Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

1Mara - Profil | Čt 14.10.2021 21:23:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Marge >> Jůůů to je paráda !! .-))) Já dneska jen tláču .-))

    afjee - Profil | Po 14.12.2015 20:27:42

    S&F - pescador >> Taky mně to chutná víc s tím parmazánem jak bez. Dávám ještě navíc sušená rajčata a je to pecka.

      Ulcek - Profil | Po 14.12.2015 20:26:47

      Bláža >> rado se se stalo-)

        S&F - pescador - Profil | Po 14.12.2015 20:25:23

        Bláža >> Přiznám se,že já si někdy malou ,,štamprli" oliváče dám. Dokonce se to doporučuje a není to nic neobviklého.
        Jinak co mám odzkoušeno tak oliváče používám tyhle. Vyhovují mě po všech stránkách.

          kubas. - Profil | Po 14.12.2015 20:24:01

          Bláža >> Přesně, strašnej obchod, zrušit nejlíp, moc dobré věci tam mají :-). Gran Moravia a giuncata fresca, to můžu asi nejvíc :-).

            kubas. - Profil | Po 14.12.2015 20:21:59

            Bláža >> Já nedávno bohužel objevil toto, něco jsem tam zkusil testnout a oleje hodně dobré, ale taky ta cena...

            http://www.brnovomfass.cz/produkty/oleje/olivove-ol​eje/

              Bláža - Profil | Po 14.12.2015 20:20:34

              kubas. >> Gran Moravii jsem myslím viděl minulou neděli v Pardubicích v AFI paláci, ani jsem tam nevlezl.... ;o)))

              Jsem si tam koupil originál Leerdammer ve stánku. Tam měli sýry, že by mi výplata nestačila. ; o)))

                kubas. - Profil | Po 14.12.2015 20:18:33

                Bláža >> Jo, tu Itálii má zmáklou dobře no :-). Ještě aby ne.

                  kubas. - Profil | Po 14.12.2015 20:17:50

                  Bláža >> Jj, v Lidlu jsou dobré nebo to kupuji v Gran Moravii u nás.

                    Bláža - Profil | Po 14.12.2015 20:15:48

                    S&F - pescador >> Dokud jsem nezačal dělat tu Itálii, tak jsem nemohl přijít oliváči na chuť, ale dnes bych některé opravdu dobré mohl obrazně i pít...

                    Jsou velké rozdíly v chuti...

                      kubas. - Profil | Po 14.12.2015 20:14:09

                      S&F - pescador >> Tak jasně, ale to už jsme úplně někde jinde zase :-)...

                        Bláža - Profil | Po 14.12.2015 20:12:49

                        kubas. >> Ital v kuchyni jsou pěkné recepty, mám ho rád, a navíc se mi líbí to video, aspoň vidíš jak na to a ne jen napsané ingredience.

                          kubas. - Profil | Po 14.12.2015 20:12:03

                          Bláža >> Jo takhle se to dělá až na výjimky jako právě např. aglio :-)...

                            S&F - pescador - Profil | Po 14.12.2015 20:11:33

                            Bláža >> Nikdy to tak nerestuju, jen z lehka aby se jen uvolnila chuť a vůně do toho oliváče .... parmazán nebo pecarino :-)

                              mannnik - Profil | Po 14.12.2015 20:11:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Variace salátu Caesar s kachním prsíčkem.

                                Bláža - Profil | Po 14.12.2015 20:11:02

                                kubas. >> Poslední dobou kupuji ty čerstvé balené nudle či spaghetti. Dělat se mi taky nechtějí...

                                  S&F - pescador - Profil | Po 14.12.2015 20:10:06

                                  kubas. >> Mě to chutná a ten komu vadí třeba chilli tak to zneutrazizuje právě ten parmazán ....

                                    Bláža - Profil | Po 14.12.2015 20:09:10

                                    kubas. >> Já radši, když ten střed žloutku není úplně na troud... ;o)))

                                    Pak nikdy není šedivý...

                                      Bláža - Profil | Po 14.12.2015 20:07:54

                                      Marge >> Pěkný, já to v počítači neupravuji, max automaticky. Jinak to ani neumím. ;o)))

                                        Bláža - Profil | Po 14.12.2015 20:05:31

                                        S&F - pescador >> Česnek jen zlehka restnout, aby nezhořkl, a pak ho vyndat. Bez parmezánu to není Itálie. ;o)))

                                        Ten česnek se takhle dělá v mnoha receptech.

                                          Marge - Profil | Po 14.12.2015 20:05:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Bláža >> ještě pro srovnání ukážu jednu o něco více upravenou na PC

                                            Červené karty: tonouš, Káceč