Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

N1Mara - Profil | So 16.10.2021 13:44:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Také jsme měl mňamku :-) vepřová krkovice uzená, normální, plecko a bůček .-)))))

    Nkolib - Profil | Pá 8.1.2016 7:36:36

    Bušák >> však v pohodě. nemyslel jsem to zle..

    Taky mi to pár let trvalo.. ale měl jsem výhodu že se muj koníček stal i povoláním...

      NJaMi - Profil | Čt 7.1.2016 23:24:13

      Bušák >> To není z mé hlavy, někde jsem to vyčetl. Hlavně to krásně obereš a případně se zbavíš zápachu. Ale ten sumec okolo metru je v tomto směru úplně v pohodě. Masíčko jako dortíček.

        NBušák - Profil | Čt 7.1.2016 23:16:25

        JaMi >> to někdy prubnu,máš dobrý vychytávky

          NLálos - Profil | Čt 7.1.2016 22:53:41

          Bušák >> S dietou jsem někdy před půl rokem řešil podobnej problém, potřeboval jsem shodit, ale zas jsem se nechtěl moc vzdávat jídla, občas si dopřát a prostě jít často a tak nějak normálně. Jenomže mi to klasicky nešlo, až jsem nakonec dal na rady mojí drahé a zkusil "sacharidový vlny", je toho na netu dost, tak se zkus mrknout jestli tě to zaujme. Líbilo se mi, že člověk tak nějak netrpí a nehladoví krom pondělí, kdy toho má málo, pak zas ale v neděli se může přecpat jak pán co je libo :-) Teď už mám zas něco zpátky, ale ty výsledky na začátku byly luxus :-) Každopádně bohužel oblíbený pečivo je ve všech směrech na dietu vražda :/

            NJaMi - Profil | Čt 7.1.2016 22:47:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Bušák >> Nedávno jsem dělal sumce na zelenině. Taky tato velikost. Dal jsem dvě podkovy na 3 minuty do vroucí vody s troškou octa a soli. Po vyndání se masíčko jen rozpadalo. Pak jsem to dal celé zapést. Byla to vynikající chuť.

              NBušák - Profil | Čt 7.1.2016 22:24:45

              Marge >> má jenom páteř,a pár kostiček v tý hřbetní ploutvičce,dá se uplně jednoduše nafiletovat,pak ale musíš právě vyřezat všechno to tmavý maso a tuk,a na 100 % pak nesmrdí

                NMarge - Profil | Čt 7.1.2016 22:19:40

                Bušák >> nesmrdí rybinou a nemá kosti? To je zajímavá informace :-)

                  NBušák - Profil | Čt 7.1.2016 22:10:23

                  Marge >> takovejhle kolem metru,pěkně zbavenej tuku a toho tmavýho masa,je lahůdka,a hlavně žádný kosti,nesmrdí to ani rybynou,kolikrát to dám návštěvě a čuměj co to je za dobrotu

                    NMarge - Profil | Čt 7.1.2016 22:03:23

                    Bušák >> mňam! Tak toho jsem taky ještě nikdy nejedla :-)

                      NBušák - Profil | Čt 7.1.2016 21:58:29

                      Marge >> sladkovodní ryby ze zásady nekupuju,teďka jsem vyndal z mražáku kousek fousatýho na zítra,když jsem viděl toho lososa,bude asi k večeři

                        NBláža - Profil | Čt 7.1.2016 20:04:54

                        HoumrP >> Se neděs, i dieta se dá trávit spokojeně, jen si to musíš umět složit. ;o)))

                          NMarge - Profil | Čt 7.1.2016 19:53:29

                          HoumrP >> to je jen povánoční hysterie, to přejde :-)

                            NHoumrP - Profil | Čt 7.1.2016 19:36:53

                            Ty koki, pár dní jsem byl pryč a myslel sem, že sem vlezl někam jinam :-)). Samá dieta!! To jste měli říct hned, že založení tohoto vlákna je cíleným útokem na pokus o změnu stravovacích návyků nás, normálních pažravců. Ještě, že to tady nečte Blani. Hned by to vaše jídlo do mě taky začala cpát :-))).

                              NMarge - Profil | Čt 7.1.2016 19:18:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Premiéra lososa... je to drahý jako prase, ale nejspíš si to dopřeju častěji :-)

                                Nwelbin - Profil | Čt 7.1.2016 19:05:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Dám jen recept,který vařím už dlouho,dneska byl- varianta b
                                Kuřecí játra,lépe obalená v rozpuštěném Solamylu,anebo kousky kuřecího masa,ty osolit,orestovat na,dle mne sádle,či kvalitním oleji,přidat posekaný česnek,zlehka podlít vývarem
                                Varianta a: původní, cibuli na půlměsíčky,nechat jen lehce zkřehnout al dente,smetana, pepř,dosolit u jater,zahustit
                                Varianta b : porek na proužky,či kolečka,zahustit strouhanou rozpuštěnou kvalitní Nivou /Madeta postačí/,pepř případně dosolit,dochutit
                                U obojího nakonec slušná lžice majoránky na cca 1/2 kg masa
                                Fotka- ne,je to jako světlá polévka,nic moc k focení
                                Příloha rýže,dle mé chuti nej.

                                  Nbrčál - Profil | Čt 7.1.2016 18:55:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  zdravím.dnešní večeře-osmažená anglická s fazolkama a brokolicí-nezdravě dietní :-))

                                    NBušák - Profil | Čt 7.1.2016 18:25:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    večere ,dojíždím kuřecí s těstovinama,o porcích už nebudu psát

                                      NJirka R. - Profil | Čt 7.1.2016 18:16:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Oběd statečného dietáře.
                                      Suroviny a ingredience: cca 15 dkg vařených vřeten, cca 10 dkg ve vlastní šťávě na chili restovaných kuřecích kousků, zálivka z dušeného sekaného špenátu s čenekem, 10 gramů strouhaného 15% sýra + 3 gramy nivy pro chuť.
                                      Mám toho navařeno na 4 obědy. :-)

                                        NPYTLAKS - Profil | Čt 7.1.2016 18:12:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        jsem upékl trošku krůtího.-)

                                          NBušák - Profil | Čt 7.1.2016 12:12:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          kuřecí omáčka s polystyrénem,no nic moc teda

                                            Červené karty: tonouš, Káceč