Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

N1Mara - Profil | Čt 14.10.2021 21:23:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Marge >> Jůůů to je paráda !! .-))) Já dneska jen tláču .-))

    Nkubas. - Profil | Po 14.12.2015 20:05:05

    S&F - pescador >> To jsou origo aglio olio e peperoncino... Tam parmazán nepatří a zbytek tam je.

    http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Aglio-olio-e-p​eperoncino

      NS&F - pescador - Profil | Po 14.12.2015 20:02:18

      kubas. >> Někdy vyzkoušej do špaget jen na oliváči orestovat na drobno nakrájený česnek a chilli papričku .... nahoru pak hoblinky parmazánu .... nic víc.

        Nkubas. - Profil | Po 14.12.2015 20:01:22

        Bláža >> Jak není "modrej" respektive modro - šedej, tak je to v pohodě :-).

          NBláža - Profil | Po 14.12.2015 19:58:32

          Marge >> Ještě o minutku uber na vaření vajíček, aby tam nebyl ten šedý povlak žloutku, a je to suprové. ;o)))

            Nkubas. - Profil | Po 14.12.2015 19:57:59

            Bláža >> Přesně tak, navíc myslet si, že nahradím pancettu anglickou slaninou při Carbonara a podobně, tak to nejde zkrátka :-)...

            Tak, tak. A taková čerstvá domácí pasta je ještě jinej level, ale to mě nebaví doma dělat, tak radši na ni většinou zajdu :-).

              NBláža - Profil | Po 14.12.2015 19:55:09

              Marge >> Ale je to krása. ;o)))

              Opravdu se mi to líbí, já už si na to koupil dva tvary tvořítek v Lidlu, jsou z nerezové oceli a dělá se s tím parádně a rychle.

                NBláža - Profil | Po 14.12.2015 19:52:09

                kubas. >> Mě se na originálních italských receptech líbí ta jednoduchost a minimum surovin, při maximální chuti. Ty naše české úpravy jsou prostě bídné...

                Dobré těstoviny jsou základ.

                  Nkubas. - Profil | Po 14.12.2015 19:47:13

                  Bláža >> Moje suverénně nejoblíbenější úprava v poslední době. Základ jsou ale dobré spaghetti a dneska jsem zjistil, že není chilli jako chilli, to dnešní skoro nepálilo, ale nevadí :-).

                    NBláža - Profil | Po 14.12.2015 19:45:25

                    kubas. >> Tak to už jsem dlouho neměl, jsi mě namlsal, dobré spaghetti dle poctivého originálního receptu já můžu. ;o)))

                      NDr. Greenthumb - Profil | Po 14.12.2015 19:39:09

                      Marge >> jj, cibule

                        Nkubas. - Profil | Po 14.12.2015 19:37:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Dnešní rychlovka na večeři, protože vaření a příprav na zítra už bylo dosti :-).

                        Aglio olio e peperoncino.

                          NMarge - Profil | Po 14.12.2015 19:37:23

                          Dr. Greenthumb >> barvičku to má krásnou. Takový to dokola kolem je cibule?

                            NDr. Greenthumb - Profil | Po 14.12.2015 19:33:23

                            Marge >> To žena, ona ho ještě uprostřed rozřízne,nasolí,česnek natlačí s kmínem. A u pečení se to celé zavře a je to luxus. Peče to na 150sát a pod obalem a na konce sundá na kůrku a je luxus, maso se rozpadá :-)

                              NPYTLAKS - Profil | Po 14.12.2015 19:28:38

                              Marge >> bych řekl,že bůček:-)

                                NMarge - Profil | Po 14.12.2015 19:26:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Tak jsem se dneska snažila, asi patnáct fotek, jedna ušpiněná sklenička a kráječ na vajíčka navíc...

                                  NMarge - Profil | Po 14.12.2015 19:24:32

                                  Dr. Greenthumb >> pečeš v celku? Já raději na plátky, mám ho ráda propečený ze všech stran.

                                    NMarge - Profil | Po 14.12.2015 19:23:45

                                    Bušák >> já několikrát, před čtvrtstoletím, to jsem ještě byla mladé ambicózní děvče. Všechny pokusy dopadly hůř než katastrofálně a vrátila jsem se k pokusům až s koupí domácí pekárny a perního hrnce... od té doby se mi ještě nestalo, že by se jakákoli knedla nepovedla :-)

                                      NMarge - Profil | Po 14.12.2015 19:21:48

                                      JaMi >> To je aspoň kultura stolování! Moc pěkné...

                                        NDr. Greenthumb - Profil | Po 14.12.2015 19:13:09

                                        Marge >> Bůčeček

                                          NJaMi - Profil | Po 14.12.2015 18:48:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Marge >> Děkuji, ještě tu mám foto z dneška, jak žena prostřela. Pak to chutnalo o moc lépe.

                                            Červené karty: tonouš, Káceč