Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NMarge - Profil | So 16.10.2021 13:30:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Je potřeba si ten život občas osladit....

    Nyvana - Profil | Ne 3.1.2016 19:03:09

    Bláža >> Blážo kde jsi sehnal hrubou sůl?jinak nádhera dej sem recept,plno lidí to bude chtít zkusit.

      NBušák - Profil | Ne 3.1.2016 18:44:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      nazdar otesánci,tak jsem dal k večeří gulášovku,začal jsem zase s tou dietou od novýho roku,tak uvidím jak dlouho to vydržím

        NMarge - Profil | Ne 3.1.2016 18:39:07

        Výhercem čtvrtého týdne soutěže o nej foto slavnostně vyhlašuji Kukačku. Gratulujeme!

        Fotografie zařazené do soutěže "vánoční speciál" najdete zde http://gastrorozek.wz.cz/

        Upozornění: uživatelé zveřejněním svých fotografií v této diskuzi dávají souhlas s případným umístěním fota na web viz.výše za účelem účasti v soutěži o nej foto týdne Gastrorožku.

          NBláža - Profil | Ne 3.1.2016 18:31:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          A k obědu na přání manželky cikánské řízečky. Tak se to jmenuje oficiálně v kuchařce, tak mě snad nikdo nebude napadat, že jsem "razysta". ;o)))

            NMarge - Profil | Ne 3.1.2016 18:30:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Pozor hlášení!

            Za okamžik vyhlásím, vyjímečně bez ankety, výherce dalšího kola o nej foto.

            Současně s tím spustím zkušební verzi soutěže. V odkazu si můžete prohlédnout soutěžní fotografie a následně v anketě dát svému favoritovi hlas.

            Protože jsem vybrané fotografie přemístila na jiný web, viz. odkaz, prosím autory fotografií za prominutí, že jsem takto pro tentokrát učinila bez jejich vědomí.
            Protože bych ráda předešla případným námitkám ohledně autorských práv, pod odkaz dávám upozornění vašich fotek se týkající.

            Věřím, že s tím nikdo z přispívajících nebude mít problém a že upozornění v TOP zápise je pouhá formalita.

            Děkuji za pozornost. Konec hlášení :-)

              NBláža - Profil | Ne 3.1.2016 18:29:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Pak jsem si udělal salát k obědu z čínského zelí, jarní cibulky a trochu papriky.

                NBláža - Profil | Ne 3.1.2016 18:28:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Tak začneme popořádku, ráno jsem se dal do pečení "Krušinek". První pokus v životě, dosud jsem je jen občas s chutí konzumoval....

                  NBuffalo1969 - Profil | Ne 3.1.2016 18:01:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Tak dnešní první večeřa. Nejlepší je to přímo z pekáče..:-)

                    NBuffalo1969 - Profil | Ne 3.1.2016 17:04:40

                    HoumrP >> Placičky se líbí té mojí, ale ten chleba se líbí mně. Máš nějakej spéšl recepis?

                      NHoumrP - Profil | Ne 3.1.2016 15:03:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Tak dnes odlehčeno, květákové placičky a Blani upekla k véče chleba.

                        NMatos - Profil | Ne 3.1.2016 14:30:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        vepřová kýta na smetaně.

                          NPawell - Profil | Ne 3.1.2016 14:11:57

                          kubas. >> Jo, proto jsem tam psal 3 varianty, podle toho co komu vyhovuje.

                            N1Mara - Profil | Ne 3.1.2016 13:45:22

                            Takové dobroty tady :-)

                              NJaMi - Profil | Ne 3.1.2016 13:44:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Tak jsem po obědě ....

                                N1Mara - Profil | Ne 3.1.2016 13:31:14

                                Marge >> :-))))

                                Čaute všichni v novém roce :-))))

                                  NMarge - Profil | Ne 3.1.2016 13:28:28

                                  Čau Máro :-)

                                    NMarge - Profil | Ne 3.1.2016 13:25:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Jsem před Silvestrem hledala recept na křenovou pomazánku a našla tohle :

                                    Křen nastrouhejte najemno, stačí 1 polévková lžíce. Pak nakrájejte nadrobno cibuli a nasekejte pažitku. Přichystejte si pánev, cibuli smažte, až zesklovatí, pak na krátkou chvíli přidejte i nastrouhaný křen. Ale pozor, opravdu jen na 30 vteřin. Díky tomu křen nebude tak pálivý, zvýrazní se ale jeho chuť a aroma.

                                    Já dělám všechny bílý omáčky z bešamelu, takže přihodit na máslo na půlminutu nastrouhaný křen a pak teprve mouku by možná taky nemusela být špatná varianta.

                                      Nkubas. - Profil | Ne 3.1.2016 13:19:39

                                      JaMi >> Jak říkáš ;-).

                                        NJaMi - Profil | Ne 3.1.2016 13:16:29

                                        kubas. >> Nastrouhat, povařit, nemixovat, jen scedit.

                                          Nkubas. - Profil | Ne 3.1.2016 13:13:31

                                          JaMi >> Každopádně jak se ten křen povaří, tak předá omáčce co má a pak ho mixovat je zcela zbytečné, ale škoda mluvit...

                                            Červené karty: tonouš, Káceč