- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?
Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
9x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Flip - Profil | Čt 8.1.2015 22:32:48
unudle >> chci tomu věřit-naštěstí mladí na to rybaření koukají povětšině jinak(lépe) a ti staří igeliťáci a pure bobkaři pomalu vymíraj. A tak i ten svaz jak ho známe v dnešní podobě se musí zákonitě přizpůsobit- jinak zanikne
Flip - Profil | Čt 8.1.2015 22:25:38
Mrknato >> Ono se totiž špatně přiznává že ta prvopočáteční vize byla špatná a potom se už dělá všechno proto aby se to nepotopilo.
Já osobně v tom vidím jistou paralelu s budováním komunismu
-na prvopočátku hezká idea,ale když se v praxi zjistilo,že jí budu dělat s lidma začalo to skřípat a začalo se lhát-teda spíš upravovat pravda. No a nakonec to padlo na držku. Nicméně najde se pořád dost lidí kteří volají po starých časech,kterým to vyhovovalo.
Já osobně v tom vidím jistou paralelu s budováním komunismu
-na prvopočátku hezká idea,ale když se v praxi zjistilo,že jí budu dělat s lidma začalo to skřípat a začalo se lhát-teda spíš upravovat pravda. No a nakonec to padlo na držku. Nicméně najde se pořád dost lidí kteří volají po starých časech,kterým to vyhovovalo.
Flip - Profil | Čt 8.1.2015 22:19:45
Badimura >> jak říkám jde to ze svahu za 10 let úbytek členů skoro 50 tisíc.
asi v tom biografu hrajou nějakej špatnerj film:-(
asi v tom biografu hrajou nějakej špatnerj film:-(
Mrknato - Profil | Čt 8.1.2015 22:13:48
Flip >> Čas a prostor na změny (významné) byl. Jen je nikdo ze svazohráčů nepotřeboval......Dnes se od nich po změnách, servisu pro klienty, jednotě, volá ne proto, aby se napravilo to, co se na revírech spáchalo, ale že je ohrožena podstata a existence mnohých složek.
Flip - Profil | Čt 8.1.2015 22:09:04
Paranoidní Schizofre >> dle mého soudu základ všeho je ten,že by už konečně se měl někdo přestat dívat na rybaření jako na všelidovou masovou zábavu, jako za bolševika. Dát prostě nažrat všem bez ohledu kde se na to vezme. Doba uzrála k tomu aby se to zgruntu změnilo.
Svazoarmějci se bojí exodu každého jedince a snaží se za každou cenu ho v tom molochu udržet.
Já bych naopak se toho nebál.Osobně bych nastavil přísnější pravidla s počtem méně odnesených ryb a tím pádem bych snížil rapidně náklady na dosazování..
Prostě- nelíbi se ti to ?-,tak odejdi. Konečně už musí přece skončit ta doba kdy finálním úspěchem je co nejvíc narvanejch igelitovejch tašek za relativně přijatelnej peníz. Potom se přestanou nasazovat megatuny kaprů a na řadě míst se opět někdo začne koukat na vodu jako na přírodní biotop se skladebně bohatou rybí obsádkou a ne jako na koupaliště nacpané kaprama s jediným cílem je pokud možná odchytat aby se tam mohli naprat na jejich místo další.
Svazoarmějci se bojí exodu každého jedince a snaží se za každou cenu ho v tom molochu udržet.
Já bych naopak se toho nebál.Osobně bych nastavil přísnější pravidla s počtem méně odnesených ryb a tím pádem bych snížil rapidně náklady na dosazování..
Prostě- nelíbi se ti to ?-,tak odejdi. Konečně už musí přece skončit ta doba kdy finálním úspěchem je co nejvíc narvanejch igelitovejch tašek za relativně přijatelnej peníz. Potom se přestanou nasazovat megatuny kaprů a na řadě míst se opět někdo začne koukat na vodu jako na přírodní biotop se skladebně bohatou rybí obsádkou a ne jako na koupaliště nacpané kaprama s jediným cílem je pokud možná odchytat aby se tam mohli naprat na jejich místo další.
mut - Profil | Čt 8.1.2015 22:07:22
Badimura >> no jo, naštěstí valná většina předkladatelů návrhů nemá páru o tom, jak ty svý bláboly uvést do praxe, myslí si, že výkřikem na MRKu, takže je to v pohodě a výrazný "pokrok" nehrozí :-) Jdu chrnět, tak brou Daníku :-)
unudle - Profil | Čt 8.1.2015 22:07:15
ALE3 >> Jo jo, poprvé, ale ono toho bude časem asi víc:-) A nemusíš mi vykat.
potočák 62 - Profil | Čt 8.1.2015 22:04:48
Když blbnout,tak blbnout-povolenky zlevnit na třetinu a všechno povinně pouštět.Kdo chce rybu k jídlu,at´si ji koupí v rybárně.Pak budem ty správný sportovní rybáři.Petrův Zdar
ALE3 - Profil | Čt 8.1.2015 22:04:36
unudle >> a jaký zase? :-) myslim si že na můj nazor reagujete poprvé... takže ehm...
ALE3 - Profil | Čt 8.1.2015 22:03:15
unudle >> si jezdite jak chcete... hlavně ať nikoho nezabijete :-)
Badimura - Profil | Čt 8.1.2015 22:01:33
mut >> já, se tady té debatě musím tlemit, jako celému svazohospodaření :-)
unudle - Profil | Čt 8.1.2015 22:01:28
ALE3 >> A já bych zavedl jezdit pod vlivem alkoholu alespoň o prázdninách a na Silvestra, protože většina řidičů chlastá a nebylo by to lespoň nelegální:-)
To jsi zase zaperlil.
To jsi zase zaperlil.
ALE3 - Profil | Čt 8.1.2015 22:00:40
bohužel mě pan dokonalý dal do ignorace tak mu nemůžu napsat... ale nemyslete si že kapraři sou špatný lidi :-)
mut - Profil | Čt 8.1.2015 21:55:32
Badimura >> se nerozčiluju, je třeba si v tom jen udělat pořádek, těžko mě může rozčílit něco podobnýho, s IQ menším, než má číslo bot v UK stupnici :-)
Paranoidní Schizofre - Profil | Čt 8.1.2015 21:52:39
stavitel - >> já jsem se taky setkal s pár rybářema, kteří zase pustí vše co chytnou, čímž se koloběh svazového rybolovu výborně doplňuje...
když už něco měnit tak co třeba plošný zákaz lovu na položenou, to byl teprve striktní projev ochrany rybích populací, štikám by to sice moc nepomohlo zato toliko protěžovaní kapři by mohli bezstarostně vysávat dna našich svazovod do álelůja....
když už něco měnit tak co třeba plošný zákaz lovu na položenou, to byl teprve striktní projev ochrany rybích populací, štikám by to sice moc nepomohlo zato toliko protěžovaní kapři by mohli bezstarostně vysávat dna našich svazovod do álelůja....
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
SoRybáři a vinařství 930
SoATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoBoilies TB baits- chytací řada 47
SoKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
So🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoRybářský kniho - koutek 145
So471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17













