Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?

Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nb.gun - Profil | Pá 9.1.2015 13:51:00

u.x.a. >> Tak schválně, vláčíš woblera na lanku, přichází záběr a vytahuješ kudlu s od něj rozervanými žaberními oblouky, ze kterých chčije krev proudem. A jsi v pasti i s tvými teoriemi...

    NMrknato - Profil | Pá 9.1.2015 13:49:24

    Flip >> Myslím, že to, co jsi napsal, body 1 a 2 je velmi nedobrá úvaha, která připomíná hospodaření v hrajiho MOMRSu3. ZP a dotace se řeší podle počtu, tlaku a přetlaku členi a omezuje VRP bez vyjímky..... na základě usnesení 103 chytrých hlav a rozhodnutí nějakého svazokomisaře s manometrem.

    Když bych to přehnal a v ČRS by zůstalo jen 100000 člení, tak se ZP poníží 2,5x, nebo jich uživatel 60% vrátí státu?

      N*Shimi* - Profil | Pá 9.1.2015 13:35:07

      kabo - >> Jo sorry. K70 mě nijak neomezuje, ale to na věci nic nemění, názor na jakékoliv K jsem ti napsal. A ohledně té hypotetické otázky. Jelikož praktikuju přívlač, tak ani na jeden. A pokud mě náhodou chytne kaprařská, tak praktikuju jemnou kaprařinu a v tom případě by mi to bylo úplně jedno.

        NMrknato - Profil | Pá 9.1.2015 13:27:50

        kabo >> Vůbec ne. Nicméně by jsi neměl požadovat po komkoliv to, co podle zákona ti nemůže poskytnout. Někdo to chápe a jiný ne, to je ten rozdíl...... Rozdíl je ještě v tom se o tom jen nezávazmě bavit a nebo to prosazovat a petlicovat, jelikož chceš chytat na svazovce, kde pravidla stanovil stát zákonem a vyhláškou.

          Npotočák 62 - Profil | Pá 9.1.2015 13:25:46

          Mrknato >> Mluvil jsem o naší MO a né o konferenci,tak že ta lůza navrhla, aby u naší MO pstruhové rybníky, které jsou pstruhové jen podle názvu, byly převedený jako mimopstruhové a odezva od profiků z US byla, že to nejde, že by se prodalo méně pstruhových povolenek.Petrův Zdar

            Nkabo - Profil | Pá 9.1.2015 13:25:32

            *Shimi* >> Proč mi neodpoviš na mé otázky?

              NFlip - Profil | Pá 9.1.2015 13:21:31

              marmyš >> máš pravdu mají jiné zájmy,protože rybařina-(kaproduhákový lov) jim nemůže mnoho nabídnout.
              Jako RS i jako rybář na svých vycházkách jsem těch mladých(hlavně dorostenecká kategorie) mezi vidličkama čekat na násaďáka moc nepotkal. Je spíš zajímá adrenalinovější pohybovej lov a toho jim tu můžeme nabídnout čím dál méně.
              Ti duháci žeroucí vše co jim padne do vody jim to na P vodách také moc nevynahradí-proto hlavně na těch P vodách je úbytek nejmarkantnější.Narozdíl od těch s těma igelitkama si chtějí opravdu zachytat.
              Je to škoda,protože jako RS s těma mladejma klukama jsem myslím nikdy žádnej problém neměl. Není žádné tajemství,že nejvíce průserářů tvoří ta starší generace vychovávaná v době kdy se kradlo všude a nikde nic nechybělo.

                N*Shimi* - Profil | Pá 9.1.2015 13:06:19

                kabo - >> "Ale K70 je na některých revirech rozumná a spravná věc." Počkat počkat, jak na některých revírech? Tak buď je to principiálně správná věc a v tom případě ji zaveďme všude a pokud není, tak ji nezavádějme nikde. Mimochodem já osobně s K70 nesouhlasím právě z principu. Uveď mi jeden jediný relevantní, opakuji relevantní, důvod pro zavedení K70 kromě ješitnosti samotného lovce, který si chce splnit nějakou svoji zvrácenou představu či sen o kapitálním úlovku a to za co nejkratší čas a nejlépe při každé docházce k vodě. Tj. přesně o té mediální masáži o které psal marmyš. Sám jsi na začátku uznal, že toto není cílem ČRS, tak u toho zůstaneme. K těmto účelům vznikli soukromníci, tam se realizují "moderní" trendy. Vždyť je to tak jednoduché, stačí si jen vybrat ten správný tábor.

                  Nmarmyš - Profil | Pá 9.1.2015 13:02:32

                  Flip >> Vím jak je to u vás. Ten úbytek je jasný-staří umírají a mladí mají jiné zájmy.

                    NFlip - Profil | Pá 9.1.2015 12:51:02

                    marmyš >> neznám vaše podmínky -možná pravě u vás neubývá tolik členů.
                    U nás v ČRS platí že si můžeš ponechat dva a lovit dál. A za 10 let ubylo asi 50000 členů.

                      Nmarmyš - Profil | Pá 9.1.2015 12:42:31

                      Flip >> Hlavně uvažuj,když už píšeš. Tak třeba-jednoho kapra za den už tady v MRS máme. Omezení,které jsou(lovné míry,doby hájení......) už taky máme a já osobně proti nim nic nemám. Ale ten kapr 70+,to je výplod chorého mozku.

                        Nkabo - Profil | Pá 9.1.2015 12:33:42

                        *Shimi* >> Příliš to paušalizuješ. Svaz má jiné úkoly než K70, ano. Ale K70 je na některých revirech rozumná a spravná věc.

                        Když budeš mít možnost jít na svazovku kde je 500ks K3/ha nebo na svazovku kde je 500ks K3/ha+10ks kapra nad 10kg, tam kam pujdeš ty a tobě podobní? Tak o jaké minoritě tady mluvíš? Čím tebe omezuje K70, že s ní nesouhlasíš?

                          Nu.x.a. - Profil | Pá 9.1.2015 12:30:15

                          marmyš >> na jedné ruce:-) zřejmě jen Hraji by ji zakoupil povolenka by se jmenovala takzvaná zážitková :-)

                            NFlip - Profil | Pá 9.1.2015 12:29:37

                            marmyš >> kamaráde omezení rybaření se musí dělat i v oceanech a také si dříve nikdo nepomyslel,že by to někdy mohlo nastat.
                            Já chápu,že je někdy těžké se s tím smířit. Bohužel pokud by se neudělala žádná omezení,tak by za čas nebylo už vůbec nic.


                            Člověk má tendenci si říkat tohle mě nemůže potkat-o to horší je se s tím smířit,když ta situace nastane.
                            Myslím,že když jsem napsal že systém napytluj si jednoho kapra a vysmahni od vody přece není v žádném případě diskriminační-platil by pro všechny a pokud k té vodě někdo chodí pouštět je to jeho věc. naopak Masajové si mnou ruce,protože potom víc zůstane ve vodě pro ně.
                            Zkus se nad tím zamyslet než tuto filozofii potopíš ve své mysli jako absurdní.

                              Nmarmyš - Profil | Pá 9.1.2015 12:27:18

                              u.x.a. >> Na ten počet by ti stačily prsty na rukách:-)

                                Nu.x.a. - Profil | Pá 9.1.2015 12:23:29

                                marmyš >> omyl těm co nejde o maso tak těm jde o maso nejvíce, už sem prosazoval aby se prodávaly dva druhy povolenek jedna jen pro chyt a pusť ty by si nesměli vzít ani jednu rybu za rok a nesměli by chytat na rybičku, povolenka by stála 10 000 měli by ovšem povoleno 3pruty s pípáci kolik by se asi takových povolenek prodalo???

                                  Nmarmyš - Profil | Pá 9.1.2015 12:13:29

                                  Flip >> Sám píšeš-většina,takže vás,kterým nejde o maso,je menšina. Takže se snažte prosadit co nejvíc opatření a změn v předpisech a potom,po odchodu posledního masaře od vody už budou revíry patřit jen vám. Pouštěčům,líbačům a možná i obšťastńovačům ryb..Jsem šťastný,že jsem mohl lovit v době,kdy těch blbých nařízení nebylo tolik a mohl jsem lovit( třeba úhoře )i v říjnu.

                                    NFlip - Profil | Pá 9.1.2015 12:05:16

                                    Mrknato >> zarybňovací plány by se mohly přizpůsobit
                                    a) úbytku členů
                                    b) úbytku odnesených ryb v případě že by se snížili jejich limity např. 1 ks na den místo 2 ks k tomu plus celoroční limity. Osobně bych byl proto aby rybář s ponechanou rybou okamžitě ukončil rybolov.
                                    Lidově řečeno nemuselo by se sypat do té vody tolik igelitového masa
                                    Myslím si totiž,že pokud se ten pohled na rybaření nezmění z návštěvy masokombinátu na zábavu plus bonus nebude to nikdy dobré.
                                    Ačkoliv chápu,že většina členů je tímto stávajícím systéme natolik determinována,že by protestovala.

                                      Nkabo - Profil | Pá 9.1.2015 11:52:33

                                      *Shimi* >> No ja na soukromku rozhodně nepatřím.

                                        Nmarmyš - Profil | Pá 9.1.2015 11:52:17

                                        Rajsi >> Ty jsi stejný fanatik,jako ta skupina,kterou jsem popsal ráno. Napsal jsi---------
                                        --když na vodě velké ryby nebudou, tak mě logicky nemůže taková voda táhnout.---
                                        ---
                                        Tebe táhnou velké ryby?Kdybys byl opravdový rybář,tak lovíš a pokud jednou za čas příjde něco většího,tak to ber jako takovou mimořádnou odměnu za čas strávený u vody. Kdybych ti napsal,po kolika letech jsem chytl první rybu přes 5 kg,tak by ses divil. Jenže dnes je mládež zblblá mediální masáží a co je pod 10 kg,to jim nestojí za pohled. A jen tak mimochodem,nějak se nedočtu,kolik ti je let-stydíš se za něco?