Chataření a chalupaření

Zdravím všechny příznivce chataření a chalupaření. Chataření, chalupaření patří k mé velké vášni. Rád jezdím na chatu relaxovat - je to pro mě největší odpočinek ať už ho na chatě trávím rybařením, houbařením nebo třeba kutilstvím. Věřím, že se i zde na na Mrku najdou příznivci tohoto českého fenoménu.

Podělte se o zážitky , které jste na vaší chatičce, chaloupce zažili. Co jste si pořídili nového, co jste si vyrobili, jakou máte zahrádku atd. :-) Věřím, že tu najdu spoustu inspirací na vylepšení své chatičky :-)
Autor diskuse: klobonek - Profil , 25.6.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Přemet:-) Profil + Sumifuk Profil

Kde nejraději trávíte dovolenou?

A) Chata, Chalupa54%

B) Dovolená u moře10%

C) Poznávací zájezd1%

D) Wellness pobyt2%

E) Stanování v kempu5%

F) Někde jinde...27%

Od 25.6.2015 hlasovalo 184 čtenářů.

100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Ndrvoštěp - Profil | St 16.11.2022 16:42:47

Calex >> Možný je, že je tu další konkurence ( střelec)😂😂

    NCalex - Profil | St 16.11.2022 16:40:17

    drvoštěp >> Asi jak kde, tady letos bušil v říjnu.

      Ndrvoštěp - Profil | St 16.11.2022 16:08:56

      Calex >> Já co sleduji, tak od října v okolí ani ťuk.

        NCalex - Profil | St 16.11.2022 14:46:26

        drvoštěp >> Nejvíc prej klovou září - listopad....Nikdo ale neví orič..Tak snad už letos bude klid....Na příští rok budu mít na strakapoudy nahranej hlas orla říčního na fotobuňku. Se posere strachy..

          NCalex - Profil | Ne 13.11.2022 20:51:57

          poky82 >> Jsem to fotil ještě mokrý...Jak to uschlo tak už to nebylo ani vidět až se to zapráší tak už to bude super..Dal jsem tam ty CD Eva s Vaškem a Nightwish - Bye Bye Beautiful...Pak ještě nějaký co neposlouchám....:-)))))))

            Npoky82 - Profil | Ne 13.11.2022 20:43:50

            Calex >> Pěkně opravený to máš.

              NCalex - Profil | So 12.11.2022 21:26:16

              poky82 >> Doma to pojištěný mám, na chatě je stará pojistka takže nemám....Adi to připojistím...Nebudu to opravovat furt zadarmo.Hotovo....

                Npoky82 - Profil | Pá 4.11.2022 9:41:05

                drvoštěp >> A ja to porad keste nenahlasil 🤦

                  Ndrvoštěp - Profil | Čt 3.11.2022 22:47:27

                  poky82 >> Mě ten zmrd udělal dvě díry před pár lety. Pojišťovna zaplatila, a já že díry ihned opravím. Doteď tam vegetěj vrabčáci😂🙈 Dám foto z naší ulice kde ti zmrdi snad dělají zkoušku z dospělosti😂😂😂

                    Ndrvoštěp - Profil | Čt 3.11.2022 22:40:28

                    Calex >> No, nekonečný boj😂

                      NCalex - Profil | Čt 3.11.2022 21:16:21

                      poky82 >> Ne, ty nepřeskakujou.:-)))

                        Npoky82 - Profil | Čt 3.11.2022 21:13:58

                        Calex >> Hlavně jim nedej fousáče, to by byla škoda.

                        https://www.youtube.com/watch?v=Gg9cNGHl-bg&list=RDGg9cNGHl-bg&start_radio=1

                          NCalex - Profil | Čt 3.11.2022 21:00:21

                          poky82 >> No to je jasný, Eva s Vaškem tam vYset nebude. Asi tam dám Nightwish - Bye Bye Beautiful. Přeskakuje... To by ho mohlo odehnat.:-))))

                            Npoky82 - Profil | Čt 3.11.2022 20:50:32

                            drvoštěp >> Mě udělal díru těsně na CD, takže ani to ho neodradí. A hlavně aby mi vyseli CD na chatě to, fakt ne. Ale střelit se mě ho taky nedařilo.

                            Já abych se nenudil, tak jsem schytal kamínek do předního skla. Sklo pujde na výměnu.

                              NCalex - Profil | Čt 3.11.2022 18:41:27

                              drvoštěp >> Stačí že mám sovy i na okenicích.😂😂Tvl...Už teď to tady je jak u komediantů.....

                                Ndrvoštěp - Profil | Čt 3.11.2022 17:21:13

                                Calex >> Soused naproti si cd nalepil na fasádu kde měl dvě díry mamutem. Teď má klid, teda zatím. Zítra postnu foto.

                                  NCalex - Profil | Čt 3.11.2022 16:41:10

                                  poky82 >> Úchyl to je, uvidíme...

                                    Npoky82 - Profil | Čt 3.11.2022 14:54:24

                                    Calex >> Aby ty ptaky nemel jako porno a nezalibilo se mu tam.

                                      NCalex - Profil | Čt 3.11.2022 14:30:58

                                      poky82 >> Jojo, zavřu ji svini do chaty, tam může číhat..A to jsem jí tak věřil.😟....Na štít přijdou CD s Vaškem a Evou a nějaký DVD s
                                      hororem Ptáci To se datel posere. Musím to oddálit od fasády....

                                        Npoky82 - Profil | Čt 3.11.2022 14:09:19

                                        Calex >> u sousesa jsem dal cd taky. Ma poradnej podhled, takze mu tam vysej a netlucou do chaty. A od te doby je klid. Klepe neustale do stromu, ale na chaty nejde.
                                        Pekne s tebou vyjebal. Co jsem cetl, tak by sova mela byt malinko schovana. Aby si mysle, ze ciha

                                          NCalex - Profil | Čt 3.11.2022 9:39:39

                                          poky82 >> Sova na howno😟.....Dám CD, z druhý strany kde jsou je štít OK....Vejška jako kráva, budu se bát..

                                            Npoky82 - Profil | St 12.10.2022 18:53:21

                                            Calex >> Ja uz taky neco pamatuju 😱

                                              NCalex - Profil | St 12.10.2022 15:58:53

                                              poky82 >> U kostela je pořád, za zmrzlinou ...Malej...Ten naproti už není dlouho....

                                                Npoky82 - Profil | St 12.10.2022 15:25:34

                                                Calex >> Zmrzlina, pizza, palacinky. Co bys nechtel.
                                                Kramek uz tam u kostela neni jo. Pamatuju dobu, kdy tam byli dva kramky kousek od sebe.

                                                  NCalex - Profil | Út 11.10.2022 21:28:52

                                                  poky82 >> Já jen že jsem jel okolo do Rokytna pro zelí..A na houby..Do krámu to mám asi blíž do Pbic..U nás nic není. Jen zmrzlina.:-)))))

                                                    Npoky82 - Profil | Út 11.10.2022 21:12:09

                                                    Calex >> jj bejvala jednota. Je tam coop.

                                                      Npoky82 - Profil | Út 11.10.2022 21:09:22

                                                      Leďáček >> Tady to nehrozi. Je to zaplavovka. Zakaz staveni. Pokud se nepletu tak za chatou mam nejakou chranenou oblast.
                                                      Za chatou mam slepe rameno, kde cekam kdy to vybagrujou. Bouhuzel i kdyz jsou projekty a penize tak nic. Tedka to ma uz druhej rok co jsem dohledal v planu povodi Labe a nic. Ikdyz letos to maj ve 4 kvadratu. Tamze maj cas. Ale kdyz kouknes na to labe co mam pred chatou, tak vidis jak se hospodari. Ten nanos tam je spousty let. Je i na druhou stranu. Tohle co je vyfoceny se tahne mozna 1km daleko.

                                                        NLeďáček - Profil | Út 11.10.2022 20:39:46

                                                        Calex >> Tak to má fajn . Já jen , že ty různé haly přibývají jako blázen a pořád je jich málo !

                                                          NCalex - Profil | Út 11.10.2022 19:29:25

                                                          Leďáček >> Tam chcípnul pes. :-))) Poky si přiveze žrádlo z Pbic... V tom satelitním městečku co tam má o kus dál si už postavila obchod myslím že bejvalá Jednota....

                                                            NLeďáček - Profil | Út 11.10.2022 18:03:43

                                                            poky82 >> Máš to tam hezké ! Hlavně , aby ti za plotem nevyrostl nějakej supermarket !

                                                              Npoky82 - Profil | Po 10.10.2022 20:41:48

                                                              Calex >> Pokud nesednou na parapet, tak by nemeli no.
                                                              Jinak jo, vypada to trochi jinak nez jsem to koupil .

                                                                NCalex - Profil | Po 10.10.2022 19:02:16

                                                                poky82 >> Pěkně Ti to prokouklo. :-)))) Snad se na tom ty hajzlové neudrží...

                                                                  Npoky82 - Profil | So 8.10.2022 10:03:40

                                                                  Tak jsem chatu dodelal. Uz jen zabradli kolem terasy a u schodu. A az mi dodelaj kryci listy, tak zalistovat po strechou. Ale to az asi pristi rok.
                                                                  Strakapoud se presunul k sousedovi takze jsem snim zadelaval diry a rozvesoval CD. Je mu necelich 90 a uz na to nema sily. Prozatim to vypada ze to pomohlo, nove diry nepribyly.

                                                                    Ndrvoštěp - Profil | Čt 29.9.2022 20:31:48

                                                                    Calex >> Tak pojistka od Allianz Exkluziv. Máme ji 15 let. Konec hlášení😂😂😂

                                                                      Ndrvoštěp - Profil | Čt 29.9.2022 17:20:02

                                                                      Calex >> Jen vím že nám ukončil starou pojistku a udělal novou s větším rozsahem škod. Více ví žena, ta to má na starosti.

                                                                        NCalex - Profil | Čt 29.9.2022 16:18:24

                                                                        drvoštěp >> Tak jestli mám jen Standart tak to tam je....Poškození nebo zničení zateplení fasád pojištěné stavby působením živočichů (dále jen „poškození fasády živočichy“).

                                                                          NCalex - Profil | Čt 29.9.2022 16:07:53

                                                                          drvoštěp >> Takže připojištění.....

                                                                            Ndrvoštěp - Profil | Čt 29.9.2022 15:49:34

                                                                            poky82 >> Může být, před lety díky přepětí odešla pračka a Pc. U pračky pokud se nepletu tak jen vyjádření servisu nad rámec běžné ceny pračky. U Pc to bylo do 100000,- .

                                                                              Ndrvoštěp - Profil | Čt 29.9.2022 15:44:53

                                                                              Calex >> Mám smlouvu od kolegy, připojištění fasády a psy. Celkově 6000,- za dům, kotce a dílnu. I auta mám u něj a spokojenost.

                                                                                NCalex - Profil | Čt 29.9.2022 13:21:39

                                                                                poky82 >> Za ty roky to mám tak namakaný že náklady jsou min........ Ale potřebuju novou loď. 😄😄Abych ho mohl plašit z vody......

                                                                                  Npoky82 - Profil | Čt 29.9.2022 10:01:41

                                                                                  Calex >> Pry byva neco i v zakladu.

                                                                                    Npoky82 - Profil | Čt 29.9.2022 10:01:19

                                                                                    drvoštěp >> Ono pry kdyz dobre podlozis ty naklady, tak pojistova nic neresi.

                                                                                      NCalex - Profil | Čt 29.9.2022 10:01:11

                                                                                      drvoštěp >> Ty to máš jako připojištění nebo v základu? Musím se doma mrknout, jsem na rybách.....

                                                                                        Npoky82 - Profil | Čt 29.9.2022 9:59:11

                                                                                        Calex >> 😁

                                                                                          Ndrvoštěp - Profil | St 28.9.2022 22:30:37

                                                                                          poky82 >> Škodu ti spočítá pojišťovák, jak u mne. Já byl teda spokojenej.👍

                                                                                            NCalex - Profil | St 28.9.2022 22:14:23

                                                                                            poky82 >> Já se ještě nepodíval ani do smlouvy.😂

                                                                                              Npoky82 - Profil | St 28.9.2022 22:04:53

                                                                                              Calex >> pojištovnu jsem ještě nekontaktoval. Nemám spočítanou cenu škody zatím a jak vidno stoupá

                                                                                                NCalex - Profil | St 28.9.2022 19:04:28

                                                                                                poky82 >> Co se to letos děje? Mám zase 4 díry v poliši.....Co ta pojišťovna?

                                                                                                  Npoky82 - Profil | St 28.9.2022 18:09:41

                                                                                                  A proto chlapy, nema nekdo zkusenost s tmelen na drevo. Letos to asi delat nebudu, ale pristi rok do musim opravit. Ze by mi nekdo doporucil neco co dobre funguje a lehko se s tim pracuje. Budu tam muset tak 1,5 cm pridat.

                                                                                                    Npoky82 - Profil | St 28.9.2022 18:05:55

                                                                                                    Tak stribrny obklad nepomaha. O te dire vi a jde si za svim. Dira je vetsi a okno dostalo taky radne zabrat. Takze rychle opravit a jak je cas, tak dodelat okenice. Ale jde to pomalu. Nezastavim se, ale je to 2 okenice za den. Jeste jeden celej den na to potrebuju a melo by to byt. Jen aby bylo pocasi.
                                                                                                    Bohuzel nevim jak soused pres chatu. Je mu 87 a nebude mit silu na opravu. Pustil se mu do ni na 4 mistech.

                                                                                                      Ndrvoštěp - Profil | Pá 9.9.2022 20:54:45

                                                                                                      timb >> Ty, připomeň mi na co mám reagovat. Jsem už mimo😂😭🤕

                                                                                                        Ntimb - Profil | Pá 9.9.2022 18:59:25

                                                                                                        drvoštěp >> tak 10%max

                                                                                                          Npoky82 - Profil | Čt 8.9.2022 18:23:43

                                                                                                          neprduch >> Uprimnou soustrast.

                                                                                                            Nneprduch - Profil | Čt 8.9.2022 16:29:46

                                                                                                            Také mi chatu navštívil erotoman:))

                                                                                                              Ndrvoštěp - Profil | Čt 8.9.2022 10:49:43

                                                                                                              poky82 >> Taky jsem hnal elektrikáře od čezu co se mi chtěli hrabat ve svazovce. Čuměli jak telata😂

                                                                                                                Npoky82 - Profil | Čt 8.9.2022 8:49:41

                                                                                                                drvoštěp >> Ja pouzivam karton a izolacku

                                                                                                                  Ndrvoštěp - Profil | St 7.9.2022 22:26:24

                                                                                                                  Calex >> 😂👍

                                                                                                                    NCalex - Profil | St 7.9.2022 22:19:53

                                                                                                                    drvoštěp >> Pod něma je ještě ponožka.😂😂

                                                                                                                      Ndrvoštěp - Profil | St 7.9.2022 22:00:41

                                                                                                                      Calex >> 👍 Kolik mladejch řemeslníků ví k čemu jsou ty navlečené rukavice...🤔🤫

                                                                                                                        NCalex - Profil | St 7.9.2022 20:08:46

                                                                                                                        drvoštěp >> Hotovo...

                                                                                                                          Ndrvoštěp - Profil | St 7.9.2022 17:52:03

                                                                                                                          Calex >> Taky musím opravit. Furt to oddaluji🙈🤫

                                                                                                                            NCalex - Profil | St 7.9.2022 17:42:55

                                                                                                                            poky82 >> Nebudu, Ti to přeju.😂😂

                                                                                                                              Npoky82 - Profil | St 7.9.2022 17:33:51

                                                                                                                              Calex >> Pockej jak budes nasranej az neco dostanu. 👅

                                                                                                                                NCalex - Profil | St 7.9.2022 17:31:57

                                                                                                                                poky82 >> Dyť jo.😂

                                                                                                                                  Npoky82 - Profil | St 7.9.2022 17:29:58

                                                                                                                                  Calex >> Za zkousku nic nedas

                                                                                                                                    NCalex - Profil | St 7.9.2022 17:25:47

                                                                                                                                    drvoštěp >> To je milé.😂
                                                                                                                                    Teď budu zas jednu díru asi 50mm zadělávat.😟

                                                                                                                                      Ndrvoštěp - Profil | St 7.9.2022 17:22:04

                                                                                                                                      Calex >> Nebudou, ale i tak jsem jim ho ukázal😂. Za dvě díry mi poslali 12000,-.

                                                                                                                                        NCalex - Profil | St 7.9.2022 17:04:17

                                                                                                                                        poky82 >> To ho asi budou chtít vidět. 😂😂 Ti fandím ale zkus to.

                                                                                                                                          Npoky82 - Profil | St 7.9.2022 16:17:20

                                                                                                                                          Tak mám v pojistné smlouvě pojištění, poškození živočišným škůdcem s limitem 20 000,-. Takže se obrátím na pojišťovnu.
                                                                                                                                          Možná by jste si to měli zjistit taky.

                                                                                                                                            Ndrvoštěp - Profil | St 7.9.2022 13:19:00

                                                                                                                                            Calex >> Už to takhle je asi 2-3 roky. Až budu dělat přetěr fasády tak to opravím a prdím na to.

                                                                                                                                              NCalex - Profil | St 7.9.2022 10:29:23

                                                                                                                                              drvoštěp >> Zdarec, vem sádru, na pár místech tu prasklinu přemázni a tužkou napiš datum.....Takhle to dělal statik na Seči....Někdy se to vrátí, někdy praskne i ta sádra....

                                                                                                                                                Ndrvoštěp - Profil | St 7.9.2022 9:44:31

                                                                                                                                                Calex >> Kde bydlím, tak stojí domy na jílovém podloží. A posledních 10 let se pomalu u všech objevují na zdech praskliny. Domy stavěné ve třicátých letech. Mě třeba praskla relativně nová stavba (dílna) a to jsem železem a betonem nešetřil. To vědět, tak jsem ji postavil na zákl.desce místo klasických základů.

                                                                                                                                                  NKáceč - Profil | Út 6.9.2022 19:05:08

                                                                                                                                                  Calex >> neměl by :-)

                                                                                                                                                    NCalex - Profil | Út 6.9.2022 18:58:13

                                                                                                                                                    Káceč >> U nás na rovině snad posuv půdy nehrozí.😂😂😂

                                                                                                                                                      NKáceč - Profil | Út 6.9.2022 18:45:58

                                                                                                                                                      Calex >> sice z roku 2015, ale i tak stále aktuální. Taky to začalo prasklinkou :-) To je tak, když se staví, kde se nesmí.

                                                                                                                                                      http://usti.idnes.cz/sesuv-v-chatove-oblasti-polaky-u-nechranicke-prehrady-pf8-/usti-zpravy.aspx?c=A150519_155841_usti-zpravy_alh

                                                                                                                                                        Npoky82 - Profil | Út 6.9.2022 7:53:51

                                                                                                                                                        Tak dneska jeste jeden podhled a dotlacit k nim posledno orizlou radu prken. No a budu se moct vrhnout na okenice a dvere na terasu. Tak doufam ze ten hajzlik uz da pokoj.

                                                                                                                                                          Npoky82 - Profil | Po 5.9.2022 11:12:59

                                                                                                                                                          Calex >> tu tam na 100% nemam. Ale mam pod sebou opuku a navazku. Takze tady to je 10 cm pod povrchem suche po vetsinu roku.
                                                                                                                                                          Jinak strakapoud se zase koukl k sousedovi jakou ma izolaci on. Ale zase za se tu nechce kloudne ukazat. Ja jsem pripraven.
                                                                                                                                                          A vysicha nam bazen Libore. Za 3 hodiny pokles o 10 cm.