Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?

Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nnofish - Profil | Čt 8.1.2015 21:24:43

Jak vidím, tak by měl Mrknatovi někdo přeposlat toto, neboť se mnou už nekamarádí.
Jak jeden člověk dokáže zasekat" každou diskuzi...
Až zmizí dejte vědět, jak jste na tom v různých ÚS s limity úlovků.

    Nmut - Profil | Čt 8.1.2015 21:24:16

    ALE3 >> bude asi jednodušší jim sbírat papíry a buď je vyštípat ze Svazu, nebo je naučit respektovat pravidla.

      Nmut - Profil | Čt 8.1.2015 21:22:42

      Bláža >> ono je to šumák, jen se hraji chytne, jako hovno košile, každý příležitosti, kdy mě může poučit. No, spíš pobaví :-)

        Nmut - Profil | Čt 8.1.2015 21:21:08

        hraji >> nepodívám, nemám je doma. Ý a é používám dle úvahy, pokud diskutuji např. s tebou, příliš nad tím nepřemýšlím a použiji spíš hovorový tvar. Kdyžtak si to nech přeložit.

          NALE3 - Profil | Čt 8.1.2015 21:19:15

          Já bych osobně zavedl lov nonstop alespoň na přehradách,protože stejně většina kaprařů chytá přes noc a nebylo by to aspoň nelegální :-)

            NMrknato - Profil | Čt 8.1.2015 21:14:57

            hraji >> Ale on i předseda ČRS a ani Rada ČRS s tím nic neudělá a ani se zarybněním. Výtky se jim sice poslouchají špatně. To se dočteš v Rybářství 12/2014...... Leda že by ti, kteří stále hovoří o práci, vzali celou Radu do terénu, aby to společně zachránili prací zadarmo......

              NBláža - Profil | Čt 8.1.2015 21:12:22

              hraji >> Je otázka, jakého data narození byla ta paní učitelka, mohla to mít hodně zakořeněné. Jeho asi v té době listování v pravidlech moc nebavilo, znám to z vlastní zkušenosti, a jsme stejný ročník....

                Nhraji - Profil | Čt 8.1.2015 21:06:38

                mut >> Podívej se do Pravidel českého pravopisu z roku 1974. V té době jsi asi tak mohl chodit na první stupeň. Ještě štěstí, že vám učitelka na prvním stupni taky neříkala o chybném používání ý místo é.

                  Nmut - Profil | Čt 8.1.2015 21:03:24

                  Káceč >> neplete, je první, komu došlo, že lovem a pouštěním se ryby chránit nedají :-)

                    Nsven - Profil | Čt 8.1.2015 21:03:12

                    kasch >> šmarjá Kájo, co bych s tolika kaprama dělal ? :-)
                    Já si letos nechal ušmudlaná 4% z limitu a je toho až dost .-)

                      Nmut - Profil | Čt 8.1.2015 21:01:45

                      hraji >> u nás se říká nech toho, tak je správně nech toho, za "nechej toho" nás češtinářka na prvním stupni kárala.

                        Nmut - Profil | Čt 8.1.2015 21:00:12

                        Rajsi >> ano, pokud na někoho reaguji, začínám malým písmem, odjakživa, tak to bylo, je a bude.

                          NKáceč - Profil | Čt 8.1.2015 20:56:21

                          kasch >> nepleteš si ryby ulovené a ponechané?

                            NBláža - Profil | Čt 8.1.2015 20:54:24

                            Mojchy Master >> Já teda zastáncem K70 nejsem, kde ji už zavedli tak budiž. Já mám svoje pravidla, a ta jsou myslím vcelku rozumná. Nikdy jsem nevzal kapra menšího než 40 cm a to hlavně v dobách, kdy se tady větší ani nevyskytovali(asi) dnes si vezmu, když mám chuť od 48 do asi 60 cm. Větší nechci, jíme doma ryby jen dva a tak co s většími. Až si budu chtít kapra vyudit, tak si vezmu velikost, kterou na té dané vodě můžu. Myslím, že svými 4-6 kapry - násaďáky za rok rozhodně jeho stavy nezdecimuji. Za každého, kterého si vezmu tam nasypou tucet nových...

                              Nkasch - Profil | Čt 8.1.2015 20:44:08

                              já osobně bych v RŘ snížil roční počet ulovených ryb na polovinu

                                Nhraji - Profil | Čt 8.1.2015 20:39:46

                                mut >> správné jsou oba tvary, jak "nech toho" tak "nechej toho". Viz pravidla českého pravopisu

                                  Nhraji - Profil | Čt 8.1.2015 20:36:49

                                  Flip >> bodejť by neubývali, když to tady denně Mrknato píše, jak špatně to všichni v tom ČRS děláte, nehospodaříte, záhumenkujete a já nevím co ještě.
                                  Hele, já být členem ČRS a denně tu číst, jak všichni špatně hospodaří, kradou, nezarybňují a nekontrolují, utíkal bych až do západního Německa. ;-)
                                  A Mrknato líčil neradostnou perspektivu v MRS, když tu budou takoví jako já.

                                    NRajsi - Profil | Čt 8.1.2015 20:35:06

                                    mut >> A nepíše se "nechej toho", ale "nech toho" Nechápu, že na takovou věc mě upozorníš a přitom sám napíšeš - tvý zápisy a tvý dotazy a věty ti začínají malým písmenem. Já jsem měl s češtinou problémy vždy, tak bych si nedovolil někoho napomínat, ale kde bereš tu drzost ty, tak tomu nerozumím. Nehledě na to ,že by to mohlo někoho i urážet, protože jsou lidi co stím mají problémy.

                                      NBláža - Profil | Čt 8.1.2015 20:28:32

                                      mut >> Jj... ;o)))

                                        Nmut - Profil | Čt 8.1.2015 20:22:58

                                        Bláža >> to nechápou, ale nic jim nebrání v tom, vymejšlet nová, naštěstí nemaj koule, a ani dost rozumu je prosadit, takže semtam pobaví, ale neškodí :-)