Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?

Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NFinalStorm - Profil | St 7.1.2015 10:45:44

Mrknato >> Bohužel. Ale když se o tom nebude vůbec mluvit, tak se nic nezmění. Jen v jednotě je síla, která by s něčím takovýmhle dokázala pohnout.

    NMrknato - Profil | St 7.1.2015 10:43:19

    FinalStorm >> Je to špatně, ale hlavním "hráčům" to vyhovuje. Tak budeme raději řešit kormorány, K70 a lov 24. Tedy moderní evropské trendi.))))

      Nmut - Profil | St 7.1.2015 10:43:03

      Pike >> jsi mladej a nikdo tě tu nedrží, vyraž do tý svý zvyjebený EU a dosyta si ji užij, pak podej hlášení, jak tam bylo. Asi bys byl, a nejen ty, překvapenej, jak to ledaskde jinde chodí a obávám se, že na takovou cochcárnu, jaká je tady, bys jinde nenarazil.

        NCasio - Profil | St 7.1.2015 10:42:46

        FinalStorm >> Pokud se nezmění v prvé řadě myšlení lidí, všechny zákony jsou víš na co... :-)

          NFinalStorm - Profil | St 7.1.2015 10:42:40

          Anýzový dědek >> Já bohužel taky ne, ale centrální omezení pro ultra masařky bych klidně zavedl.

            NDaveX - Profil | St 7.1.2015 10:41:34

            Já bych akorát upravil počet ponechaných ušlechtilých ryb měsíčně, aby se zredukovali lidi, co si třeba koupí 2-3 povolenky ročně. Dále bych upravil spodní míru kapra, jak jsem viděl některé rybáře, kdy skoro šlapali na kapříky aby se natáhli na těch 40, aby je mohli zasakovat, tak mi jich bylo líto. Podle mě jsou kapři do 44 cm ještě miminka. Jinak bych nechal dobu klidu od 0-4h ráno tam, kde není povoleno vyvážet. Ono to není zase tak moc.

            Jinak já loni 3 kapry, co jsem si vzal, protože mám ryby rád :)

              NAnýzový dědek - Profil | St 7.1.2015 10:41:24

              b.gun >> Možná jo, když u toho jsou cajti- jinak asi ani omylem. A myslím že první UKčko na Jesenici by mu to vysvětlilo samopalem :-)

                NMrknato - Profil | St 7.1.2015 10:41:06

                venca1 >> RS si to může napsat na cedulku a mnoho dalších pitomostí, kterou píchne na břeh..... Až tam jsme to dopracovali......

                  NFinalStorm - Profil | St 7.1.2015 10:40:53

                  Mrknato >> Pak je ale zákon špatně a je potřeba ho změnit :)

                    Nretrívr - Profil | St 7.1.2015 10:40:44

                    Bobajz >> S tím autem si seš jistej? To je trochu hrubé zrno.

                      Nmut - Profil | St 7.1.2015 10:40:43

                      Anýzový dědek >> povinnou výbavu rybáře kontrolovat může a rozhodně si nepřeju, aby mi kdejakej vandrák s plackou RS mohl prohledávat auto nebo bágl. Žiju v policejním státě, kde každej druhej krok hlídaj kamerový systémy městských vopic, kde tě opicajt může kdykoliv bezdůvodně v autě zastavit pod záminkou "silniční kontroly", aniž bys spáchal přestupek, takže se bez podobných pravomocí RS, po kterých ty toužíš, velice rád obejdu.

                        NCasio - Profil | St 7.1.2015 10:39:56

                        Mrknato >> nerybáře RŘ nezmiňuje. Jinak neříkal jsem že profi RS je nějakej spasitelnej kauf. Nicméně kdyby mi tuto pozici někdo nabídl ,neváhám :-) Ani minutu.. ne, ani vteřinu :-))))

                          NBobajz - Profil | St 7.1.2015 10:39:20

                          venca1 >> V tom jsem se sekl,to tu platí na soukromce,sorry.Ale nic bych proti tomu neměl.

                            NAnýzový dědek - Profil | St 7.1.2015 10:38:40

                            FinalStorm >> Zas až tolik do toho nevidím, ale omezení na kg u určitých druhů snad může udělat uživatel revíru na základě výjimky nebo ne?

                              Nvenca1 - Profil | St 7.1.2015 10:38:06

                              Bobajz >> Jsem ze SM , můžeš dát odkaz, kde v RŘ je uvedeno, že RS může kontrolovat auto?

                                NPike - Profil | St 7.1.2015 10:37:52

                                mut >> já bych byl hrozně rád, kdyby se jednou i u nás chytalo v souladu s moderními trendy EU.

                                  NMrknato - Profil | St 7.1.2015 10:37:23

                                  FinalStorm >> Do zákonů bohužel nemůžeš tahat logiku....... a ani do BP......

                                    NMrknato - Profil | St 7.1.2015 10:35:05

                                    Casio >> A co třeba nerybář? Ten vajgla může odhodit? RS je na toto krátká. Dříve se plánovala tzv. "stráž přírody" a to by bylo něco jiného.... bohužel to neprošlo. Jinak profi RS je tunel, jako vila kancléře a snad i odškrtnutí jednoho "problému" s tím, že svaz řeší problémy rybolovu aktuálně a pružně.....

                                      Nmut - Profil | St 7.1.2015 10:34:59

                                      Pike >> já si taky nestěžuju, kapří svaloviny mám dostatek i přes absenci nonstopky a bez lovu na tři pruty. A bez táboření na pozemku, který mi nepatří.

                                        NAnýzový dědek - Profil | St 7.1.2015 10:33:27

                                        mut >> Domovní prohlídku ne, ale pokud jsi dobře četl ten příklad, tak by měla mít pravomoc zkontrolovat i rybářovo vozidlo a jeho vybavení (bágl, bivak apod.) a možnost jej v případě podezření zadržet. Toto může pouze PČR.
                                        Zadržet tě může, ale pouze v souladu s Občanským zadržením, (kde není úřední osobou, ale pouhým občanem).