Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NMarge - Profil | So 16.10.2021 13:30:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Je potřeba si ten život občas osladit....

    Njariss - Profil | Ne 3.1.2016 13:11:46

    Bláža >> Zkusím, díky.

      NJaMi - Profil | Ne 3.1.2016 13:11:17

      kubas. >> To asi jo.

        Nkubas. - Profil | Ne 3.1.2016 13:08:04

        JaMi >> Tak to bylo myšleno nastrouhat, povařit a rozmixovat, to už pak nějak znatelně neztmavne si myslím... Každopádně za mě je to blbost :-).

          NBláža - Profil | Ne 3.1.2016 13:08:02

          jariss >> Na zázvor používám lis na česnek, funguje to parádně. ;o))

            NJaMi - Profil | Ne 3.1.2016 13:06:54

            kubas. >> Navíc když se mixuje strojově ztmavne teplem toho procesu. Lepší je to klasicky nastrouhat. Poznatek z praxe.

              Njariss - Profil | Ne 3.1.2016 13:06:37

              Marge >> Tak bych nastrouhaný křen nechal nějakou dobu řádně vyluhovat a pak do plátýnka.

                Nkubas. - Profil | Ne 3.1.2016 13:03:41

                Pawell >> Rozmixovaný křen není nic moc, to stejné jak rozmixovat třeba chřest, nemá to moc dobrou strukturu a pak je třeba to detailně přecedit přes plátno. Mně rozmixované výše psané věci vadí dost teda :-).

                  NMarge - Profil | Ne 3.1.2016 12:59:05

                  jariss >> no ale z toho křenu nic neteče... ten zázvor je přece jenom šťavnatější, asi :-)

                    NMarge - Profil | Ne 3.1.2016 12:56:56

                    Pawell >> jo, tak nějak jsem si říkala, že to příště zkusím... akorát odhadnout to množství křenu bude možná trochu problematické. On ten rozmixovaný asi bude mít trochu větší grády než jen nastrouhaný.

                    No co, si přinejhorším trochu pobrečíme :-))

                      Njariss - Profil | Ne 3.1.2016 12:54:26

                      Marge >> Sice křenovku nejím, ale pokud bych chtěl získat pouze křenové aroma, tak bych nastrouhaný křen vložil do plátýnka a veškerou šťávu řádně vymačkal.
                      Takto získávám šťávu ze zázvoru a funguje to dobře.

                        NMarge - Profil | Ne 3.1.2016 12:54:17

                        alfonz42 >> neznám.... do toho se máčí kaprům bojlísy? :-)

                          NPawell - Profil | Ne 3.1.2016 12:54:05

                          Marge >> - rozmixovat ponorným mixérem
                          - přecedit
                          - kombinace obou

                            Nkubas. - Profil | Ne 3.1.2016 12:53:57

                            Marge >> Necháš tam ten křen povařit a pak to přecedíš a nastrouháš akorát čerstvý křen navrch :-). Rozhodně ne žádný "křenex" a podobné nesmysly, to jsou kyselé sračky :-).

                              NMarge - Profil | Ne 3.1.2016 12:53:08

                              Buffalo1969 >> chápu, křenovku jsem cvakla asi desetkrát, ale bůčíček pak už jen třikrát s tím, že ať už to dopadne s fotkou jak chce... se na mě tak nasmíval, že boj fotit:jíst dopadl jednoznačně ve prospěch bůčku :-))

                                Nalfonz42 - Profil | Ne 3.1.2016 12:50:23

                                Marge >> Použij místo křenu, křenový dip :-)

                                  NBuffalo1969 - Profil | Ne 3.1.2016 12:47:09

                                  Marge >> u nás byly francouzský brambory a jako pokaždý skvělý. Ato je kámen úrazu. Byly sežraný dřív, než se to stihlo vyfotit.

                                    NMarge - Profil | Ne 3.1.2016 12:46:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Byla jsem dotázána jak se to dělá, aby byla křenovka hladká a bez křenu a přitom chutnala po křenu... nevím. Vy víte?

                                      NJaMi - Profil | Ne 3.1.2016 12:46:02

                                      Marge >> Pak dám ještě finále. :-)

                                        NMarge - Profil | Ne 3.1.2016 12:44:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Dneska všichni krom jarissů a JaMiů držíte hladovku?

                                          Njariss - Profil | Ne 3.1.2016 12:43:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Pečená kachnička s domácím kysaným zelím a br. knedlíkem.

                                            Červené karty: tonouš, Káceč