Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?

Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Anýzový dědek - Profil | St 7.1.2015 10:57:29

Bear >> MartenBear - 7.1.2015 10:54:14 >> jo, jenže to by musela být přesně definovaná, aby se nedala ošvejkovat jako vše v tomhle švejkovském státě.

    Starc55 - Profil | St 7.1.2015 10:57:02

    Mrknato >> Dej se na profi a uvidíš. Jseš na to dost chytrej.

      Starc55 - Profil | St 7.1.2015 10:56:13

      Malda512 >> Pravda, pravda. Zdravím tě, po delší době.

        Malda512 - Profil | St 7.1.2015 10:56:07

        stavitel - >> Ano je to tak. Rybáři ( někteří ) berou ryby které mají sotva míru. le nic tím neporušují. Spíš se okrádají o pěkný ulovek.
        Zavedl bych spodní míru 45 cm. míra 38 cm je stupidní přežitek i když je míra upravená na 40cm. Já ryby moc nejím ale představa že bych domů donesl 41 cm kapra a ještě měl strach, že mě ho RS změří a naměří jinou delku mě děsí :-)))
        1 . zvednout spodní míry u více druhů ryb ( Lín.. Kapr ,, Candát, Štika)
        2. Zavedení horní míry --- amur ... candát
        3. mnohem vyšší sankce za hrubé porušování BP
        4. snížení ročního limitu ulovených ryb.
        5 . zákaz používání pevných montáží / povolil bych jen průběžné )

          venca1 - Profil | St 7.1.2015 10:55:19

          Pedro1 >> Je to tu pěkná manéž. :-)))

            MartenBear - Profil | St 7.1.2015 10:54:14

            Anýzový dědek >> To je přesně to, po čem u vody vykvétám, a souhlasím, že tato pravomoc by se RS udělit měla. Měla by samozřejmě být pečlivě definovaná.

              Anýzový dědek - Profil | St 7.1.2015 10:54:00

              FinalStorm >> Jo jenže to má hák a velkej-
              Za A) stanovení termínu masař do zákona
              B) evidence takových jedinců
              C) je to blbost

                venca1 - Profil | St 7.1.2015 10:53:50

                Malda512 >> Hoj, ty sis taky naběhl na vidle od Pike ? :-)))

                  Starc55 - Profil | St 7.1.2015 10:53:49

                  Casio >> Přesně! Myšlení lidí. To je oč tu běží. Český člověk je český člověk a má to zajetý to své myšlení. Něco jiného říká a něco jiného ve skutečnosti dělá. To, co říká je navenek, a to co dělá je malá domů.

                    Pedro1 - Profil | St 7.1.2015 10:53:01

                    Pike >> Pěkně hezky,vydrž.

                      Pike - Profil | St 7.1.2015 10:52:21

                      Malda512 >> opakuji, když má někdo problém chytat na 2 udice, ať chytá na jednu. Jeho neschopnost by neměla omezovat druhé. to si myslím, že tento tvůj příspěvek je mimo.
                      Speciální povolenky nejsou špatný nápad, proč univerzálně a předem něco odmítat? Proč nanabídnout někomu i jinou možnost. Klidně si může připlatit a do systému se může dostat více peněz. Zájem je.

                        Mrknato - Profil | St 7.1.2015 10:51:52

                        Starc55 >> A oni jsou podmínky pro jmenování Profi a neprofi RS jiné?

                          Anýzový dědek - Profil | St 7.1.2015 10:51:36

                          mut >> Ano povinnou výbavu ti zkontrolovat může, ale ten příklad se týkal toho, že RS ví, že pytlačíš nad limit a ví, že ty nadlimitní úlovky dáváš do auta.Takže má dvě možnosti- buď zavolat cajty (kteří mají právo kontroly vozidla) nebo tě musí pustit, protože samotná RS tuto pravomoc nemá.
                          A že se toto děje na revírech ti řekne každý člen RS.
                          Prostě pokud budu mít v povolence vše v pořádku a při lovu uvidí RS pouze povolené množství ryb, tak mě musí pustit, protože mi do auta nemůže i kdyby mi kufr přetejkal candátama v dubnu. (přeháním).
                          Pak tu můžeme plkat do aleluja, ale pokud se toto nezmění,tak budou pytláci s povolenkou vychechtaní, protože než dorazí cajti, tak jim dám adie a mám vše v pořádku s úsměvem na tváři. :-)))

                            Casio - Profil | St 7.1.2015 10:51:01

                            Starc55 >> ...ale neříkej ,že Ty bys tu nabídku nevzal . :-)) Nicméně s tím RS se kterým jsem mluvil neměl 100% přehled s ŘŘ, třeba ohledně skla neměl pravdu.

                              FinalStorm - Profil | St 7.1.2015 10:50:35

                              Malda512 >>
                              Opět se Pikea zastanu.
                              Na některý techniky lovu jsou i dvě udice hodně (třeba ten níže zmiňovanej feeder), ale např. při lovu sumce na bojku by se třeba 3. prut klidně snesl a nebyl by to zas takovej problém.

                                Pike - Profil | St 7.1.2015 10:50:28

                                Starc55 >> Mezi moderní trendy EU v rybařině patří, tedy jako hlavní body bych rád jmenoval:
                                - lov na 3 pruty
                                - lov non stop
                                - myšlenka Chyť a pusť známá též pod trochu familiernějším názvem Kapr není žrádlo, kapr je kámoš
                                - horní míra, když už to jinak nejde

                                atd.

                                  Starc55 - Profil | St 7.1.2015 10:49:56

                                  Casio >> Ono stát se profi RS není tak jednoduché. Musíš prokázat před komisí ( a ta je na vysoké odborné úrovni a nemá z rybářama nic společného) mnoho znalostí.

                                    Pike - Profil | St 7.1.2015 10:48:46

                                    mut >> jsi vulgární. Odmítám s tebou tímto způsobem hovořit. Děláš si nepěknou reklamu.

                                      Malda512 - Profil | St 7.1.2015 10:48:10

                                      Pike >> jak může mouchař tvrdit, že je sumec přemnoženej ?¨
                                      jinak tvé myšlenky a nápady mají velkou trhlinu. Lov na 3 udice ? jsou rybáři kte´ří mají problém lovit na dvě natož na tři.
                                      Speciální povolenky na svazovej revír ? totální nesmysl.
                                      S bobkařama se domluvit dá ale musí ten člověk který se s nimi chce domluvit mít tu snahu. V tvém případě je zcela jasný, že tvé předsudky hovoří za vše.

                                        Starc55 - Profil | St 7.1.2015 10:46:23

                                        Pike >> Co jsou moderní trendy v rybařině dle EU? Můžeš to trochu přiblížit a konkretizovat?