Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Marge - Profil | So 16.10.2021 13:30:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Je potřeba si ten život občas osladit....

    rarach - Profil | Čt 7.1.2016 12:01:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Uzená krkna, listový špenát a domácí bramborový knédl..

      Bláža - Profil | St 6.1.2016 23:15:06

      Marge >> Jistě, proto jím ovoce v práci, když tu energii využiji, pak ty složitější jsou téměř ve všem, vše v čem je mouka. Samozřejmě že ideální je celozrnná. Luštěniny, pohanka jáhly bulgur dobré jsou i brambory, beru, ale nemusí toho být nutně mnoho. Zase tolik energie drtivá většina lidí nikdy nespotřebuje, kolik toho sní a proto se ukládá do tuků....
      Takže, když chceš redukovat, tak musíš jít nutně pod hladinu potřeby, aby tělo mělo důvod tuky spotřebovat, jinak se jich prostě nezbavíš. V tom je ta věda najít u každého hranici, kdy tělo hubne, ale nemá ty výkyvy a poruchy "žravosti".

        Marge - Profil | St 6.1.2016 23:00:22

        Bláža - 6.1.2016 22:49:40 > Na co potřebuješ rychlý energetický přísun sacharidů? Vím o jednom jediném případě a ten souvisí s vysokým energetickým výdejem.

        Myslím, že v tom máš hokej, ale hádat se s tebou nebudu. Stačí, co píše Hlavatá :-)


        "Trávení komplexních sacharidů je pomalejší a hladina inzulinu v krvi se zvýší jen mírně. Výsledkem je tedy pozitivní ovlivnění hladiny krevního cukru a delší pocit zasycení. Potraviny bohaté na komplexní sacharidy mívají zároveň i hodně vlákniny, takže příznivý účinek se násobí," uvádí Hlavatá.

        Takže na tohle je potřebuješ... abys neměl hlad :-)

          1Mara - Profil | St 6.1.2016 19:35:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Konečně jsem se dostal dneska k jídlu, ale chutnalo mě , domácí langoš se sýrem a kečupem :-)

            Marge - Profil | St 6.1.2016 19:22:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            já brambory můžu

              Bláža - Profil | St 6.1.2016 19:16:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Jinak zde trochu inspirace pro hubnoucí....

              http://www.rozumnehubnuti.cz/?p=1751

                Bláža - Profil | St 6.1.2016 19:12:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Jirka R. >> Moc to nepřeháněj, taky se dá hubnout i s tuky, pokud se hýbeš, je to dokonce výhodné a žádoucí. Zde jeden příklad.

                S tym celkom nesuhlasim. Dokonala ‚dieta‘ zalozena na obmedzenych sacharidoch povoluje (dokonca prikazuje) konzumaciu vybranych tukov az do 50 percent. Sam dost intenzivne sportujem a okrem prvych dvoch odvykacich tyzdnov, kedy by som za cokolvek sladke zabijal, musim povedat, ze v zivote som sa tak dobre necitil. A to mam dlhodoby denny prijem sacharidov menej ak 50 g. Enzymy som adaptoval na spracovavanie tukov ako primarneho zdroja energie a zrazu sa mi rozbehli kilogramy dolu, vykony (bezecke) dokonca rastu a celkovo sa citim ovela kludnejsie, vyrovnanejsie. Prednedavnom som absolvoval preventivnu prehliadku a doposial som nemal take dobre vysledky. Cize ziadny cholesterol a ine strasidla! Jem vylucne plnotucne vyrobky, absolutne ziadne pecivo, cestoviny, ryzu. Zemiaky si obcas dam. Zacali mi staci 2 jedla za den a odkedy som takto zacal zit, konecne som prestal mat take tie vlcie hlady a podobne stavy, ked som vynechal nejake pravidelne jedlo. Je to parada, len netreba tie tuky tak demonizovat. Su prospesnesie ako bielkoviny a uplny opak tej drogy, co sa nazyva cukor. Pozdravuje vas vylieceny…

                  Marge - Profil | St 6.1.2016 18:59:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Bušák >> 100g celozrnné žitné, 100g chlebové žitné, 100g celozrnné pšeničné, 100g pohankové, 100g normální polohrubé + 400ml vody, 1PL olivového oleje, lžička soli, špetka cukru + půl kostky kvasnic + kmín a semínka dle chuti, já dávám slunečnicová a lněná. Peču ho v domácí pekárně.

                  Měkkej vydrží tak tři dny, pak už stojí za prd. Já ho po vychladnutí rozkrájím na plátky a po dvou třech krajíčkách nasáčkuju a hodím na mrazák. Pak vždycky, když potřebuju, tak večer jeden pytlík vytáhnu a ráno můžu jíst.



                    Bušák - Profil | St 6.1.2016 18:50:16

                    Marge >> dobrej nápad,můžeš mi poslat recept,nebo ho dej sem,někdo si ho určitě taky opíše,jak dlouho vydrží měkej ?

                      Marge - Profil | St 6.1.2016 18:47:28

                      Bušák >> já tohle nejím, vůbec

                      Peču si svůj celozrnný chleba, denně ho snídám, někdy i večeřím.

                        Radunak - Profil | St 6.1.2016 18:15:38

                        Jirka R. >> beru to jako inspiraci pro sebe. Taky jdu shodit pár kilo.

                          Bušák - Profil | St 6.1.2016 18:04:26

                          Jirka R. >> náhodou pěkný,a hlavně dietní

                            JaMi - Profil | St 6.1.2016 17:54:29

                            Jirka R. >> Náhodou mě se to líbí..

                              Jirka R. - Profil | St 6.1.2016 17:53:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Večeře statečného dietáře - plátek sýra Kolewski 12% v knekebrotu a křenový zelný salát.
                              Já vám říkal, že to nebude hezký, já vás varoval...! :-)))

                                JaMi - Profil | St 6.1.2016 16:30:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Tak jsem dneska zdělal zbytek domácích brambor, co zbylo na salát a aby byla trošku změna v chuti, tak česnekobramborové erteple. S mlékem budou chutné.

                                  S&F - pescador - Profil | St 6.1.2016 15:44:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!


                                  Steak - (Irské hovězí z krku - 21 dnů odleželé)
                                  Příloha - Restovaná růžičková kapusta na másle, žampiony, paprika, parmazán ...



                                    doliz - Profil | St 6.1.2016 15:12:18

                                    Bušák >> Chutná to celkem dobře, ale je to suchý a vůbec se toho nenajím :-/ Ale je to asi zdravý no.

                                      mlaďoch - Profil | St 6.1.2016 12:52:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Jirka R. >> diabetická dieta je především o změně životního stylu.Občas můžeš zhřešit nějakej bůček,cukroví,alkohol,vše nejraděj domácí,kde si ukočíruješ množství tuku a cukru.Ale stačí zásada 5x jídlo denně,pečivo,nejraděj žitný,a ovoce max na oběd,odpoledne a večer a jen zelenina či zeleninový saláty,řádně ochucený jablečným octem a pepřem.Ráno na snídani nejpozděj do 15-ti minut po probuzení krajíc chleba s máslem,dušenou šunkou od kosti a eidamem do 25% tuku,a jojo efekt se nedostaví.Denně 2-3 litry tekunin,z toho 2/3 čistý vody,nejraděj kohoutkový.Mně toto funguje už víc než 8 roků.

                                        Bušák - Profil | St 6.1.2016 12:25:29

                                        dnešní oběd,dojedl jsem včerejší polívku,bez pečiva,jsem chudý kluk

                                          Červené karty: tonouš, Káceč