Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?

Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy

u.x.a. - Profil | Pá 9.1.2015 8:04:08

hraji >> candát má C70?????

    Rajsi - Profil | Pá 9.1.2015 7:49:17

    u.x.a. >> Napsal jsem a nejen kapra, ale je to jedno. Jde o atraktivitu revírů a ne zase o řešení kapra.

      hraji - Profil | Pá 9.1.2015 7:44:34

      u.x.a. >> to je hodně otřepaná písnička, ta o nepůvodnosti kapra. Rozhodně tady ten kapr žije tak dlouho, že se dá za původní druh považovat. Zkus vymyslet nějaký smysluplnější argument. Candát je zde asi tak stejně původní jako ten kapr a nikomu nevadí ani hájení.

        u.x.a. - Profil | Pá 9.1.2015 7:39:49

        Rajsi >> proč chránit zrovna kapra když je to nepůvodní druh ryby? To je to samý jako tady v ČR vysadit hrochy a tygra blbé přirovnání já vím..

          Rajsi - Profil | Pá 9.1.2015 7:33:28

          marmyš >> Kdyby každý chytil pěknou rybu po dlouhé době jako ty, tak by to asi nebyl takový problém, ale velké ryby se chytají ve velkém a ve velkém se odnáší. Kdyby se trofejní kusy chránily, a nejen kapři, tak by stoupla i atraktivita revírů a mladší ročníky by kupovaly více povolenek. Loni jsme se sešli v buňce v deseti lidech a všichni brali jen členství a ani to už se jim nechce platit. Raději jedou na Tovačov a podobné vody a proč asi? Příznivější pravidla a zarybněnost. Pokud se chovám u vody slušně, tak žádná buzerace, pohodové rybaření. Myslím, že rybář je obyčejný zákazník svazu a pokud bude nespokojený a nebude kupovat povolenky, tak z čeho bude svaz žít? Nevím jak je to jinde, ale u nás zájem o povolenky hodně klesl.

            Pvl - Profil | Pá 9.1.2015 7:33:21

            marmyš >> Já to vím ještě si občas na něco vzpomenu .

              marmyš - Profil | Pá 9.1.2015 7:31:35

              Pvl >> Kdybys před 30 lety prohlásil,že ba se kapr 70 cm a výš měl pouštět,tak tě prohlásí za blázna. Jenže máme novou dobu-multikulti,ekoteroristy,buziky,vegany,smažky..​...Jedu k vodě,takže zatím..

                Pvl - Profil | Pá 9.1.2015 7:26:29

                marmyš >> Ono to totiž může být taky na truc :o§)) Zase tak blbé přirovnání to být nemusí :o§)) Z mého pohledu . Ale když ti připadá , že je .... EDIT : NIKDE !! jsem nepsal podmírové !! EDIT : možná to tak vyznělo

                  marmyš - Profil | Pá 9.1.2015 7:20:08

                  Pvl >> Nevím u čeho seš ty,ale já u toho nejsem. Podle tebe když někdo bere podmírové ryby je to to samé,jako když já nechci ,aby se zavádělo 70+? Pěkně blbé přirovnání.

                    Pvl - Profil | Pá 9.1.2015 7:00:48

                    marmyš >> A z jiného pohledu Chytnu dravce kolem míry... proč jej nevzít ,když jej druhý popadne . A jsme u toho :o§))

                      marmyš - Profil | Pá 9.1.2015 6:42:18

                      K70 je blbost.Když už po dlouhé době chytnu pěknou rybu,proč bych ji měl pustit? Jen proto,aby si na ni někdo mohl hojit své ubohé komplexy?. Kdo chce lovit prasokapry,ať si zajde na soukromák.

                        Maskot - Profil | Pá 9.1.2015 6:30:08

                        u.x.a. >> kdyz to tak ctu ty tvoje nazory tak by meli zakazat tebe

                          Forme - Profil | Pá 9.1.2015 3:04:14

                          Tak jak pisete že k70 je blbost tak s tim nesouhlasím a to same o tom zakazu bivakovat..
                          každý má své názory tak přidávám ten svuj :-)
                          lovna míra kapra by klidne mohla být zvíšena na 50cm.

                            u.x.a. - Profil | Čt 8.1.2015 23:32:55

                            Hlavně by se měla zakázat ta živá jak sem psal a ty bivaci..

                              Bláža - Profil | Čt 8.1.2015 23:32:39

                              u.x.a. >> Blbost to je, a to co napíšeš, je jen tvoje volba.

                                u.x.a. - Profil | Čt 8.1.2015 23:31:30

                                Bláža >> k70 je hloupost jako lidstvo samo, já vemu klidně 75 a napíšu mu 69..

                                  Bláža - Profil | Čt 8.1.2015 23:15:49

                                  Mojchy Master >> To je blbost, kapry takhle veliký berou jen jednou, když zjistí, že není vhodný na běžnou kuchyňskou úpravu už radši menší. Tyhle berou ze svazovek jen kapraři a prodají je jako prostituty do soukromáků v rámci jejich "záchrany". K tomu je nejlepší nonstopka a žádná K 70 tomu nezabrání.

                                  Každý kdo rád ryby si radši dá ty 2 padesátníky.

                                    Flip - Profil | Čt 8.1.2015 23:11:08

                                    Mrknato >> mimochodem u nás v regionu je už zákaz sbírání borůvek(lidé to sbírali na kšeft) a klestí už taky z lesa nesmíš nosit:-))

                                      Flip - Profil | Čt 8.1.2015 23:04:48

                                      Mrknato >> No vidíš a jsme u toho-extrabuřty pro kapry na MP aby si současně spokojeně zachytali igeliťáci i kuleváloši. Srovnatelnost s UK v podobě pstruhů granulovaných na P vodách -to jsou ty vize,které jsou v našich podmínkách s našim českým vyspělým lidstvem neuskutečnitelné:-)). Ale teď už nikdo nechce přiznat že to byla pouhá utopistická představa a nechce zavelet zuruck!!- zpět na začátek,kdy to ještě fungovalo a začít jinak.A proto to z toho svahu pojede dál.Dál se bude ten svaz opírat o vymírající masomilce a dál budou odcházet členové protože se nenaplňují jejich představy o rybolovu,kteří odmítají provozovat ten masolov a najednou i na ty kapry a duháky ty peníze dojdou a pak......

                                        Mrknato - Profil | Čt 8.1.2015 22:46:01

                                        Flip >> Já si myslím, že v těch "starých časech" mělo "malou vodu" minimum MO a byly to skutečně jen drobky. MO chovaly ryby pro společné revíry (po r.75) a ne jen kapř, BP a extra vyjímky, K70, lov24, lov pod ledem, neexistovaly, profi RS nebyla potřeba, ryby se v řekách přirozeně množily, Rada neměla žádné revíry. Co na tom bylo špatně??????

                                        To že všichni občané mohou do lesa na houby, klestí, borůvky, koupat se v řekách, chodit po horách, je taky přežitek komunismu? Já osobně považuju za největší chybu, když svaz se chtěl vyrovnat soukromákům, zahraničí v lovu kapře ze stanu a na lehátku, lovit 24, pod ledem.....a.j. Stát selhal v tom, že po svazu nepožadoval vyrovnávat a doplňovat původní druhy. Pokud to svaz nezvládá, tak bych viděl, aby to zajišťoval na svých vodých stát, nějakou jinou státní složkou.