Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?

Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NFlip - Profil | Pá 9.1.2015 14:56:35

kakr >> Souhlasím s Pavlem jsou to pouze teorie co a jak by mělo být.Chápu že v tomhle kaproduhákovém molochu chtít po někom překopané kapro- zarybňovací plány by byla holá sebevražda-hrozilo by ukamenování z řad milovníků násaďáků a igelitových tašek kterých je bohužel většina.
Měl jsi je vidět když na členské schůzijsem přednesl návrh aby se do našich MP rybníků nesypali pstruzi granulový a aby nám místo toho dávali jiné ryby. Tolik chvály na snadno dostupné maso ryby dvou dnů než se vymlátí jsem ještě v životě neslyšel.
Říká se že každý národ má takovou vládu jakou si zaslouží a to platí i pro ten náš pokřivený rybářský národ vychovávaný v kaprové hydroponii.

    NMadop - Profil | Pá 9.1.2015 14:43:12

    u.x.a. >> Proč jsi tak moc proti bivakovaní u vody? Nevidím na tom nic špatnýho. Pokud si myslíš, že bordel u vody dělají pouze rybáři co u vody spí tak jsi na omylu. Bordel nechávají i ti co jedou večer domů. Lidi nejde takhle škatulkovat, to není o tom jestli tam ten člověk nebo skupina je u vody více dní nebo jeden. Ale o tom jestli je anebo není prase. Je jasný, že pokud je prase u vody jeden den tak asi nechá míň bordelu než když je tam x dní. Ale všichni nejsme takový. To je jako kdyby jsi řekl, že lidi jezděj s autama porušujou předpisy, bouraj tak zákážeme auta.
    Rybáři a rybáři se vyvýjí tak je potřeba občas nějakým způsobem upravit pravidla. To myslím všeobecně ne jen k tomu bivakování.

      NMrknato - Profil | Pá 9.1.2015 14:40:08

      kakr >> Být tebou, tak raději mlčím. Hospodařit bez dekretu, jen z pověření statutu je velké unikum. S Flipem si vyměňujeme úvahy, nikoliv zkušenosti z reálného hospodaření......

        N*Shimi* - Profil | Pá 9.1.2015 14:33:25

        kabo - >> Jak jinak si mám vyložit tohle?

        "A co pak? Těžit jednu stejnou generaci nasaďáků bez možnosti překvapeni v podobě těžší ryby? To by mne neuspokojovalo."

        Jak jinak si mám vyložit tvůj zájem na K70?

        Atd., atd.

          Nkakr - Profil | Pá 9.1.2015 14:30:11

          Flip >>
          Na to, že jsi dlouholetý člen a funkcionář toho o hospodaření moc nevíš.
          Pružný zarybňovací plán jsi vymyslel sám, nebo čerpáš informace z MRKu??
          Zde se totiž opakovaně traduje, že sumarizace úlovků slouží k tomu, by s další rok nasadilo stejné množství druhů ryb ve stejných váhových kategoriích. Fakt to neplatí.

          Co má společného počet členů s počty a druhy nasazovaných ryb?? Snad jen to, že pokud bude členů více, bude povolenka levnější a opačně.
          Do vody se žádné peníze nesypou do vody se nasazují ryby, sype se písek, nebo uhlí.

            Nkabo - Profil | Pá 9.1.2015 14:29:35

            *Shimi* >> Stále dokola :-( Kdyby jsi mě znal, tak by jsi mi nepsal takové nesmysly, ale to je slabina všech internetových fór.

              NFlip - Profil | Pá 9.1.2015 14:26:07

              Mrknato >> absolutní souhlas-nehledě k tomu neatraktivní revíry nemohou být již nikdy atraktivní,protože se do nich v rámci jejich atraktivity nedává nic-tím pádem jsou tyto revíry i méně navštěvované,což se jasně vykazuje v počtu docházek a množství úlovku na daný revír-tím pádem se ten bludný kru uzavírá.
              Ideeální vize našich vedoucích jsou betové vany ze kterých není úniku,kam když se ryba nasadí,tak se taky pokud možno všechna odloví a mimo těch co se odnesou poplave pár větších pokud možno pojmenovaných, které tu zůstanou pro ty co je rádi pouští.

                NMrknato - Profil | Pá 9.1.2015 14:25:12

                Flip >> Je jasné, že ZP není konstanta na furt. U nás se ZP mění po dohodě s RO, ale je to spíš o komunikaci dvou subjektů. Při jiné komunikaci dávají uživatelé stanovováním přitroublých a vyčůraných BP najevo RO, že ho vlastně nepotřebují......

                  NMrknato - Profil | Pá 9.1.2015 14:21:42

                  kabo >> No jo, ale pak je spousta věcí, co předpisy od uživatele vyžadují, to je zase mimo tvé.....

                  Třeba já bych chtěl chytat na šňůry, chytal tak i p. Prošek na Berounce. Myslíš že by to nějaká petlice umožnila.....?

                    NFlip - Profil | Pá 9.1.2015 14:18:37

                    kakr >> no vidíš a otázka zní proč ten zarybňovací plán nezměnit vzhledem k menšímu počtu členů, odnesených ryb ,co se týká množství a pochopitelně i druhovosti.
                    Laicky řečeno proč by se do té vody mělo sypat tolik peněz když se z ní méně odnese?

                    Proč ty peníze nepoužít třeba na zkvalitnění rybí obsádky?

                    Zarybňovací plány by měly být pružné a adaptibilní pro danou chvíli a né nějaká trvale přežitá konstanta.

                      NMrknato - Profil | Pá 9.1.2015 14:17:25

                      kakr >> Přiznej ty starý šibale, že tu konstantu jste nastavili na počty členů, vliv předsedů MO, tlak a podtlak na revírech a dnes už jen se založenýma rukama točíte mlýnek...)))

                        Nu.x.a. - Profil | Pá 9.1.2015 14:16:07

                        *Shimi* >> plně souhlasím já nemám chyceného kapř nad 65cm ale K 70 mě uráží..

                          Nkabo - Profil | Pá 9.1.2015 14:15:55

                          Mrknato >> Žádný předpis ani zákon ani paragraf, tudíž to jde mimo tvé chápání.

                            NMrknato - Profil | Pá 9.1.2015 14:11:25

                            Flip >> To tvrdím už minimálně 10 let, ale tvrdí to např. i Jč. hospodář, ale ty změny vídíme každý někde jinde a co člen, to další názor.
                            Jestliže se dnes oproti r.90 loví 5-20x méně původních druhů ryb, tak je podle mě potřeba ZP zvyšovat, aby se tyto populace rozvíjely.
                            Pak je nutné si ujasnit, zdali budeme vysazovat a hospodařit s kapř, pro uspokojení cca 80% rybářů "igelitkářů", nebo pro cca 20% WaM. obojí se dělat nedá, aby tam ještě přežívaly ony půdodní druhy, které chřadnou......

                              Nkakr - Profil | Pá 9.1.2015 14:10:29

                              Flip >>
                              Jen dvě poznámky.
                              Zarybňovací plán je konstanta, ne proměnná.
                              Počet členů má na zarybňovací plán vliv nulový.
                              Množství přisvojených ryb má na zarybňovací plán vliv nulový.

                                N*Shimi* - Profil | Pá 9.1.2015 14:06:58

                                kabo - >> Tak já ti to pro větší slávu napíšu ještě jednou, máš možnost se uspokojit i jinde, hm? Mimochodem, možná by ses měl zamyslet nad tím, co tě v rybařině uspokojuje. Někdo tu těžší rybu nechytne za celý život a přesto ho rybařina baví. Já mám třeba 100x větší radost z krásného Lína než z 15 kg vodního prasete.

                                  NFlip - Profil | Pá 9.1.2015 14:00:52

                                  Mrknato >> vycházím z té dnes utopistické teorie,že ti co zůstanou si budou chtít zachytat a nikoliv pouze plnit tašky. A na to ty dotace nemusí být tak vysoké nehledě k tomu,že peněz by se použilo na smysluplnější zarybňování.
                                  Je pochopitelně hasné že i systém financování ,zarybňovací plán by musel doznat jistých změn.

                                    NMrknato - Profil | Pá 9.1.2015 14:00:04

                                    kabo >> Uveď mě prosím, jaký závazný předpis uvádí, že v revíru musí být velké ryby, že jinak je to neštěstí?

                                      Nkabo - Profil | Pá 9.1.2015 13:53:41

                                      *Shimi* >> Ano, na některých. Zavedení K70 plošně by bylo nešťastné. Tak jako to nemá význam na hektarové vodě, tak na velkých úživnych vodách by mohla být míra ještě výš. Ale na toto tema bylo řečeno již dost. Při dnešních možnostech a metodách lze 50ha svazovku dokonale zbavit větších ryb za dvě sezóny. A co pak? Těžit jednu stejnou generaci nasaďáků bez možnosti překvapeni v podobě těžší ryby? To by mne neuspokojovalo.

                                        NMrknato - Profil | Pá 9.1.2015 13:53:26

                                        potočák 62 >> Pokud je P revír vč. rybníků v užívání (s dekretem) ÚS, tak rozhodnutí nenáleží Vám, ale konferenci, nebo výboru ÚS, stejně tak všechny BP a případné vyjímky. Pokud jsou rybníky vaše, tak tam žádný souhlas ÚS nepotřebujete.

                                        Jinak v Práglu to mají podobně. Ne několika revírech Vltavy můžeš chytat jak s MP, tak P povolenkou...... Výtěžnost a redistribuce musí být.