Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?

Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nhraji - Profil | Čt 8.1.2015 12:49:21

Mrknato >> vidíš, zase místo argumentů píšeš o Mostecké uhelné. Tož klidně pokračuj. A počítat taky neumíš.

    Nhraji - Profil | Čt 8.1.2015 12:48:12

    computerfish >> pak je to záhada Dyjského trojúhelníku, založte pátrací tým a s Mrknatem na to určitě kápnete.

      NMrknato - Profil | Čt 8.1.2015 12:35:12

      hraji >> Ptát se můžeš, to jo.... i lhát můžeš.....Proč se hájíš tím, co jsem nezpochybnil a píšeš, na co jsem se neptal? Kdyby se na "Vaší Svitavě" zarybňovalo jako jinde, tak v každé MO v MRS mají navíc cca 5000,-Kč na zarybnění. To je zcela konkrétní číslo. To ti blbý nepřijde? Jinak Vaši transparentnost jsem také nezpochybnil, stejně jako např. privatizaci Mostecké uhelné, nebo nápup vily p. kancléře. To mi ale znemožňuje se o tom bavit? Mně prostě přijde pozice Vaší MO ve společném rybolovu nestandardní, do kterého je zapojen m.j. i ČRS, stejně jako byla pozice JZS Slušovice, nebo je pozice p. Mynáře.

        NStilet - Profil | Čt 8.1.2015 12:34:32

        mut >> Počet docházek/ počet ks/váha /velikost revírů/ ZP/cena za lov....tobě to bude nejspíš k h...u.

          NStilet - Profil | Čt 8.1.2015 12:31:13

          Kozič origin >> Nechápeš souvislost ? a nic z toho neplyne? ...no tak nic.

            Ncomputerfish - Profil | Čt 8.1.2015 12:29:38

            hraji >>Počet úspěšných s tím přece nesouvisí. Množství docházek a množství ulovených ryb vám nesedí. Ryba - ks- docházka. To je oč tu běží.

              Nmut - Profil | Čt 8.1.2015 12:28:28

              Stilet >> třeba ty počty úlovků, ne každej bere vše co uloví, vždyť každej druhej, kdo má do prdele díru, tu pořvává cosi o C&R, tak jak chceš na základě zapsaných ponechaných ryb hodnotit úroveň hospodaření. Prostě jeden údaj v tom tvým srovnávání je tak nějak k hovnu a takřka nic nevypovídající (krom počtu zmasených ryb, a i to bych bral s rezervou), tudíž i celý porovnání je k ničemu.

                NStilet - Profil | Čt 8.1.2015 12:24:44

                Mrknato >> Co sem pořád taháš MO, když špatně hospodaří držitelé dekretů a to jsou Úz. svazy . Když na to nemají, nechť svolají konference, usnesou se na zrušení krajského hospodaření, vrátí RO VŠECHNY dekrety a RO je nabídne v běžných výb. řízeních. Kdo na to bude mít koupí si je. ...a kdo si asi koupí ty nejlepší???

                  Nvenca1 - Profil | Čt 8.1.2015 12:21:46

                  Stilet >> Tož dík za info. Ještě letos si díky tomu tu pstruhovku koupím. :-))))

                    Nhraji - Profil | Čt 8.1.2015 12:21:43

                    computerfish >> to je jednoduché a prokázala to i statistika.
                    Vysvětlím. Zatímco dříve se na ponechání 1000 kusů kapra podílelo 357 rybářů, dnes se na stejném množství odnesených kaprů podílí 714 rybářů, tedy zabránili jsme tomu, že malá hrstka rybářů, kteří disponují volným časem, mohla odnášet ryby ve velkém a stejný počet ponechaných ryb tím pádem vyjde na více rybářů. (Čísla jsou smyšlená, jsou jen použita k lepšímu pochopení stavu). Kakr děla statistiku, někde tu bude vložená.

                      NMrknato - Profil | Čt 8.1.2015 12:19:27

                      Stilet >> Čím je tedy dána dle tebe "lepší" práce hospodářů v MRS? Možná v tom, že ryby nechovají v MO za každou cenu, ale kupují je mimo svaz. Nebo tím, že i díky vyššímu počtu členi na 1ha revírů i při nižších "odvodech" rybářů, jim vychází vyšší částka k zarybnění 1ha....... Kdo chce koupit CR povolenku, tak se mu samozřejmě vyplatí se organizovat v MRS..... To je také cesta, kterou si mnozí rybáři z Čech volí......

                        NKozič origin - Profil | Čt 8.1.2015 12:18:48

                        Stilet >> Je to porovnatelné, ale není to směrodatné, asi tak. To bys tak mohl porovnávat potom ČRS s SRZ a tak dále... Nic z toho neplyne, nebo aspoň nechápu souvislost, kterou by to mělo dokazovat.

                          Nhraji - Profil | Čt 8.1.2015 12:18:14

                          Mrknato >> něco jsem se tě zeptal, zcela konkrétně, a ty zase odpovídáš svými smyšlenými, zcela obecnými kecy.
                          Celý MRS vykázal přírůstek členů, nejedná se tedy pouze o MO Brno 3, nám naopak v roce 2014 ubylo 43 členů. Kde jsi tedy vzal ten údaj o poklesu členů?
                          Nelze dovozovat, že když jedna MO vysadí víc, ty ostatní musí vysadit méně, to je zcela zcestná myšlenka.
                          Je zcela irelevantní, zda někde jinde vysazují ryby tak , jako my vysazujeme do Svitavy. Činíme tak transparentně, za peníze od svazu a za peníze našich členů a se souhlasem RO.
                          Kdyby nasazovala MO Pardubice do Labe ryby za vlastní peníze, nebude mi to rozhodně vadit a dokonce je mi jedno, jaká auta mají v garáži na Územním svazu ve Východních Čechách.

                            Ncomputerfish - Profil | Čt 8.1.2015 12:15:27

                            Mrknato >> Mě by zajímalo, jak to s těmi úlovky v MRS dělají. Když se podíváš, na jejich statistiky, tak úlovky jim mírně narůstají nebo jsou stejné. Ale pokud je mi známo, tak si smí ponechat jen jednu rybu. Jak je možné, že úlovky jsou vyšší ve srovnání s obdobím, kdy si mohli ponechat dva kusy? Což kupeckými počty empiricky znamenalo váhově dvojnásobek. A přitom na docházkách do revírů není prakticky žádný nárůst, který by alespoň zdánlivě lineárně odpovídal nárůstu úlovků. Jediná možnost snad, že narostl průměr ulovených ryb což pochybuji. Hlava mi to prostě nebere.

                              Nkakr - Profil | Čt 8.1.2015 12:12:56

                              Mrknato >>
                              Pán je jasnovidec????

                                NStilet - Profil | Čt 8.1.2015 12:11:41

                                mut >> ???... Co je neporovnatelné na poplatcích za možnost lovu, počtech úlovků, případně velikosti revírů a počtu členů ?

                                  NStilet - Profil | Čt 8.1.2015 12:11:02

                                  venca1 >> K statistikám už přístup nemám, tak až bude zveřejněno od Úz. Svazu a i tak nejde napsat kusy jen na část revíru. Ten není od Rožnova ale od Stříteže. Já chodil jen kolem P a H Bečvy a ve vodě PO slušné počty i velikosti, bohužel i vydry, kolem Nové si už dávaly k svačině i raky. U Lipana slušný nárůst, ale jen dole v extavilánu, dokonce ho borci zas sakovali.

                                    Nmut - Profil | Čt 8.1.2015 12:07:53

                                    Stilet >> porovnáváš neporovnatelné, na základě naprosto irelevantních údajů.

                                      NMrknato - Profil | Čt 8.1.2015 12:06:07

                                      hraji >> Odkážu tě na příspěvek Franka z St 7.1.2015 17:29:34. Přidal bych další, ale to není podstata věci o které se tu bavíme. Navíc jsem se tě několikrát ptal, a respektuju, že na mě "házíš bobek", kde jinde nasazují do 30ha malého toku za 750000,-Kč a je jedno z jakých zdrojů.

                                      Nechci tě podceňovat, ale když na jednom reviru budu vysazovat desetinásobné množství ryb, než na jiném, tak výsledek je jasný. Členů v ČR ubývá plošně všude, to že jste v MOMRSU3 možná vyjímkou, dokládá přesně to co tu píšu.

                                        Nvenca1 - Profil | Čt 8.1.2015 11:52:28

                                        Stilet >> Ahoj, tož jak to na Rožnovské Bečvě od Rožnova nahoru k přehradě je? Kolik se tam laplo lipanů a potočáků? :-)))