Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?

Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy

N*Shimi* - Profil | Pá 9.1.2015 11:43:42

kabo - >> Ne, ty a tobě podobní jste do dnešní doby stále nepochopili úlohu ČRS. Přečtěte si zákon a zamyslete se nad tím, zamyslete se nad úkoly, úlohou ČRS atd. a potom si položte otázku, jestli mezi to patří nesmysly jako K70, non-stop, atd. Teď to nebudu myslet nějak ve zlém, ale ty a tobě podobní jednoduše nejste cílová skupina ČRS. Vy jste naprosto ukázkový příklad rybolovců pro soukromníky. Na tom ale není nic špatného, aby mě někdo blbě nepochopil, jen si musí každý uvědomit, kam patří.

    Nkabo - Profil | Pá 9.1.2015 11:20:44

    Mrknato >> Takže pokud chci chytat na svazovce, tak mám držet hubu a krok a valit nasaďaky na mražak? Hlavně vše dle zakona! Nevyčnívat! Nestěžovat si!

      NMrknato - Profil | Pá 9.1.2015 10:45:24

      potočák 62 >> A kolik MO si myslíš, co mají kapříny jako součást pstruhovek, by to na konferenci podpořilo? Tento systém, kdy o hodpodaření rozhoduje lůza a klienti, je špatný. Nejsem fanda současného územního výboru, ale systém, který budou řídit profíci v rámci kraje a ne lůza s igelitkama tady mohl být. Jenže o tom opět rozhoduje ona lůza, igelitkáři a klienti ......

        NMrknato - Profil | Pá 9.1.2015 10:39:00

        Rajsi >> Kde prosím je v zákoně podle kterého se provádí VRP nějaká "atraktivita"? Ta atraktivita bude, když se sedne z vlny klientelismu a vytváření atraktivity pro úzké skupinky a začne se plnit co má a co se neplní.... Že to není "žvatlání" připouští i předseda ČRS, kterému se zmínky o stavu zarybnění svazových vod neposlouchají dobře. Odpovědnost přesunuje na ty, kteří mají zarybňování za povinnost.

        Tak že to, co očekáváš ti mohou nabídnout nerevíry, kde velké ryby se jmény můžeš očekávat.....

          Npotočák 62 - Profil | Pá 9.1.2015 10:25:43

          Mrknato >> Když jsme chtěli ze pstruhových rybníků udělat mimopstruhové, protože pstruzi tam nemůžou být ani náhodou,tak to US nepovolil, že by se prodalo méně pstruhových povolenek.Petrův Zdar

            Nkabo - Profil | Pá 9.1.2015 10:16:48

            sven >> :-)

              Nkabo - Profil | Pá 9.1.2015 10:15:46

              Mrknato >> Narazil jsem na to jinde, tak jsem to dal sem, když tady diskutujete o změnách. Toť vše.

                NRajsi - Profil | Pá 9.1.2015 10:12:21

                Mrknato >> Udivuje mě kolik toho dokážeš vždycky napsat a přitom zbytečně. Jsem na tvoje úvahy, teorie a žvatlání krátký. Já mluvím o atraktivitě revírů. Jen to co vím od kluků, jak to vnímám já sám. Nejdu si k vodě pro rybu, ale odpočinout a pro nějaký ten zážitek (což ulovení trofejní ryby zajisté je) ale když na vodě velké ryby nebudou, tak mě logicky nemůže taková voda táhnout. Máš pravdu, že se velké ryby odnáší stejně jako ty malé, ale kolik se vysadí těch malých a kolik pak těch velkých.

                  Nsven - Profil | Pá 9.1.2015 10:09:51

                  kabo >> jo, tu petici založil opravdový odborník přes rybolov :-))
                  http://www.mrk.cz/clen.php3?id=43073&kw=petr%20pelc​

                    Nu.x.a. - Profil | Pá 9.1.2015 9:49:35

                    Mrknato >> to jako opravdu? Tak to je síla..

                      NRST - Profil | Pá 9.1.2015 9:43:46

                      Mrknato >> Výborně už se zase bavím:-)))))))

                        NMrknato - Profil | Pá 9.1.2015 9:39:33

                        kabo >> Máš pravdu, svaz je slabý jako čajíček, potřebuje klienty a tak je ideální doba na takové pitomosti...... Jsi zralý na přezkoušení ze zákona 99/2004, které by mělo u tak nesmyslných návrhů následovat, aby jsi pochopil, proč něco prostě nejde, i když to na soukromácích funguje....((((

                          NMrknato - Profil | Pá 9.1.2015 9:32:44

                          u.x.a. >> Absurdita je, že P revír může mít za součást nádrž s kaprama a tu platit z P povolenek. To je ostuda jak MO, tak hlavně uživatele, ale toho 90% ovládají MO. Tak je to ložené.....

                            Nu.x.a. - Profil | Pá 9.1.2015 9:24:42

                            Mrknato >> s tím vysazování podle rybích pásem nelze než souhlasit, jako totální absurdita mi v ČR přijde omezení ponechaných kapř ze pstruhovek tam by to měla být automaticky plevelná.. ale v ČR je všechno jinak..

                              NMrknato - Profil | Pá 9.1.2015 9:18:37

                              Rajsi >> Ve velkém se odnáší stejně velké, jako malé ryby. Vycházíš z chybného předpokladu, na základě kterého K70 převálcovala normální, tradiční rybolov. Jako má někdo např. obavy z islámu, někdo je může mít z K70. Obojí je hrozba vedoucí ke změně systému a běžného života. Daleko horší je pro revír odnášení malých ryb, než těch velkých, pokud neprohlásíš, že lov velkých ryb tě baví, ale to jsme u něčeho jiného, ne u RŘ.....

                                NMrknato - Profil | Pá 9.1.2015 9:11:15

                                Pvl >> Když by nebyl problém za vycházku chytit 2-3 štiky, tak problém s braním ryb okolo a pod míru odpadne u většiny rybářů. Jenže ty 2-3 štiky (uvedené jen jako příklad), rybolovec nechytí ani náhodou. Na soukromáku, to je jiná...... a jsme u toho, proč se někdo furt chce přibližovat nerevírům.....

                                  NMrknato - Profil | Pá 9.1.2015 9:07:00

                                  Flip >> Je to dilema. Ti "igeliťáci" plní rozpočty svazu a bohužel ho i de fakto ovládají, to nemůžeš zpochybnit. Klidně ať se na soukromácích MO plní igelitky a pak by je měla mít každá MO v poměru k počtu členů, ale na tekoucích vodách by obsádka měla odpovídat příslušnému rybímu pásmu...... a to je jen ždané přání.

                                  Já si myslím, že úlohu, kterou plní kapř na MP, by měl na většině P plnit siven, duhák a klidně i kolowrat a další linie.

                                  Na cca 35000 ha revírů nelze plnit ZP a dodržovat zákon s 1/4 členů, kteří budou vyřadovat navíc servis, další šílené BP a určitě by to neznamenalo úbytek kapra a duháka a navýšení počtu původních druhů..... A odhaduji, že výdaje rybářů na rybolov by se nezvýšily 4x, ale mnohem víc.

                                    NMrknato - Profil | Pá 9.1.2015 8:51:35

                                    u.x.a. >> Uživatel by neměl jen zakazovat....., ale hlavně by měl plnit, to co má stanovené v podmínkách a dodržovat zákon. Když bude vysazovat okouny, štiky, candáty cca 2-3 leté, v 2x větším množství hlavně do řek, ne jen na stojáky, tak klidně zákaz živé, ale pouze a jen na záladě vyjímky...... A tak by to mělo být se vším, ne se jen odkazovat na BP a "servis pro klienty", jak se ve svazu začíá mluvit.

                                      Nu.x.a. - Profil | Pá 9.1.2015 8:15:08

                                      hraji >> nikde ani zmínka ani náznak chránit jakoukoliv jinou rybu než je obludný prerostlý kapř, kdyby se pro ostatní ryby dělalo tolik co pro kapř tak jsme dneska někde jinde, zdá se mi že ostatní ryby místo aby se chránili tak se dělá vše proto aby se zlikvidoval ten poslední zbytek co ve vodě plave, tak například některých pstruhovkách je povolená vláčená rybka na MP živá rybka často vidím jak rybáří masí candáty na mini živé rybky aby je pak ustřihli a candát většinou chcípne..