- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?
Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
9x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Anýzový dědek - Profil | St 7.1.2015 10:57:29
Bear >> MartenBear - 7.1.2015 10:54:14 >> jo, jenže to by musela být přesně definovaná, aby se nedala ošvejkovat jako vše v tomhle švejkovském státě.
Starc55 - Profil | St 7.1.2015 10:57:02
Mrknato >> Dej se na profi a uvidíš. Jseš na to dost chytrej.
Malda512 - Profil | St 7.1.2015 10:56:07
stavitel - >> Ano je to tak. Rybáři ( někteří ) berou ryby které mají sotva míru. le nic tím neporušují. Spíš se okrádají o pěkný ulovek.
Zavedl bych spodní míru 45 cm. míra 38 cm je stupidní přežitek i když je míra upravená na 40cm. Já ryby moc nejím ale představa že bych domů donesl 41 cm kapra a ještě měl strach, že mě ho RS změří a naměří jinou delku mě děsí :-)))
1 . zvednout spodní míry u více druhů ryb ( Lín.. Kapr ,, Candát, Štika)
2. Zavedení horní míry --- amur ... candát
3. mnohem vyšší sankce za hrubé porušování BP
4. snížení ročního limitu ulovených ryb.
5 . zákaz používání pevných montáží / povolil bych jen průběžné )
Zavedl bych spodní míru 45 cm. míra 38 cm je stupidní přežitek i když je míra upravená na 40cm. Já ryby moc nejím ale představa že bych domů donesl 41 cm kapra a ještě měl strach, že mě ho RS změří a naměří jinou delku mě děsí :-)))
1 . zvednout spodní míry u více druhů ryb ( Lín.. Kapr ,, Candát, Štika)
2. Zavedení horní míry --- amur ... candát
3. mnohem vyšší sankce za hrubé porušování BP
4. snížení ročního limitu ulovených ryb.
5 . zákaz používání pevných montáží / povolil bych jen průběžné )
MartenBear - Profil | St 7.1.2015 10:54:14
Anýzový dědek >> To je přesně to, po čem u vody vykvétám, a souhlasím, že tato pravomoc by se RS udělit měla. Měla by samozřejmě být pečlivě definovaná.
Anýzový dědek - Profil | St 7.1.2015 10:54:00
FinalStorm >> Jo jenže to má hák a velkej-
Za A) stanovení termínu masař do zákona
B) evidence takových jedinců
C) je to blbost
Za A) stanovení termínu masař do zákona
B) evidence takových jedinců
C) je to blbost
Starc55 - Profil | St 7.1.2015 10:53:49
Casio >> Přesně! Myšlení lidí. To je oč tu běží. Český člověk je český člověk a má to zajetý to své myšlení. Něco jiného říká a něco jiného ve skutečnosti dělá. To, co říká je navenek, a to co dělá je malá domů.
Pike - Profil | St 7.1.2015 10:52:21
Malda512 >> opakuji, když má někdo problém chytat na 2 udice, ať chytá na jednu. Jeho neschopnost by neměla omezovat druhé. to si myslím, že tento tvůj příspěvek je mimo.
Speciální povolenky nejsou špatný nápad, proč univerzálně a předem něco odmítat? Proč nanabídnout někomu i jinou možnost. Klidně si může připlatit a do systému se může dostat více peněz. Zájem je.
Speciální povolenky nejsou špatný nápad, proč univerzálně a předem něco odmítat? Proč nanabídnout někomu i jinou možnost. Klidně si může připlatit a do systému se může dostat více peněz. Zájem je.
Mrknato - Profil | St 7.1.2015 10:51:52
Starc55 >> A oni jsou podmínky pro jmenování Profi a neprofi RS jiné?
Anýzový dědek - Profil | St 7.1.2015 10:51:36
mut >> Ano povinnou výbavu ti zkontrolovat může, ale ten příklad se týkal toho, že RS ví, že pytlačíš nad limit a ví, že ty nadlimitní úlovky dáváš do auta.Takže má dvě možnosti- buď zavolat cajty (kteří mají právo kontroly vozidla) nebo tě musí pustit, protože samotná RS tuto pravomoc nemá.
A že se toto děje na revírech ti řekne každý člen RS.
Prostě pokud budu mít v povolence vše v pořádku a při lovu uvidí RS pouze povolené množství ryb, tak mě musí pustit, protože mi do auta nemůže i kdyby mi kufr přetejkal candátama v dubnu. (přeháním).
Pak tu můžeme plkat do aleluja, ale pokud se toto nezmění,tak budou pytláci s povolenkou vychechtaní, protože než dorazí cajti, tak jim dám adie a mám vše v pořádku s úsměvem na tváři. :-)))
A že se toto děje na revírech ti řekne každý člen RS.
Prostě pokud budu mít v povolence vše v pořádku a při lovu uvidí RS pouze povolené množství ryb, tak mě musí pustit, protože mi do auta nemůže i kdyby mi kufr přetejkal candátama v dubnu. (přeháním).
Pak tu můžeme plkat do aleluja, ale pokud se toto nezmění,tak budou pytláci s povolenkou vychechtaní, protože než dorazí cajti, tak jim dám adie a mám vše v pořádku s úsměvem na tváři. :-)))
Casio - Profil | St 7.1.2015 10:51:01
Starc55 >> ...ale neříkej ,že Ty bys tu nabídku nevzal . :-)) Nicméně s tím RS se kterým jsem mluvil neměl 100% přehled s ŘŘ, třeba ohledně skla neměl pravdu.
FinalStorm - Profil | St 7.1.2015 10:50:35
Malda512 >>
Opět se Pikea zastanu.
Na některý techniky lovu jsou i dvě udice hodně (třeba ten níže zmiňovanej feeder), ale např. při lovu sumce na bojku by se třeba 3. prut klidně snesl a nebyl by to zas takovej problém.
Opět se Pikea zastanu.
Na některý techniky lovu jsou i dvě udice hodně (třeba ten níže zmiňovanej feeder), ale např. při lovu sumce na bojku by se třeba 3. prut klidně snesl a nebyl by to zas takovej problém.
Pike - Profil | St 7.1.2015 10:50:28
Starc55 >> Mezi moderní trendy EU v rybařině patří, tedy jako hlavní body bych rád jmenoval:
- lov na 3 pruty
- lov non stop
- myšlenka Chyť a pusť známá též pod trochu familiernějším názvem Kapr není žrádlo, kapr je kámoš
- horní míra, když už to jinak nejde
atd.
- lov na 3 pruty
- lov non stop
- myšlenka Chyť a pusť známá též pod trochu familiernějším názvem Kapr není žrádlo, kapr je kámoš
- horní míra, když už to jinak nejde
atd.
Starc55 - Profil | St 7.1.2015 10:49:56
Casio >> Ono stát se profi RS není tak jednoduché. Musíš prokázat před komisí ( a ta je na vysoké odborné úrovni a nemá z rybářama nic společného) mnoho znalostí.
Pike - Profil | St 7.1.2015 10:48:46
mut >> jsi vulgární. Odmítám s tebou tímto způsobem hovořit. Děláš si nepěknou reklamu.
Malda512 - Profil | St 7.1.2015 10:48:10
Pike >> jak může mouchař tvrdit, že je sumec přemnoženej ?¨
jinak tvé myšlenky a nápady mají velkou trhlinu. Lov na 3 udice ? jsou rybáři kte´ří mají problém lovit na dvě natož na tři.
Speciální povolenky na svazovej revír ? totální nesmysl.
S bobkařama se domluvit dá ale musí ten člověk který se s nimi chce domluvit mít tu snahu. V tvém případě je zcela jasný, že tvé předsudky hovoří za vše.
jinak tvé myšlenky a nápady mají velkou trhlinu. Lov na 3 udice ? jsou rybáři kte´ří mají problém lovit na dvě natož na tři.
Speciální povolenky na svazovej revír ? totální nesmysl.
S bobkařama se domluvit dá ale musí ten člověk který se s nimi chce domluvit mít tu snahu. V tvém případě je zcela jasný, že tvé předsudky hovoří za vše.
Živě na MRK.cz
Stav vody v okolí
| Praha - Na Františku (Vltava) | 247 cm | ||
| Praha - Výtoň (Vltava) | 83 cm | ||
| Praha - Nusle (Botič) | 23.5 °C | 46 cm | 0.12 m³/s |
Kde to žije - všechna témata
SoRybáři a vinařství 930
SoATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoBoilies TB baits- chytací řada 47
SoKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
So🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoRybářský kniho - koutek 145
So471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17










