Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

N1Mara - Profil | Čt 14.10.2021 21:23:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Marge >> Jůůů to je paráda !! .-))) Já dneska jen tláču .-))

    NHoumrP - Profil | Čt 17.12.2015 23:13:14

    Marge >> jo, mám rád Franz Josef - Kaiser s chilli papričkou, nebo bez. Je to kus poctivého masa, žádné drtky na kousky. Omajdu? To je jednoduché...uděláš majonézu, bílý pepř, lár kapek limetky, sůl. Pokud je to husté, přidáš trošku smetany, potom přidám, podle chuti jedince.... pažitku, petrželku, trošku parmazánu, mazacího sýru.... dá se kombinovat různě. Dnes jen s česnekem a mazacím sýrem.

      Nrarach - Profil | Čt 17.12.2015 23:04:40

      1Mara >> To mi říkala žena a syn taky, dneska když si mají vybrat mezi tatrákem z tuňáka a kravské svíčky, tak vždy vyberou tuňáka. Chce to jenom zkusit.
      Čerstvá treska obecbá je vynikající, ale možná lepší je pollack, stejně jako makrela, halibut a vůbec jsou ty ryby dobrý. Akorát vytažená treska bleje a smrdí jako tloušť.

        N1Mara - Profil | Čt 17.12.2015 23:04:10

        rarach >> Vypadá to, že příští rok si s Parmou uděláme týdenní dovču v Polsku u moře a tam si nakoupím čerstvé filety tresky obecné, zatím mě ta ona jediná chutná nejvíc .-)

          N1Mara - Profil | Čt 17.12.2015 23:02:06

          rarach >> To by doma nikdo nejedl, mám rád rybu , ale zapečenou v troubě ve vajíčku, to doma taky nikdo nechce .-))) Chtěl jsem ochutnat i tresku tmavou, ale kupovat 3kg. filet jen kvůli ochutnání, na to kašlu, mořského ďasa měli taky celého a jen platýse, chtěl jsem koupit ještě halibuti filet, ale neměli. No, příště uvidíme .-)

            Nrarach - Profil | Čt 17.12.2015 22:58:56

            1Mara >> Kup si čerstvého tuňáka v Makru, když tam chodíš a udělej si z něho tatarák, pak mi odepiš.

              N1Mara - Profil | Čt 17.12.2015 22:57:13

              Marge >> No, ani né, i když za ty peníze by si to zasloužilo jinak upravit, hodil jsem to jen okořeněné na máslo a na pánev a dal jsem k tomu jen čerstvý chléb, ale prostě se to rozpadlo. Příště to udělám trochu jinak. .-)) Jinak, koukali jsme s Parmou na nějaké ty kuchařky , od Vaňka tam měli hned dvě, ale lepší byla jiná , stále sice dráž, ale ke každému receptu velice podrobný postup i s časem + krásné foto .-)

                NMarge - Profil | Čt 17.12.2015 22:53:27

                1Mara >> to naštve...

                  N1Mara - Profil | Čt 17.12.2015 22:52:24

                  Marge >> Mě moc tuňák nechutná, ale treska je jiný dílo, ale dneska se mě moc nepovedla, celá se mě rozpadla, budu si muset najít nějaké ty dobré recepty na ní .-)

                    NMarge - Profil | Čt 17.12.2015 22:49:49

                    HoumrP >> tak tady bych prosila odpovědět na dvě otázky. Jakého tučňáka kupuješ, máš nějakou oblíbenou značku? Domácí omáčka spočívá v čem? Nejlíp dej rovnou celý recept :-) Díky.

                      NMarge - Profil | Čt 17.12.2015 22:48:01

                      p.lorenc >> jak dopadl myslivecký guláš?

                        NHoumrP - Profil | Čt 17.12.2015 22:24:06

                        JaMi >> díky, ale to už bylo dávno sežráno :-))

                          NJaMi - Profil | Čt 17.12.2015 21:50:24

                          HoumrP >> Dobré chutě přeji.

                            NHoumrP - Profil | Čt 17.12.2015 21:37:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            K véče salát s tuňákem, vejcem a domácí omajdou....

                              N1Mara - Profil | Čt 17.12.2015 21:21:04

                              JaMi >> doufám :-D

                                NJaMi - Profil | Čt 17.12.2015 21:20:00

                                1Mara >> O to více bude chutnat :-D

                                  N1Mara - Profil | Čt 17.12.2015 21:12:58

                                  JaMi >> to jo, koupil jsem si k večeři tresku obecnou a ta cena ?? no hrůza ;-)

                                    NMarge - Profil | Čt 17.12.2015 21:11:43

                                    Poušťák >> tak jsme zas o něco chytřejší :-)

                                      NJaMi - Profil | Čt 17.12.2015 21:09:23

                                      1Mara >> To je, ale ze čerstvé si také zákazník řádně zaplatí.

                                        N1Mara - Profil | Čt 17.12.2015 21:08:24

                                        JaMi >> tak to je solidní přístup k zákazníkovi. ;-)

                                          NJaMi - Profil | Čt 17.12.2015 21:06:14

                                          1Mara >> Ukážeš si na kus a udělají ti jej dle receptu, který mají v nabídce.

                                            Červené karty: tonouš, Káceč