(z kližky) bez sádla, dokážeš si to představit :-)? Já ne...

          Nkubas. - Profil | Pá 18.12.2015 22:24:47

          Marge >> To není o pravdě nebo nepravdě, na tom to nestojí :-). Uvidíš sama však...

            NPoušťák - Profil | Pá 18.12.2015 22:24:29

            rarach >> co tobě,ale HoumraP ho žere už třetí den..o)

              NBláža - Profil | Pá 18.12.2015 22:24:23

              kubas. >> Jsem barbar, já smažím řízky výhradně na oleji... (řepkovém) ;o(

              Sádlo používám dosti, ale spíš jako přísadu k jídlu, kterou bez problémů sním, což o oleji říci nemohu. Oliváč je jiná kategorie, toho je na smažení škoda...

                NKáceč - Profil | Pá 18.12.2015 22:24:11

                kubas. >> tak zase hovězí dělat na sádle je špatně. To je nejlepší dělat na loji, ale ten nekoupíš, tak se používá olej.

                  NMarge - Profil | Pá 18.12.2015 22:22:52

                  kubas. >> hádat se s tebou nebudu. Letos teda udělám půlku na oleji a půlku na sádle... jako zkoušku jestli máš pravdu.

                    Nrarach - Profil | Pá 18.12.2015 22:22:29

                    Dejte ten guláš už pryč, dělá se mi z něho mdlo.......

                      Nkubas. - Profil | Pá 18.12.2015 22:20:17

                      Marge >> Sádlo je sádlo, to nenahradíš :-). Olej je jen nutná a možná o trochu levnější náhražka...

                        Nrarach - Profil | Pá 18.12.2015 22:18:47

                        HoumrP >> O té vodě...staženo, není to moje.

                          N1Mara - Profil | Pá 18.12.2015 22:17:03

                          Marge >> Ty ještě nespíš ? :-))

                            NMarge - Profil | Pá 18.12.2015 22:16:34

                            kubas. >> já ho dělám na oleji

                              Nkubas. - Profil | Pá 18.12.2015 22:15:16

                              Káceč >> Jasně, pravdu máš... A smažený kapr na sádlo určitě patří, o tom žádná ;-)!

                                NKáceč - Profil | Pá 18.12.2015 22:13:46

                                kubas. >> já dokážu pochopit, že třeba mořský plody se na sádle asi fakt dělat nedaj. S tím problém nemám. Ale prostě tady v Čechách na vepřový patří sádlo a hotovo. To není nic proti Jirkovi R, bylo to myšleno všeobecně. Ale co, budou Vánoce, kapra smahnu na sádle, je to vlastně taky vepř, tak co :-)

                                  NJirka R. - Profil | Pá 18.12.2015 22:12:05

                                  rarach >> Jo, tenhle primární/základní rituál jsem s tou podělanou švédskou litinovou pánví za dva a půl litru udělal.
                                  Můj problém je, že dosud neumím odhadnout její teplotu (použil jsem ji pouze cca 20x, empirika tedy v háji), kdy na ni mám konečně mrskout flákotu, aby se zatáhla, ale nepřipekla. Že prý se to pozná podle toho, jak po zahřátí začne "vonět". Jenže na to já jsem blbej, nám věčně kuřáckou rýmu... :-)

                                    NKáceč - Profil | Pá 18.12.2015 22:08:27

                                    HoumrP >> i vůl pije vodu, i vůl :-)

                                      NKáceč - Profil | Pá 18.12.2015 22:08:00

                                      Poušťák >> no, velblouda jsem ještě nežral, stejně jako pandu nebo koalu. Musím s tím něco udělat :-)

                                        Nkubas. - Profil | Pá 18.12.2015 22:05:20

                                        Káceč >> Kašli na imigranty :-). Tradiční česká kuchyně má dle mě přesně opačný trend v poslední době, než že se "doje*bává" i když některé zdejší výtvory tomu moc za pravdu bohužel nedávají :-)... Naštěstí jsou lidé, kteří se tu porevoluční sračku snaží narovnat a vrací se k tradičním receptům a dělají jakousi osvětu. Dle mě to aspoň trošku ovoce nese a lidi si uvědomují spoustu věcí, naštěstí.

                                          NHoumrP - Profil | Pá 18.12.2015 22:03:59

                                          Káceč >> vodu? Nejsem kůň :-)

                                            Červené karty: tonouš, Káceč