Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

N1Mara - Profil | Čt 14.10.2021 21:23:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Marge >> Jůůů to je paráda !! .-))) Já dneska jen tláču .-))

    NJirka R. - Profil | Pá 18.12.2015 20:33:09

    rarach >> A pro koho tedy, he? Pro novomanžela s nevěstou v ložnici? :-)))))

      N1Mara - Profil | Pá 18.12.2015 20:32:10

      Bláža >> Takže je to jako roláda osmažená na oliváči na pánvi a pak daná do trouby s výpekem a trochou másla a dopečení, po vyndání na talíř rozkrájet na plátky. Rozumím tomu dobře ?

        NBláža - Profil | Pá 18.12.2015 20:27:58

        1Mara >> Třeba tady máš podrobný návod, hned bych si to udělal...

        http://www.recepty.cz/recept/veprova-panenka-na-sla​nine-9300

          Nrarach - Profil | Pá 18.12.2015 20:25:43

          Jirka R. >> Panenka je nejlepší jako Wellington, ale to není pro slaměné vdovce.

            N1Mara - Profil | Pá 18.12.2015 20:24:07

            Bláža >> Počkej, já myslel, že to je už jako placka a z boku obalená slaninou a né jako válec roláda , nemáš nějaký obrázek ? Já ty omáčky mám rád, ale neumím je :-(

              NBláža - Profil | Pá 18.12.2015 20:19:05

              Jirka R. >> Tak já marinuji, maximálně v oliváči s trochou česneku lehce zahřát, a přelít přes maso a nějaké čerstvé bylinky rozmarýn a tymián...

              Hovězího se taky zatím bojím, ale ono na něj dojde... ;o)))

                NBláža - Profil | Pá 18.12.2015 20:16:05

                1Mara >> Přelít i s výpekem, přidat máslo, pak z toho můžeš uděl i omajdu dle své chuti. Oliváč nemusí být na vše, navíc se vypeče trocha z té slaniny a ta chuť se stejně skoro ztratí.

                Po upečení dát na teplo a dodělat omajdu a pak válečky nakrájet hezky šikmo na talíř....

                  NJirka R. - Profil | Pá 18.12.2015 20:12:28

                  Bláža >> Já začal s panenkou experimentovat před pár lety, zprvu jsem ji nechtěně pokaždé vysušil (to máš recht, že je to u ní velmi snadné!), ale časem se s ní naučil pracovat, aby byla šťavnatá, přitom dobře udělná.
                  Čím jsem starší, tím víc mě vyhovují masa zpracovaná snadno ke žvýkání, hovězích steaků se ale dosud bojím, mnohdy je tzv. nedotáhnu, nebo přetáhnu. Ale s prasečinkou se umím srovnat, s panenkou neudělám většinou chybu nikdy (ale už jsem jich pár na grilu přetáhnul do sucha, to jako jo).
                  Já spíš provokoval ve smyslu té marinády, třeba ananasovou, nebo pomerančovou... Pokud to ale zaliju silnou pfeffersmetanovou omáčkou, marináda je naprosto marginální, to si uvědomuju... :-))))

                    N1Mara - Profil | Pá 18.12.2015 20:10:15

                    Bláža >> V té troubě to děláš na másle či taky oliváči ?

                      NBláža - Profil | Pá 18.12.2015 20:01:56

                      Jirka R. >> Za mě upřímně, já bych to nekoupil, suché maso, krkovice je lepší, ale když už, tak na válečky, zabalit do slaniny, orestovat, a dát dopéct na 10-15 minut do trouby, k tomu třeba Bulgur, nebo jen šťouchané brambory, nějakou čerstvou zeleninu. Udělal bych si tak třeba jen půlku, a druhou zkusil trochu jinak.

                      Medailonky jsou krásné, ale nesmí být moc tenké a taky je nesmíš dělat moc dlouho. Jinak je to mrtvé maso....

                      Ať to uděláš jak-koliv musí to chutnat hlavně tobě. ;o)))

                      Jinak receptů je na netu moc, a googl je mocný.

                        NJirka R. - Profil | Pá 18.12.2015 19:59:23

                        1Mara >> Jo, olivák to jistí, oprásknu to ale vcelku, to kvůlivá správné šťávě, ta se u medailonků jaksi lehce mine, nejsou-li dostatečně vysoké.
                        Když já tak rád pfefer-omáčku... Tak to bude nejspíš na přírodno, pak přelité tou smetano-hořčičně-pepřovou. Bóže, jak se těším, jak si po tom zítra půjdu lehnout...! Je tady taky podoný požitkář...? :-)))

                        P.S. Foto bude, nikoli však selfíčko z ložnice! :-))))

                          N1Mara - Profil | Pá 18.12.2015 19:51:53

                          Jirka R. >> Já bych to fláknul na olivák a udělal malé medailonky s hranolkama a tatarkou a volským okem :-))

                            NJirka R. - Profil | Pá 18.12.2015 19:42:11

                            Příběhy slaměného vdovce...
                            Tak, a co s tím, panenka má 47 dkg... ? :-)))
                            Gril neroztápím, nejsem na chalupě, stačit musí pánev, trochu to nějak marinuji, ale co byste s tím vy, kolekyně a kolegové?

                              NBláža - Profil | Pá 18.12.2015 19:37:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Jsem přijel hladový domů, a tak jsem za 15 minut povečeřel slaninu s vejci a trochu té zeleniny. ;o)))

                                NBušák - Profil | Pá 18.12.2015 12:22:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                pěčený fous na zimních houbách

                                  NMatos - Profil | Pá 18.12.2015 8:49:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  vepřová roláda plněná špenátem.

                                    Nxycht - Profil | Pá 18.12.2015 7:31:50

                                    rarach >> To máš pravdu, tatarák z tuňáka jsem na tvojí radu zkusil a je to neskutečný žrádlo. Zato steak z něj mi nepřijde tak dobrej.

                                      Np.lorenc - Profil | Pá 18.12.2015 6:27:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Malá kompenzace :-) Z guláše mám jen foto cibule:-D Ale byl prý dobrý....

                                        Np.lorenc - Profil | Pá 18.12.2015 6:23:44

                                        Marge >> Ahoj, omluva že jsem nedodal foto:-( Já to totiž nestihl:-) Končil jsem v 7:30 h a šel si na chvilku lehnout. V 10 jsem dostal budíčka ( mezi tím jsem byl dvakrát u udírny přiložit ) od kamarádů co přijeli udit ryby a pak už bylo jen pivo a slíva:-)))))))))))))

                                          NPYTLAKS - Profil | Čt 17.12.2015 23:39:28

                                          Poušťák >> palmový je větší hnus jak cukr:-)pokud není přepálený(cukr):-)

                                            Červené karty: tonouš, Káceč