Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?

Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nsven - Profil | St 7.1.2015 15:48:03

Flip >> Povinnost dětí chodit do kroužku nemůže nikdo rušit, protože žádná taková povinnost nikdy nebyla zavedena.
Pokud ta která MO takovou povinnost praktikuje, jedná se pouze o lidovou tvořivost jejich funkcionářů.
Navíc by se mohlo jednat o diskriminaci na základě věku.
Pravidla pro získání prvního RL platí pro všechny členy Svazu stejná.

Jinak ti rozumím a chápu. Vím přesně o čem to je. Rybářský kroužek jsem vedl 16 let

    Nkakr - Profil | St 7.1.2015 15:43:51

    Flip >>
    Jaký učitel,takový žák.
    Nikdo dětem nebrání chodit do kroužku každý rok. Ale vyžadovat povinnou docházku pro vlastníky RL je demagogie hodná bolševika.

      NFlip - Profil | St 7.1.2015 15:42:54

      Mrknato >> Nevím a popravdě řečeno jsem se o to ani do gruntu nezajímal. Co se týká přestupku na úseku rybářství,tak to na kárné komisi MO řešíme stejně jako u dospělého.Protože jelikož má dítě stejná práva jako každý dospělý člen,tak by mělo mít i stejné povinnosti vyjma brigád. Takže sazby na uložení povolenky do depozitu jsou stejné. Za celou historii jsme řešili dva případy.Shodou okolností to bylo spácháno v partě s tatínkem,který ,,páchal" také:-))

        Ndrvoštěp - Profil | St 7.1.2015 15:41:38

        Zvýšit lovné míry ryb? Můj názor - kapr 45,štika 60, sumec celoročně (chytat).

          NKozič origin - Profil | St 7.1.2015 15:40:33

          agig >> Teď ale myslím, že jsi mě nepochopil, jak jsem chtěl. Ale důležité je pro mě to překvapení, toho si cením.

            NAnýzový dědek - Profil | St 7.1.2015 15:36:55

            mut >> Tu je právě ten rozdíl. Ty jej jako rybář vidíš jako pytláka- souhlasím.
            Ale trestní řád jej vidí pouze jako přestupkáře, protože nezpůsobil škodu většího rozsahu.
            V tomto je ten rozdíl.

              Nagig - Profil | St 7.1.2015 15:35:39

              Kozič origin >> Ty jsi chytrej kluk čím dál tím víc mne překvapuješ ;-)

                NMrknato - Profil | St 7.1.2015 15:33:49

                Flip >> Prosím tě, co se stane, když dítě (trestně neodpovědné) se dopustí přestupku, či dokonce TČ na úseku rybářství? Dříve mohlo dítě do 15 let lovit pouze pod dohledem dospělého rybáře a věc byla jasná. Jak to je dnes?

                Edit : zápis z St 7.1.2015 15:30:28 naprosto chápu a i já i když nejsem ověnčen tolika zásluhami a rybařím jen 41 let, pociťuji to samé.

                  Nmut - Profil | St 7.1.2015 15:32:09

                  Anýzový dědek >> no tak jo, ty máš pravdu a já budu mít klid.

                    NKozič origin - Profil | St 7.1.2015 15:31:53

                    agig >> Trofeje přežívají totiž věčně, zejména ve formaldehydu.

                      Ndrvoštěp - Profil | St 7.1.2015 15:31:29

                      Flip >> Pěkně napsáno,máš ode mě 1. Za nás jsme ještě na začátku sezony(před vydáním povolenky) měli něco jako malou olympiádu s klukama z okolních vesnic.A jak jsme se klepali na plechovou medaili :))) a na zítra až sednem k vodě s mokrým razítkem na povolence.

                        NAnýzový dědek - Profil | St 7.1.2015 15:31:16

                        Stilet >> třeba. Toto není špatné ustanovení.

                          NKozič origin - Profil | St 7.1.2015 15:30:37

                          Anýzový dědek >> Je třeba užívat přesné termíny. Brouk Pytlák to byl, Františka Mravence nikdy neusvědčili, nebo to měl možná jen za pokutu.

                            NFlip - Profil | St 7.1.2015 15:30:28

                            Mrknato >> Pavle jsem platícím členem svazu už nějakých 48 let. pro svaz už dělám roky RS,vedu rybářský kroužek,jsem členem výboru(zástupcem předsedy),takže si myslím že jsem pro,,společnou svazovou věc" už něco udělal a tak mám právo jí i kritizovat.
                            Nicméně čím více do toho vidím,tím více mi je na blití. Stejně ty samé emoce ve mě vyvolávají stavy svazových vod.Navíc si plně uvědomuju,že pokud se něco razantně nezmění,tak buď skončí svaz jako takovej nebo já složím všechny funce,protože nabývám pomalu dojmu že ten moloch vlastně aktivně podporuju.

                              Nagig - Profil | St 7.1.2015 15:30:13

                              stavitel - >> Ahoj jak to má míru hned stím do pytle když už to musí být a nepustí to což je pro mne priorita pro ostatní je priorita mít plnej mrazák a co se týče tý míry je lepší když se odnáší štika která dosáhne zákonné míry než když už má metr nebo kapr 40 cm mne mrzí mín nežli 80 cm a tak je to sevšim čím menší se berou tím pepší hlavně když přežívají trofeje a ty se vrací TO JE OK ;-) TO JE MŮJ NÁZOR

                                NAnýzový dědek - Profil | St 7.1.2015 15:28:27

                                mut >> pytlák je ten, který způsobí škodu větší než 5000,-Kč. Do této sumy je to pouze přestupek.
                                Že jej nazýváme pytlákem, je jedno- jakákoliv komise nebo i soud jej bude soudit za přestupek, pokud škoda bude nižší než 5000.-Kč

                                  NMrknato - Profil | St 7.1.2015 15:21:32

                                  Flip >> Situace se stává nepřehlednou. V prosincovém Rybářství je rozhovor p. Urbana s předsedou ĆRS. Dost zajímavé čtení. Pan předseda, ač razil správný směr, že za hospodaření na revíru je odpovědný uživatel, otáčí podstatně kormidlo......
                                  Nyní jeho názor doznává změn v tom, že o lepší servis členům, k zatraktivnění svazových vod, v užívání ÚS, jak dříve vyjádřil myšlenku, se nyní mají postarat MO a mají si to uvědomit výboři z MO........
                                  A další smeč přichází na další straně časopisu, kdy opět p. předseda hodil do placu námět. Zcela zrušit brigády a ke stávajícímu členskému přidat 600,-, kdy oněch 600,- by připadlo pouze MO.

                                  To je sice cesta k utužení svazu, na chvíli, ale jasná zpráva, jak to svaz myslí s hospodařením na územních revírech..... a to moc dobré není, protože MO už teď vědí kam těch 600,-Kč od každého člana vrazit a revíry někoho jiného to asi nebudou, pokud p. předseda nechce opakovat scénář ze Zč.ÚS.. O tom se asi raději nezmiňuje...)))

                                    NAnýzový dědek - Profil | St 7.1.2015 15:16:15

                                    mut >> Ano a to je ten podstatný problém- "CHYTIT PŘI ČINU!"
                                    To by musel bejt na každým rybníce aspoň jeden RS, aby to mohl ošéfovat a kontrolovat (nemožné)
                                    Takže se to děje zcela běžně, i když se o tom ví. Protože ho nikdo při činu nechytil.

                                      NFlip - Profil | St 7.1.2015 15:13:11

                                      kakr >> hele svazoarmějče chápu že kopeš za svůj mančaft. Nicméně jako vedoucí dětského kroužku ti mohu ze své zkušenosti zodpovědně říci že za nějakých 5 -6 měsíců (od září kdy žačíná školní docházka-do doby než požadují povolenku) do nich s bídou nacpeš to základní- ty otázky v tom testu.A to mají navíc možnost si natrénovat ten test několikrát na sucho doma třeba u internetu.
                                      A to je asi tak všechno.To ostatní okolo rybaření však trvá roky než opravdu někteří pochopí o co frčí.Proto jsou ty kroužky.
                                      Je to asi to samé jako když by jsi mi tvrdil že ve škole stačí absolvovat první třídu,kde se naučíš číst a psát a ty ostatní třídy jsou zbytečné. Asi to tak nebude protože i v té škole když propadneš,tak tě nepustí dál.
                                      Neříkám,že by v tom kroužku měly dělat zkoušku každý rok ale bez účasti na něm bych jim další povolenku nevydal.
                                      Jak říkám pro současný stav našeho svazu je každá rychlokvaška dobrá-hlavně když platí.

                                        NBušák - Profil | St 7.1.2015 15:13:02

                                        drvoštěp >> taky si na to občas s klukama vzpomenem,s některýma se stýkám do těďka,někteří už lověj jinde