Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?

Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NMrknato - Profil | St 7.1.2015 11:10:22

FinalStorm >> Komu a z čeho by přinesl peníze???

    NFinalStorm - Profil | St 7.1.2015 11:09:14

    Malda512 >> To se ale může stát i třeba kaprařům a u 2 prutů. To jsme podle mě u ohleduplnosti a myšlení.

      NMrknato - Profil | St 7.1.2015 11:09:12

      mut >> A to budeš nosit 30potočáků v kabele celý den? To si na nich hosti moc nepochutnají.....

        NStarc55 - Profil | St 7.1.2015 11:08:12

        Anýzový dědek >> Tak, tak, limity (40 kusů Ka) už tady byly a mělo to opačný výsledek. Jsme prostě Češi....

          NFinalStorm - Profil | St 7.1.2015 11:06:55

          Anýzový dědek >> To jsme zase u zlepšení / zpřísnění kontrol RS. Bez toho by to bohužel nešlo.

          Tenhle plán ale má tu výhodu, že by pravděpodobně přinesl nějaké peníze navíc.

            NMalda512 - Profil | St 7.1.2015 11:05:15

            Starc55 >> ahoj... také tě zdravím :-)

              NMrknato - Profil | St 7.1.2015 11:05:12

              Kozič origin >> A hlavně horní míru!!!

                Nmut - Profil | St 7.1.2015 11:04:18

                Anýzový dědek >> RS může číhat a lapit tě při činu. Tady si spousta lidí "stěžuje", že mají málo kontrol, ale proč dělat kontroly jen kvůli zápisu. Znám kluky z RS, kteří, pokud nemají důvod, placku a legitku ani nevytahují. pakliže se důvod najde, dochází ke kontrole a k řešení přestupku. Jinak jsem se nikde nesetkal s tím, že by kdokoliv nosil ryby do kufru auta a podobně, krom kaprařů zásobujících soukromáky, ale to je jiný příběh.

                  NMrknato - Profil | St 7.1.2015 11:02:45

                  Starc55 >> Proč ale "profiRS" neplatí ten, kdo ji ustanovil, má za ni odpovědnost, ale platí ji ten, koho má také kontrolovat?

                    NMartenBear - Profil | St 7.1.2015 11:02:23

                    Anýzový dědek >> No právě, to jsem měl na mysli...

                      NMalda512 - Profil | St 7.1.2015 11:01:51

                      FinalStorm >> Omyl kolego. Právě, že lov dravců na 3 udice je to nejhorší co by nás na naších vodách mohlo potkat. Zažil jsem to již mockrát kdy se na jednom useku potkalo několik sumcařů a ti si natahali bojky na 100mterů. Jeden záběr a rybář smotal skoro všechny dokola. Právě, že u sumcařiny bych tohle nikdy nedovolil. Na pískovně mě utrhl thačky jouda kterej tam ulovil sumce 140 cm. A to jsem od něj seděl 40 metr. Dovedeš si představit jak by to vypadalo na useku kde by sedělo 10 rybářů a lovilo na 30 udic a přitom by od sebe seděli udanné 3 metry ?? ????

                        NAnýzový dědek - Profil | St 7.1.2015 11:01:49

                        FinalStorm >> a pomyslel jsi taky na opačný důsledek tohoto nařízení? Rozmohlo by se pytláctví. Do povolenky bych napsal stanovené množství a zbytek bych zamlčel, tenhle limit (jedno jak velký) je nesmyslný.

                          NStarc55 - Profil | St 7.1.2015 11:01:08

                          Pike >> V ČR nerealizovatelné trendy. Ještě jsme nedospěli rozumově, nemáme na to. Vše se zvrhne nežádoucím směrem k masařině, čili naopak, než jaký je záměr těchto podle tebe moderních trendů EU. Zas tak moderní nejsou, vše se již zkoušelo nebo zkouší. A výsledek.....? Negativní. Bohužel.

                            NCasio - Profil | St 7.1.2015 11:00:34

                            Starc55 >> a tak je to od shora. Představitelé ať už byli spisovateli nebo umělci věděli co se lidem líbí a jak je zaujmout (slovem). Jestli vše mysleli vážně nebo jak naložili s mocí v rámci malé,velké, hóóódně velké domů o tom snad adši ani ne! :-)

                              NFinalStorm - Profil | St 7.1.2015 10:58:16

                              Anýzový dědek >>
                              Není potřeba stanovit termín masař. Stačí zavést, že 100 kg ryb za rok je prostě moc. (To množství je jen příklad - nechalo by se o něm diskutovat a nastavit tu hodnotu rozumně.)

                              Není potřeba žádná evidence. Prostě překročíš >- nechytáš nebo dokoupíš povolenku.

                              Nemyslím si, že by to byla až taková blbost.

                                Nmut - Profil | St 7.1.2015 10:57:57

                                Pike >> bingo, jsi bystrý.

                                  NPedro1 - Profil | St 7.1.2015 10:57:49

                                  Je tady dost znalých,měl bych dotaz ohledně programu Lipan.
                                  Tuší někdo jak to postupuje vpřed,jestli jsou nějaké závazné termíny na používání,jestli jsou nějak jasně daná pravidla,sankce,do kdy by to mělo fungovat na 100%,...,prostě nějaký ucelený info?

                                  Předem díky za případné odpovědi.

                                    NKozič origin - Profil | St 7.1.2015 10:57:46

                                    Je nutné zavést minimální lovnou míru u oukleje a jejich napodobenin.

                                      NStarc55 - Profil | St 7.1.2015 10:57:46

                                      Casio >> Já bych to nevzal. Je to nevděčné povolání a všichni ti nadávají.

                                        NMrknato - Profil | St 7.1.2015 10:57:35

                                        Bear >> MartenBear - 7.1.2015 10:54:14 >> Pravomoc RS je definovaná a velmi přesně. Definované nejsou úplně jiné věci.....