Pohřební rybí služba

Chceme provozovat rybí pohřební ústav, protože cítíme, že je zde mezera na trhu. S tím je spousta otevřených otázek viz. jen naznačení níže. Prosíme ctěné kolegy o to, kam by chtěli nově se rozvíjející službu posunout, co vylepšit atp. I s ohledem na etiku.

u zesnulé ryby upřednostňujete:
1/ zpopelnění
2/ obřad bez rozloučení, prostá kremace
3/ pohřeb do země a/ v rakvičce b/ ve vezírku c/ prosté zakopání D/ zakopání a uložení na podložce

Tipy náhrobku:
kříž (je ryba křesťan?)
jiný tip náhrobku?

Nekrolog:
odpočívej v rybníku, v pokoji
nechť je ti voda lehká
nechť je ti voda okysličená
Autor diskuse: Robur - Profil , 3.9.2015 všeobecné - ostatní
121 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nmurphyy - Profil | Út 14.1.2025 15:46:08

brzak >> ty musis mat vela stastia na tie ryby, ryba dobre odlezana a este urobis s nou krasnu predpazku a foto
99% ludi by to nenapadlo a urobilo by foto tak max s prilozenym zapalovacom a ked uz by tu rybu chceli chytit tak v jednej ruke by im ostala hlava a v druhej to ostatne, o vzniknutej traume zo zapachu nehovoriac, ses dobrej ! :))

    Nbrzak - Profil | Út 14.1.2025 15:27:54

    drvoštěp >> to se muselo zdokumentovat,jak byl ve vodě tak ještě netek )))

      Ndrvoštěp - Profil | Út 14.1.2025 14:00:51

      brzak >> Ty jsi v ruce držel lahůdku. Český Surströmming😆😆😆

        Nbrzak - Profil | Út 14.1.2025 10:57:52

        baronprašil >> jseš všímavej ))),jo holou rukou bych na to nešáhl,smrděl by jsi jak pes )))

          NRobur - Profil | Út 14.1.2025 9:41:16

          baronprašil >> těch lopuchů jsme si nevšiml, kdysi jsem cca v 10 letech vzal do ruky metrového mrtvého úhoře. Pak jsem chodil jak fuhrer na přehlídce. Ruku co nejdál od obličeje. Umýt to nešlo. I o amputaci jsem uvažoval.

            Nbaronprašil - Profil | Út 14.1.2025 8:41:49

            brzak >> A kde je podložka? Co kdyby Vám vyklouzl? Mohl by se ublížit. Jinak za ty lopuchy na držení smraďocha palec nahoru. Možná to začnu používat taky.

              Ndrvoštěp - Profil | Út 14.1.2025 8:16:18

              jurasoft >> Kámoš seděl za komančů v Litoměřicích. A do práce chodil do podniku kde se zpracovávaly mořské ryby. Od té doby ryby nejí. Prej ten smrad byl neskutečnej🤮

                NSoulfish - Profil | Po 13.1.2025 21:24:41

                standas >> moc pěkný

                  NMAXXSKATER - Profil | Po 13.1.2025 18:57:23

                  Bear >> Smrad to pro něj nebyl, naopak mu to prej i udělalo dobře - on je na rybí smrad a brikety zvyklej. :-)))

                    Nbrzak - Profil | Po 13.1.2025 15:22:13

                    Bear >> byl,co Ti budu povídat )) ale z vody byl vytažen,zdokumentován a zakopán, v životě tam nikdo takovou rybu nechytil.

                      NBear - Profil | Po 13.1.2025 15:11:47

                      brzak >> Hustý. Jeden nikdy neví, co i v těch nejmenších vodách může žít... To ale musel být smrad.

                        NPedro1 - Profil | Po 13.1.2025 12:15:31

                        brzak >> To byly pečenáče, když už byl uleženej, viď?:-)))))

                          NKnapík - Profil | Po 13.1.2025 12:04:48

                          brzak >> chtěls napsat vyudil .-)

                            Nbrzak - Profil | Po 13.1.2025 11:41:06

                            V loni jsem takhle našel leklouše na malé říčce kde by ho nikdo nečekal,po přeměření rovných 100 cm,tak jsem ho pohřbil.

                              Nxr125l - Profil | Po 13.1.2025 11:35:13

                              brzak >> Hezký ,vtipný. Máš bod.

                                N$ - Profil | Po 13.1.2025 11:13:42

                                jurasoft >> na severozápadě Německa, nevím teď přesně město, na břehu moře, je zpracovatelská fabrika na mořské ryby. Vyrábí mimo jiné rybí moučky z odpadů a zdechlin, které se vozí i k nám. Mimo jiné do firmy VAFO, pak z toho vyjedou předražené pytlíky BRIT pro naše čtyřnohé miláčky. Zpracování rybího odpadu probíhá za vysokých teplot, takže všechny bakterie apod. jsou zničeny a moučka je nezávadná. Co chci ale říct, ta fabrika páchne na kilometry, zblízka se pobliješ. Nebo-li mořské ryby páchnou úplně stejně, možná o trochu méně vlivem soli. Ale jen o trochu...
                                Mmch z celé Evropy se vozí za stejným účelem do Polska krůty. Polsko má snad jako jediné zpracovatelské závody na krůtí moučku. Vozí se tam živé i mrtvé, vše bez sortace, se rozseká, horkem vysuší a namele... dál je to podobné. Tady bych snad jen chtěl říct, že jak jde o ten EU blahobyt zvířátek, krůty se vozí v kleci po 3ks, kdy se nemůžou ani pohnout, i v mrazu, samozřejmě otevřené prostory. Takže z živých se jich polovina přiveze mrtvá....

                                  Nstandas - Profil | Po 13.1.2025 10:58:35

                                  Teda spálit kapra 30+ už něco stojí:-)

                                    Ndrvoštěp - Profil | Po 13.1.2025 10:43:32

                                    jurasoft >> A okolní teplota je jaká ?

                                      NRobur - Profil | Po 13.1.2025 10:18:02

                                      Soulfish >> blbě se mně odepisuje. Kapraři mně zlomili ruku a bivakovali mně měsíc před barákem s protestnímí peticemi K∞. Zavolám.

                                        Nbrzak - Profil | So 11.1.2025 22:17:05

                                        hlásím se jako vykonavatel-dorážeč skoro lekloušů,můžu přidat smuteční řeč )))

                                          NSoulfish - Profil | Pá 10.1.2025 19:40:21

                                          Robur - >> jsou známy výsledky diskuse ať už veřejné nebo po SZ, proběhl přerod do praxe..?

                                            NTEZAR - Profil | So 14.5.2022 17:00:35

                                            kubas. >> Jo, jo, škoda... 😁

                                              NKlobasa1 - Profil | So 14.5.2022 16:57:48

                                              Robur >> Děvka hnusná tlustá prodejná.....

                                                NRobur - Profil | So 14.5.2022 16:44:26

                                                kubas. >> ty woe, to ju upíchali k smrti

                                                  Nkubas. - Profil | So 14.5.2022 16:39:57

                                                  TEZAR >> To zní moc optimisticky, takhle svět bohužel nefunguje:-))).

                                                    NTEZAR - Profil | So 14.5.2022 16:23:07

                                                    Klobasa1 >> https://youtu.be/4aqtDRFTVpc Jo, konec Buldozéra-konec světa... Navrhuju smuteční song za Janičku.

                                                      NKlobasa1 - Profil | So 14.5.2022 15:43:01

                                                      TEZAR >> Fšech presidentů, jeden Kuba je strašně málo :-) Všichni všude válčí a nám tady umíraj Janičky, Koutkové a jen bůh ví, jestli už ve Slovinsku nedopadla kosa na kámen i na velikého bojovného Buldozéra:-))

                                                        NTEZAR - Profil | So 14.5.2022 15:39:11

                                                        Klobasa1 >> Souhlas! A k takové tragédii by měl zaznít také mediální proslov presidenta, nebo aspoň J. V.... 🤣

                                                          NKlobasa1 - Profil | So 14.5.2022 15:28:13

                                                          TEZAR >> Okamžitě bych vyvěsil černé roucho s vlajkou u místa činu, bo i vepři musi mit svou bojovou zastavu, a tento den vyhlásil státním svátkem všech......nemůžu najít ta správná a vhodná slova:-)

                                                            NTEZAR - Profil | So 14.5.2022 15:06:32

                                                            kubas. >> Parádní by byl obřad na Žofíně a pak hromadná sebevražda kultu uctívačů kaprů... 🤣🤸‍♂️💥😁

                                                              Nkubas. - Profil | So 14.5.2022 13:33:00

                                                              Smutná zpráva... Jsem zvědav, jaké bude poslední rozloučení.

                                                                Njá 2 - Profil | Po 23.9.2019 13:31:49

                                                                Jirka1976 >> jenže jde o riziko, že se jim nějakej buldozer vyhoupne k hladině a nějakej strejda mu pošle srknu mezi vočka

                                                                  NJirka1976 - Profil | Po 23.9.2019 13:25:13

                                                                  já 2 >> vostrymu kaprari to nevadi , jen velkej kapr je pro nej ryba . Amur je vetrelec co mu z mista vyzira drahe koule .

                                                                    Njarda85 - Profil | Po 23.9.2019 12:46:41

                                                                    já 2 >> 😂 to by mě taky zajímalo. Ale nedá se nic dělat.

                                                                      Njá 2 - Profil | Po 23.9.2019 11:59:06

                                                                      jarda85 >> Škoda, nabízí se myšlenka, kolik ryb takhle zařve, jen to nevíme... moc tu fotku neukazuj, nebo přecitlivělí kopraři zakážou nahazovat

                                                                        Njarda85 - Profil | Po 23.9.2019 11:46:49

                                                                        já 2 >> Ne 😂

                                                                          Njá 2 - Profil | Po 23.9.2019 11:26:20

                                                                          jarda85 >> A byl bodovanej?

                                                                            Njarda85 - Profil | Po 23.9.2019 11:22:26

                                                                            já 2 >> cca 70+ nemeril jsem ho.

                                                                              Njá 2 - Profil | Po 23.9.2019 11:17:04

                                                                              jarda85 >> pak je to tedy škoda...

                                                                              kolik měl?

                                                                                Njarda85 - Profil | Po 23.9.2019 11:16:04

                                                                                já 2 >> Kéž by, musel jsem ho vykuchat a hodit do lednice. Nic jsem nedostal. 😒

                                                                                  Njarda85 - Profil | Po 23.9.2019 11:15:16

                                                                                  meteor >> Náhody se dějí. 😉

                                                                                    Njá 2 - Profil | Po 23.9.2019 11:11:46

                                                                                    jarda85 >> Škoda ho není, alespon máš dobrou večeři

                                                                                      Nmeteor - Profil | Po 23.9.2019 11:08:33

                                                                                      jarda85 >> Robin Hood hadra :-) palec nahoru za pěknou trefu...

                                                                                        Njarda85 - Profil | Ne 22.9.2019 9:17:33

                                                                                        Jirka1976 >> Na tu dálku asi jo, na těch 80 m to udělá svoje. Ale je ho škoda.

                                                                                          NJirka1976 - Profil | So 21.9.2019 20:37:10

                                                                                          jarda85 >> ty jo , tak tohle jsem jeste nevidel . To musela byt pekna slupka . 1 jsem nechtene trefil chlapa co se opaloval na lehatku do bricha krmitkem se srotem . Malem se utopil jak se lekl a asi to byla taky pekna rana .

                                                                                            Njarda85 - Profil | So 21.9.2019 19:57:42

                                                                                            Dnešní zásah, škoda ho. 😒

                                                                                              NTEZAR - Profil | So 21.9.2019 13:50:12

                                                                                              Jirka1976 >> :-)))))))))))))

                                                                                                NJirka1976 - Profil | So 21.9.2019 13:46:51

                                                                                                TEZAR >> no to doufam . Aby nam nedal cervenou .

                                                                                                  NTEZAR - Profil | So 21.9.2019 13:26:34

                                                                                                  Jirka1976 >> Přesně jak píšeš.Naštěstí si z toho tahle diskuse dělá srandu.-)

                                                                                                    NJirka1976 - Profil | So 21.9.2019 12:59:04

                                                                                                    TEZAR >> jj , uz jsem to nasel , byla to modla Vetrkovic . A mel roztrhany koutky . Ta ryba pri poslednim uloveni byla v zubozenem stavu , par dni na to chcipla . No jo , jestli se s ni par uchylaku rocne povalelo , tak neni divu . To bylo lepsi ho majznout a povesit do koure , mel by to hned . Takhle se nekolik dni trapil . Driv se rybarilo pro zabavu a taky pro ulovek , ryba se bezne odnasela . Dnes si z rybariny nekteri udelali pobaveni bez ohledu na rybu . A jeste nam normalnim budou kazat . Pan Werich a Pavel se musi obracet v hrobe , smutkem i smichy nad tim co tady nekteri predvadi za trapne komedie .

                                                                                                      NTEZAR - Profil | So 21.9.2019 11:52:01

                                                                                                      Jirka1976 >> Jo,asi býval ten kapř chycenej v koutku tlamy.A na ty pouštěče taky doplatil a shnil v zemi s křížkem nad sebou...Ty dnešní úchylárny s kliniky a hrobečky fakt nechápu.Co by tomu řekl třeba Ota Pavel a jeho táta,nebo Jan Werich-úplně je slyším...-)))

                                                                                                        NJirka1976 - Profil | So 21.9.2019 5:31:20

                                                                                                        TEZAR >> myslim Maty nebo Mary . A tusim ze to nebylo ani u nas . Koutek ? Tvl jak je tohle napadlo . To jako ze vzdycky zabral v koutu vody nebo ze mel od hacku bez protihrotu roztrhlej koutek tlamy ? To ani clinik nepomohl . To ja byt vostrej kaprar chyt a pust a tohle mu udelat , tak ho odvezu na siti . Vysvetlil bych doktorovi ze to neni kapr ale dobrej kamos , jiste by to pochopil . Me fakt bylo uplne jedno jak si kdo chyta , ale to co nekteri kaprolovci ( a nejen oni ) predvadi , to je uz na leceni . Nedavno napadli kamose 2 vlackari ( chytal na kacu ) ze je dobytek , hovado a tak . Kamos je trochu prudsi povahy , 1 pleskl , 2 utekl . Taky uz mam na konte 1 kaprouchyla co se do me pustil kdyz jsem zabijel 4 kapre 60 + ( lov 2 dny ) . Tvl co to mame ve svazu za uchylaky . Takovym sebrat noty , dozivotne vyloucit a naridit ustavni lecbu .

                                                                                                          Ndoktor multiplikator - Profil | So 21.9.2019 1:28:39

                                                                                                          Niekto za to plati tazke prachy a niekomu to jebe v bedni zadarmo

                                                                                                            NTEZAR - Profil | So 21.9.2019 0:40:17

                                                                                                            Jirka1976 >> Jirko,nebyl to kapr se jménem Koutek,co ho sportovci uchytali-upouštěli k smrti?A pak mu fakt udělali ti úchyláci hrob?

                                                                                                              NPepison For Ever - Profil | Pá 20.9.2019 22:55:48

                                                                                                              Žádná novinka.... I tamagoči mají své krchovy :-D

                                                                                                                Nkeltt - Profil | Pá 20.9.2019 21:16:37

                                                                                                                Konečně se mrk odkopal,... z bláta do louže :-)))

                                                                                                                  NPetasss - Profil | Pá 20.9.2019 21:01:35

                                                                                                                  .........rozhodně zajímavé a vtipné vlákno, ale bylo tady i hustější :-)
                                                                                                                  https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=641772#bottom

                                                                                                                    NJirka1976 - Profil | Pá 20.9.2019 20:22:00

                                                                                                                    standas >> 😂

                                                                                                                      Nstandas - Profil | Pá 20.9.2019 20:04:27

                                                                                                                      Jirka1976 >> Jirko buď v klidu, Petr ryby nepoštěl on byl totiž normální. Jinak by si ho JK nevybral za učedníka.😉

                                                                                                                        NJirka1976 - Profil | Pá 20.9.2019 17:38:42

                                                                                                                        Ty jo , ale neco na tom napadu je . Kdyz se obratil nejaky obr kapr , jmeno uz nevim , tak mu kaprari co ho meli na konte malem ten pohreb vystrojili . Ja osobne za kazdou rybu co zabiju davam maly krizek na zahradu . No za tech 30 let uz to je hodne krizku , tak jsem si jeste pronajal zahradu souseda . A za kazdou trofejni rybu zapaluji bezprostredne po usmrceni svicku ve tvaru ryby a pronesu malou motlitbu kde prosim Sv. Petra od odpusteni . Nechci si ho rozhadat , uz by mi zadnou rybku neposlal .

                                                                                                                          NSharry - Profil | Pá 20.9.2019 15:30:05

                                                                                                                          Robur - >> 😂😂😂😂😂

                                                                                                                            NSoulfish - Profil | Pá 20.9.2019 15:21:56

                                                                                                                            Robur - >> jak to dopadlo s tímto smělým podnikateským záměrem? Realizoval se? Proč o tom nevíme? Nerealizoval se? Proč o tom nevíme? Vynáší těžký love?

                                                                                                                              NSa(l)micka - Profil | Čt 30.6.2016 20:15:35

                                                                                                                              To bude sakra chtít i výjimku co se týče vodního zákona... někdo by mohl ten upalovací rošt považovat za odpad. V případě nouze by se dal nebožtík spálit na břehu v kopřivách.

                                                                                                                                Nstandas - Profil | Čt 30.6.2016 20:13:05

                                                                                                                                Smutek >> Hodně nebožtíků málo kameníků.:-)))

                                                                                                                                  Nlikin - Profil | Čt 30.6.2016 20:06:38

                                                                                                                                  rájovec >> Uznávám, že to je jistá komplikace, ovšem pokud proběhne demodebata a kvalifikovaná většina rozhodne o přerozdělování rybích hostů včetně potěru, pak jistě nelze nic namítat......

                                                                                                                                    Nrájovec - Profil | Čt 30.6.2016 19:57:18

                                                                                                                                    likin >> Ale existuje podezření, že vrchní eurohlavoun Donald Tusk je ve skutečnosti kačer Donald a to by mezi rybí sešlostí na funuse nedělalo dobrotu, zvlášť potěr by se nervózně ošíval.

                                                                                                                                      N1975 - Profil | Čt 30.6.2016 19:54:59

                                                                                                                                      Takze as na rybach vytahnu z vody potapece tak jsem vlastne narusil smutecni obrad

                                                                                                                                        Nlikin - Profil | Čt 30.6.2016 19:48:32

                                                                                                                                        rájovec >> Naprosto nesouhlasím ! Obřad se musí konat právě v přirozeném prostředí za účasti unijního regulátora !!!

                                                                                                                                          Nrájovec - Profil | Čt 30.6.2016 19:40:12

                                                                                                                                          Předpokládám, že autor kandiduje na europoslance, protože to je nápad hodný Bruselu. Eurokomise by to ještě doladila směrnicí, podle které by zesnulého před obřadem oholili a smuteční hosté by při pietním aktu klapali naprázdno hubami, kterak činil nebožtík ve svém rodném živlu.

                                                                                                                                            NSmutek - Profil | Čt 30.6.2016 19:29:17

                                                                                                                                            Ale abyste neřekli,nějaký kamének dodám.

                                                                                                                                              NSmutek - Profil | Čt 30.6.2016 19:27:28

                                                                                                                                              kujva to je diškus DD

                                                                                                                                                NSoulfish - Profil | Čt 30.6.2016 18:57:54

                                                                                                                                                kakr >> je to nadějný multioborový žánr

                                                                                                                                                  Nlikin - Profil | Čt 30.6.2016 17:26:09

                                                                                                                                                  NOVIS >> Velice silně doporučuji změnit dotační program na pouze : Obnova přirozených mikroorganizmů v půdě "

                                                                                                                                                    Nslavahagen - Profil | Čt 30.6.2016 17:13:24

                                                                                                                                                    švadlen >> Ryby berou všude:)))

                                                                                                                                                      Nšvadlen - Profil | Čt 30.6.2016 15:42:59

                                                                                                                                                      slavahagen >> japa se mám asi dostat na ohři dyž sem ze z Plzně a marodim vycházky od 12- 18 hod.

                                                                                                                                                        NŘízek 5,125 - Profil | Čt 30.6.2016 15:28:32

                                                                                                                                                        kakr >> tak tohle lajkuju:-)

                                                                                                                                                          N1975 - Profil | Čt 30.6.2016 15:18:17

                                                                                                                                                          Lenina balzamovaly my budem kozervovat kourem

                                                                                                                                                            Nmeteor - Profil | Čt 30.6.2016 14:58:09

                                                                                                                                                            standas >> tvl, spalovač mrtvol je jenom jeden, a to ten na MOJEM obrázku :-)

                                                                                                                                                              Červené karty: u.x.a.