Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?

Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nkabo - Profil | St 7.1.2015 11:41:21

Moje představa o ideální změně spočívá ve dvou typech povolenek.

Jedna povolenka by byla stejná, jako ta dnešní.

Ta druhá by byla o 1500,- dražší, byla by pouze chyť a pusť a bez omezené doby lovu, viditelně označené místo lovu v noci, zákaz sakování. Ostatní podmínky stejné jako u běžné povolenky. A těch 1500,- Kč by byl příspěvek na chod profi RS.

    NCasio - Profil | St 7.1.2015 11:40:43

    Malda512 >> Tři metry je na každý styl rybařiny málo. Takže k tématu : Změnil bych vzdálenost mezi rybáři řekněme na 15 metrů.

      NMrknato - Profil | St 7.1.2015 11:40:32

      FinalStorm >> Když by jsi nějakým trikem snížil zarybňování, tak ve vodě logicky bude méně a ne více ryb. Tedy méně úlovků a nevím, kdo by si pak kupoval "nadpovolenku" a jestli by si vůbec koupil "základní" povolenku....
      Kontrola dodržování pravidel je dostatečná v poměru ku zarybňování. Každá další koruna vynaložená na další a "účinější" kontrolu se nikdy nevrátí......

        Nsplávkař - Profil | St 7.1.2015 11:38:59

        stavitel - >> Nápadů co změnit má kdekdo spoustu, má ale někdo představu jak to změnit ?

          NMalda512 - Profil | St 7.1.2015 11:38:06

          FinalStorm >> no práááááááávě :-)))
          Víš jak to chodí .. jak se říká ,, na svém oblíbeném fleku " Nikdo není nadšenej když se někde trmácí 100km a chce klid. A ráno se vyloupne banda rybářů kteří se nalepí přímo na tebe a začnou vyvážet vedle tebe a tvoje bojky na sumce
          Každej ti řekne ... 3 metry. 3metry při lovu sumce je hodně málo.

            Nmut - Profil | St 7.1.2015 11:34:06

            computerfish >> pytlák je třeba i ten, kdo loví mimo stanovenou denní dobu lovu. Dál to fakt nehodlám rozebírat.

              Nploticee - Profil | St 7.1.2015 11:33:04

              Hlavně prodloužit dobu chytání v jarních a podzimních měsících. To bych změníl já.
              Lovnou míru zvyšovat nepotřebuju, protože ryby neberu.

                NFinalStorm - Profil | St 7.1.2015 11:32:14

                Malda512 >> S tím jsem ochotnej souhlasit, ale nikdo mi nevymluví, že je to o lidech a dohodě.

                  NFinalStorm - Profil | St 7.1.2015 11:31:15

                  Mrknato >> Peníze by přišly buď z prodeje "nadpovolenek" nebo ze snížení zarybňování (víc ryb by zůstávalo ve vodě). Z toho by se nechala nějak vylepšit kontrola dodržování pravidel.

                    NMrknato - Profil | St 7.1.2015 11:28:42

                    computerfish >> Co ale uděláš, když se ti rybář odmítne podrobit kontrole? Když ho znáš osobně, můžeš ho naprášit MO, kde to ztrestají svazově, ale pokud ho znáš, tak víš, že má povolenku. Když má rybář naducaný kapsy, ale nemá žádnou rybu zapsanou, tak ti kontrola je k čemu..... Maximálně k tomu, že se budeš blížit k svazově předepsanému počtu kontrol....

                      Ncomputerfish - Profil | St 7.1.2015 11:21:49

                      mut >> Ty máš recept na to, jak zjistit, že se nejedná o pytláka? Pokud vím, tak jediná možnost je zkontrolovat platnost lístku a povolenky. Jak zjistíš, že zapsal úlovek? Nedovedu si to představit, jak budeš ve skrytu čekat na přestupek v záloze jako snajper?

                        NMrknato - Profil | St 7.1.2015 11:20:58

                        Starc55 >> Členské schůze mají úplně jiný cíl...... co se týče stávajících výborů, tak i dorazivších členi.

                          NKozič origin - Profil | St 7.1.2015 11:19:35

                          Mrknato >> A na pstruhovkách bych povolil lov na vranky a na střevle, aby nebyly vůči třpytkám 00 a 0 diskriminovány.

                            NMalda512 - Profil | St 7.1.2015 11:17:28

                            Starc55 - 7.1.2015 10:53:49 >

                            Starc55 - ® St 7.1.2015 10:53:49
                            Líbí: 1 Nelíbí: 0
                            Casio >> Přesně! Myšlení lidí. To je oč tu běží. Český člověk je český člověk a má to zajetý to své myšlení. Něco jiného říká a něco jiného ve skutečnosti dělá. To, co říká je navenek, a to co dělá je malá domů.


                            tak tohle je asi kámen urazu moderní doby
                            Tohle si zaslouží poděkování :-)

                              NMrknato - Profil | St 7.1.2015 11:17:21

                              mut >> Logiku to má......)

                                NStarc55 - Profil | St 7.1.2015 11:16:01

                                Ješte něco. Budou výroční schůze, volba nových vborů atd. Zde je třeba přednést nové návrhy, ty prosadit dál na ÚS a schválit změny na sjezdu. A to je velmi náročný úkol, když se dělá zezdola v případě, když ti nahoře žádné změny nechtějí. A vo tom to je. Jdu radši konečně něco uvařit něco rychlýho k obědu.

                                  NMrknato - Profil | St 7.1.2015 11:15:34

                                  Starc55 >> Tak to se tvůj názor diametrálně liší s tím svazovým...Ten říká, že svaz nebude organizovat žádné kroužky pro děti, kde by se naučili to základní o rybařině.....

                                    NMalda512 - Profil | St 7.1.2015 11:13:55

                                    FinalStorm >> když ti někdo uřeže 80 metrů silonu s nosností 15kg a nebo 80 metrů šnůry s nosností 100 kg tak je to velkej rozdíl :-))))))

                                      Nmut - Profil | St 7.1.2015 11:12:31

                                      Mrknato >> potočáky nežeru, energie vynaložená na ulovení a zpracování je větší, než získaná jejich konzumací, která se tak stává kontraproduktivní :-) Takovej kapř kolem patnácti kil je jiná kávička, než chytneš další tři, tak v pytli vydrží živej a pomlátíš je naráz před odjezdem :-)

                                        NStarc55 - Profil | St 7.1.2015 11:11:21

                                        Nutná je změna myšlení lidí, výchova mladé generace (nejen rybářské) atd. Nemá smysl o tom dál diskutovat, nic nevyřešíme a ještě se tady pohádáme, což bych nerad. Petrův zdar všem.