Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NMarge - Profil | So 16.10.2021 13:30:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Je potřeba si ten život občas osladit....

    NXMASSS - Profil | St 6.1.2016 10:05:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Bušák >> Mrkni se sem...http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl​/testy/35631-test-krehkych-chlebu-ktere-jsou-na-hub​nuti-nej

    Je to rozhodně lepší než ty polystyrény,kde efekt na hubnutí není zas tak velký,mají v sobě kukuřici nebo rýži,pšenici, takže glykemický index je fakt vysoko. Buď bych žel do dobrého celozrného chleba anebo originál Knackebrot.

    http://www.zdravapotravina.cz/chleba/chleb-licensky​-zrnik-pekarna-licno

      NBušák - Profil | St 6.1.2016 9:56:43

      začal jsem používat místo pečiva různý tyhle polystyrénový oplatky,jaký máte na ně názor ?

        NBušák - Profil | St 6.1.2016 9:52:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        snídaně polystyrén s šunkou a fefe na vypálení červíka místo panáčka kalvádosu,jo je to jemně potřený Florou

          Nrarach - Profil | Út 5.1.2016 22:59:03

          Jirka R. >> Nejlepší je všechno zapíjet colou, pak můžeš jíst všechno, ta její kyselina fosforečná všechny svinstva spálí...kromě jiného.

            NBatuta - Profil | Út 5.1.2016 22:54:30

            Dieta. Den 1.
            Zbavil jsem se veškerého tučného jídla v domě.
            Bylo vynikající.

              NBláža - Profil | Út 5.1.2016 22:01:50

              Jirka R. >> Z toho si nic nedělej, jsem na tom podobně. Občas pár špekáčků na utopence a anglickou na vaření, a taky kousek špeku. Od známého řezníka jen hovězí klobásku, nebo občas domácí uzené, ale to je málokdy. Salámy nejí doma nikdo, snad jen od řezníka gothaj do bramborového salátu....
              Já jsem na sýry, tak mi to ani nevadí.

                NJirka R. - Profil | Út 5.1.2016 21:50:14

                Bláža >> Je to bída, na tom světě...
                Já třeba už pět let nejím salámy, sporadicky snad jen uherák, a to spíš jako koření. Kdysi mě primář z Karláku v lipidové poradně (naměřili mě cholesterol přes 11 - že prý jsem dal krev z mrtvoly) seznámil se sajrajty dodávanými do salámů, paštik, uzenářských výrobků obecně. Líčil to tak barvitě, že jsem začal jíst jen šunku, pokud vůbec něco z masny.
                Později mě vstícně a opět barvitě informoval, co bývá za sajrajt i v šunkách z velkovýroben, pokud nejsou skutečně tzv. od kosti.
                Platí-li páně Hrušínského filmový výrok, že tělo má jít do hrobu zhuntované, pak doplním, že i s mozkem bez takových informací. Jinak ten život stojí úplně za prd! :-))))

                  NBláža - Profil | Út 5.1.2016 21:14:59

                  Jirka R. >> S těma anabolikama bych to neviděl až tak černě, a navíc já kuřata moc nejím, radši vepřové, to je aspoň maso, Kuře je jen výplň. Paprik se nepřejím, rajčata mám radši.

                    NBláža - Profil | Út 5.1.2016 20:52:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      NBláža - Profil | Út 5.1.2016 19:43:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Bušák >> Víš, já to mám relativně jednoduché. Jsem polívkový, a tak snídám polévky. Už celý rok bez pečiva. Tu si navařím v neděli, do čtvrtka a někdy i do pátku vydrží. Svačina je jednoduchá v práci bílý neslazený jogurt a ovoce, třeba banán, jablko, pomeranč a kiwi. Někdy dám i netradiční, záleží na co mám chuť. Pak je oběd, to dojídám zbytky z víkendu, nebo jedeme s kolegy do takového dobrého řeznictví, kde dobře vaří. Odpoledne svačina doma, nějaký kousek sýra se zeleninou. Večeře dle chuti, ale bez pečiva a snažím se jen zeleninu a kousek sýra, nebo zeleninový salát. Na pivo po tom není ani chuť a tak vlastně piji většinou jen kohoutkovou vodu. O víkendu je to vše jinak... Jen se snažím nepřejídat, a pečiva co nejméně nebýt Vánoc a jednohubek, tak jsem rohlík nejedl přes půl roku. Radši kousek chleba když už to musí být...

                      Takže na vaření to náročné ani není, a nakrájet si na talířek zeleninu není tak těžké....

                        NJirka R. - Profil | Út 5.1.2016 19:36:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Bláža >> Jo, maso prý mohu, ovšem jen na vodě, resp. na vlastní šťávě. Klika je, že mi zelenina nevadí v jakémkoli množství, jsem schopen schroupat půlku syrového květáku jako prd.

                        Do června tedy škrtám: bílé pečivo, sladké obecně, knedlíky, brambory (pouze pečené na sucho v toubě, a to se dá!), tvrdý alkohol (denně prý smím 2 dcl suchého vína), omáčky obecně, cokoli s majonézou (leda light jogurt), jakýkoli nálev obsahující cukr (a jak já mám rád znojemské okurky, před časem jsem jich v akci koupil 30 sklenic!), a jistě toho je víc, ale mě nebaví to ťukat...
                        Jo, a důsledně musím dodržovat pitný režim, denně 3 litry prolinie. Ale vím, do čeho jdu, už se těším, až se na mě, štíhlouna, budou v LDNce lepit babičky! :-))))

                          N1Mara - Profil | Út 5.1.2016 19:21:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Taky jdu do sebe, druhá půlka ryby ze včerejška, chudák já ! :-)))

                            NJirka R. - Profil | Út 5.1.2016 19:07:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Bušák >> Aha! To je jiná! Ale nebude to vůbec zajímavé ani hezké.
                            Dnes jsem si v krabičce odnesl do práce tento oběd: cca 15 dkg na vodě v pánvi oprásknutý kousek pečeně (koření standardně, to prý nevadí) + cca 20 dkg fazolek s plátky česneku, vše dušené ve výpeku z toho masa.
                            Mám ještě takových porcí na dva dny, pak odbobnou metodou upravím kuřecí prsa se zeleninovou přílohou. Díky tomu, že se smí koření (tuk ani náhodou!) se to celkem dá jíst.

                              NMarge - Profil | Út 5.1.2016 18:55:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Bušák >> vydrž, Prťka, vydrž

                              já jsem dnes měla rýži, kuřecí prso a zeleninu

                                NMarge - Profil | Út 5.1.2016 18:54:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Jirka R. >> měkkoto :-)

                                Jinak vítej v klubu, taky držím redukční jídelníček a jsem ráda, že v tom díky Bušákovi nejsem sama... mohli jsme být tři :-)

                                  NBušák - Profil | Út 5.1.2016 18:52:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Jirka R. >> byl bych radči kdybys sem fotky dával,abych se mohl inspirovat,taky hubnu,díky,je to na tobě

                                    NJirka R. - Profil | Út 5.1.2016 18:46:57

                                    Milí gastropřátelé,
                                    neúprosný display naší domácí digiváhy dává najevo, že jsem za poslední rok přibral bezmála deset kilo. Dílem je to jojoefekt, neb jsem před třemi lety poctivě shodil dvacet, ale i tak je to varovné. Co tím zde veřejně naznačuji?
                                    Do léta sem nebudu raději lézt, neb moje dietní Bába (většinou slaměná vdova) mi nasadila dnešním dnem festovou dietu, přičemž její drsné metody rád podstoupím. Zdejší překrásná a jistě i chutná žrádla by mě jitřila, trápila, ponoukala, poštívala, zrátka, by mi jeblo.
                                    Tak se tady opatrujte a občas mrkněte na display váhy, tedy všichni ti z vás, co snadno nabíráte z těch laskomin.
                                    Stravě na vodě zdar! :-)))

                                      NBláža - Profil | Út 5.1.2016 18:29:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Dnes jednoduchá, chutná a rychlá večeře.... ;o)))

                                        Nludek 73 - Profil | Út 5.1.2016 17:09:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Kotletka a kuskus

                                          Červené karty: tonouš, Káceč