Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?

Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NAleš10 - Profil | St 7.1.2015 16:23:03

Mrknato >> bojovně naladěn nejsem mám toho dost z práce :-)

    NFlip - Profil | St 7.1.2015 16:21:48

    Mrknato >> to je jasné-ještě nikoho na rybáře jeden test nepasoval. Na bolševika nemám zrovna dobré vzpomínky ale s mládeží pracovat uměl. Já začal chodit do kroužku ve druhé třídě a už si nevzpomínám jak byly tenkrát nastaveny podmínky.Myslím,že pro získání byť je tzv,prázdninové" povolenky.byla účast v kroužku povinná.

      NMrknato - Profil | St 7.1.2015 16:21:16

      Aleš10 >> Četl jsi všechny BP všech ÚS? Já bych postihl právě ty ÚS za BP, které BP býti nemohou. Schválně hledej, když jsi tak bojovně naladěn....))) BP je daleko větší ostuda, než všichni pytláci svazu a hejno kormoránů dokupy.

        Nkakr - Profil | St 7.1.2015 16:19:05

        Mrknato >>
        Závist?
        Nebo slint?

          NMrknato - Profil | St 7.1.2015 16:17:27

          sven >> Jo mluví se o tom...., že si to vezme svazík pod křídla a povolenku zájemce získá po nějakém povinném proškolení, které nebude zadarmo a častost a rozsah bude záviset od uživatele, či MO, když mají klientům zajišťovat ten servis....)

            NAleš10 - Profil | St 7.1.2015 16:14:49

            míry bych neměnil měli by se změnit důležitější věci jako postihy za vážné nedodržení BP a počet kusů ryb na rok ne jak to je ted

              NMrknato - Profil | St 7.1.2015 16:13:03

              Flip >> Já jsem jako kluk chodil na ryby jenom s tátou a byla to dobrá škola. První RL jsem získal až v šestnácti (bez zkoušek) a nepovažuju to za nějakou diskriminaci, nebo že by mně to nějak omezovalo co se týče znalostí o rybařině........

                Nsven - Profil | St 7.1.2015 16:10:23

                Mrknato >> Já si tipnu, že ty zkoušky už mají na kahánku. Peče se to sice laxně ale už peče :-)
                Pokud se týká vědomostí po dvou seancích opět si tipnu, že to bude fifty fifty :-)
                Těch 16 let jsem školil i dospělé a často jsem musel zavřít obě oči, zavázat si je a ještě přes ně narazit kulicha abych jim mohl vydat osvědčení... čehož jsem pak zhusta litoval a měl z toho divoké sny...

                  NFlip - Profil | St 7.1.2015 16:07:09

                  sven >> absolutní souhlas.Jenže to by ovšem nesměla platit teorie svazu.,,Každej platící se počítá -debily nevyjímaje-bereme všechno!":-))
                  Svaz nemá zájem zeštíhlovat základnu na základě odbornosti-svaz má zájem vytvořit stádo platících.
                  A časem to bude i bez těch zkoušek.Jinak by za peníze nemohl prodávat povolenku nečlenům,kteří viděli rybu akorát ve vaně na Vánoce ao nějakém RŘ nemají ani páru
                  Nebo že by tam nebyly motivací ty peníze? Co takhle to členství zrušit aby všichni platili tu plnou palbu? A ty kapry vůbec nevozit na rybníky ale místo toho zajistit lov na okolních sádkách?

                    NFlip - Profil | St 7.1.2015 16:06:38

                    Mrknato >> třeba v Českých Budějovicích musí rodiče za účast dítěte v kroužku zaplatit.
                    U nás je to gratis s podporou města.

                      NFlip - Profil | St 7.1.2015 16:04:39

                      FRANK71 >> to by ale tatínek tu případnou nepřítomnost u prutů špatně omlouval.Takhle to zahraje na city a pochopení,že kluk nedřepí zrovna u prutů ale lítá někde opodál s klackem a nahání myši nebo že si šel ve 23.30 chvilku odpočinout do stanu. Prostě hrajou na notu,že nikdo z nás nebude mít to srdce klukovi sebrat poovolenku a zkazit třeba prázdniny.

                        Nsven - Profil | St 7.1.2015 16:04:18

                        Flip >> já bych s tim souhlasil a zároveň bych zavedl každoroční přezkoušení i dospělého mančaftu. Např. povinným testem před vydáním povolenky, protože znalosti většiny dospělých jsou tristní, často mnohem menší než u těch dětí.,...
                        Pak by to diskriminační nebylo :-)

                          NMrknato - Profil | St 7.1.2015 16:03:02

                          kakr >> To je hezké, ale zapoměl jsi dodat, že v garáži máte Jeeep a v portmone 750000,- na zarybnění 30ha.........

                            Nkakr - Profil | St 7.1.2015 15:58:57

                            Flip >>
                            Máme u nás kroužky dva v každém asi 12 dětí. Přes zimu jsou na klubovně, na jaře chodí na praktický výcvik k vodě.

                              NFRANK71 - Profil | St 7.1.2015 15:57:35

                              Flip >> a to vem, ze udela povolenku jeste mamine.:):)

                                NMrknato - Profil | St 7.1.2015 15:57:15

                                sven >> To máš pravdu, ale je na každém subjeku, jak bude ke zkouškám, které má oprávnění vykonávat k získání 1. RL, přistupovat. Ty chceš naznačit že po dvou dopoledních seancích budou vědomosti dítěte a dospělého stejné?

                                  Ndrvoštěp - Profil | St 7.1.2015 15:55:41

                                  Mrknato >> V Africe se školí do první přestávky aby jim pak nemuseli dát svačinu :)))

                                    NFlip - Profil | St 7.1.2015 15:55:21

                                    sven >> však také netvrdím,že je to v současnosti povinnost-já tvrdím,že bych ji zavedl.

                                      NFlip - Profil | St 7.1.2015 15:54:18

                                      kakr >> opravdu nebrání.Na nezájem u nás na Nových Hradech si nemůžu stěžovat(letos 18 dětí),takže asi mizernej pedagog asi možná nebudu. Nicméně u vody se potkávám s jejich vrstevníky,kteří si akorát udělali ty zkoušky a do kroužku nechodí.Můžu se ti po pravdě přiznat ,že takovou svoloč bych z toho kroužku stejně vyhodil.
                                      A vůbec nebudu otevírat debatu o tom,že se najdou i takoví tatínkové co kluka pošlou udělat test na povolenku a přestože kluk nemá vlastně o rybaření ten správnej interes,tak jejich tatínek může za jejich přítomnosti u vody lovit na dvě povolenky a tím potažmo na čtyři pruty.

                                        NMrknato - Profil | St 7.1.2015 15:50:48

                                        kakr >> Demagogie je, dát dětem do ruky pruty a poslat je samotné k vodě na základě jednodenního školení, kdy se na dítě pohlíží zcela jinak, než na dospělého. To je hodno vyspělých demokracií, jako jsou v rovníkové Africe, kde bojují 10leté děti, se stejným proškolením.