Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?

Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Ndrvoštěp - Profil | St 7.1.2015 15:08:49

kakr >> Za mě se chodilo do kroužku celý rok a k něčemu to bylo dobrý.Více jsi se toho naučil,byl jsi v kolektivu a měl jsi větší přehled jak rychlokvašky z kurzu.Každou sobotu se něco dělo buď u vody a nebo v klubovně.Dotěď na to s klukama vzpomínáme.

    Nunudle - Profil | St 7.1.2015 15:04:02

    Bušák >> Ale zase ten který by tam šel, tak by mohl mít nahozeno těch vytoužených 24hod. A vo to jde:-)

      Nkakr - Profil | St 7.1.2015 15:02:41

      Flip >>
      Zkus nám vysvětlit, proč by měli děti chodit nadále do kroužku, když úspěšně absolvovaly zkoušky nutné k vydání prvního RL ???? Kolikrát se zkoušky dělají??

        NFlip - Profil | St 7.1.2015 14:54:46

        rybomil >> Jelikož sám vedu dětský rybářský kroužek tak si troufám tvrdit ,že to jsou jenom hezké svazové kecy okolo mládeže.Peníze za dětské povolenky do kasičky svazu jsou stejně dobré jako ty od těch dospělých.
        Proč by jinak zrušili tu povinost dětí chodit do kroužku aby jim mohla být vydaná povolenka na další rok? Dnes jim stačí udělat jednou zkoušky a automaticky si mohou koupit následující povolenky.
        Proč zrušli levnější povolenky na jeden prut a dítě musí koupit tu dražší na pruty dva?
        odpověď je pouze jediná. PRACHY!!!
        Na to co dneska žije ve vodě každej kašle-záleží jenom na jediném aby to sypalo a mohl ten svaz dál přežívat.

          NFlip - Profil | St 7.1.2015 14:45:28

          Pike >> neboj-všechno bude.Aby ten moloch někdo udržel pohromadě a hlavně nějaký čas nad vodou bude muset natáhnout do svých řad za odpadlíky,kteří buď umřeli(ti kteří byli vychováváni ve smyslu bolševické všelidové zábavy) nebo ty jež odlákaly soukromé vody s větším zarybněním popř.téměř nulovou mládež a pochopitelně za ty, kteří už toho cirkusu měli dost.
          Dokonce si troufám tvrdit,že se míry časem i sníží,doby lovu prodlouží,doba hájení naopak zkrátí.Jenom aby se to ještě nějakej čas udrželo nad vodou.Zatím se ti kapři dotují na úkor jiných ryb.Nicméně přijde doba kdy už ani tyhle dotace nepostačí a na miláčky kapříky nebudou peníze.
          Potom ta emigrace z řad členů svazu nabere razanci. No a potom už jenom poslední zhasne.

            NKozič origin - Profil | St 7.1.2015 14:41:50

            jaroslavstehlikst >> To byl fór, Jarku. Víš, taková vtipná narážka na podstatu věci. Jinak která ryba je tedy neplevelná a proč?

              Nhraji - Profil | St 7.1.2015 14:39:30

              jaroslavstehlikst >> žádná ryba není plevelná kolego, to jsi hodně špatně pochopil. Každá ryba, byť sebemenší, pokud je původní, má své místo s přírodě, a nám nepřísluší ji označovat jako plevelnou. Ke všem rybám se rybář musí chovat stejně, ohleduplně, šetrně, nepoškozovat je zbytečně.
              Lov do čeřínku je dětem zakázán i z toho důvodu, že se děti nedokážou dobře postarat o nalovené rybky a velká část jich zbytečně uhyne zadušením.
              Nástražní rybky můžeš úplně stejně nachytat na prut, třeba na ten bič, co jsi se na něj nedávno ptal.

                NMrknato - Profil | St 7.1.2015 14:35:32

                rybomil >> Vycházím ze závěrů listopadového zasedání Rady:

                "Předseda odboru mládeže Jiří Marek opětovně tlumočil návrh odboru na povinnou docházku dětí do kroužků mládeže a povinné vedení těchto kroužků v místních organizacích. Rada však tento dobře myšlený, ale obtížně realizovatelný záměr již dříve nepodpořila z důvodu jeho praktické nevymahatelnosti a nejednotné současné praxe délky povinné docházky do kroužku. Vnímat je třeba i časové a finanční důvody, které by některým rodičům, zejména na venkově, neumožnily zajistit docházku dítěte do rybářského kroužku z míst vzdálených od místa konání schůzek kroužku. Povinnost by se tak stala při jejím porušení nejen nepostižitelnou, ale často i nereálnou."

                  NStilet - Profil | St 7.1.2015 14:30:37

                  Anýzový dědek >> Myslíš, něco jako je na SM?

                  Bližší podmínky výkonu rybářského práva pro rok 2013 - REVÍRY MIMOPSTRUHOVÉ jako součást povolenky k lovu ryb, stanovené v souladu s § 13 odst. 9 zákona č. 99/2004 Sb., o rybářství, schválené Výborem územního svazu ČRS pro Severní Moravu a Slezsko v Ostravě 19.4.2012.
                  …4, Ulovením a přisvojením si 2 ks uvedených druhů ryb (kapr, štika, candát, amur, bolen a sumec) nebo jejich kombinace končí denní lov

                    Nrybomil - Profil | St 7.1.2015 14:26:54

                    Diskuse: PODMÍNKY K LOVU (RYBÁŘSKÝ ŘÁD)
                    Najde se něco co vám nejvíc vadí a omezuje lov ???

                    Netipa - poslední hrdina MRKu - Ÿ Poslat soukromou zprávu.Pá 14.2.2014 11:20:30
                    Líbí: 13 Nelíbí: 2Napsat si svou soukromou poznámku k tomuto záznamu.Stávající rybářský řád mi nevyhovuje, proto jej nedodržuju. Chybí mi tam některé věci, které jsou dnes již v EU samozřejmostí a jejich absence nás řadí někam mezi země třetího světa:
                    - Povinnost použít klinik, před, během i po rybolovu
                    - Povinnost vypolstrované podložky
                    - Možnost bivakovat v chráněné oblasti, potažmo povolit karavany a týpí
                    - Lov na pět a více prutů na speciální povolenku keč ant rylejs
                    - K70
                    - K65
                    -- K60 a nebál bych se i K55
                    - Lov nonstop. Pokud rybář při lovu spí, má RS zákaz se spícím rybářem jakkoliv manipulovat a má povinnost setrvat tiše na místě, dokud se rybář sám nevzbudí a až tehdy jej legitimovat
                    - Povolit zavážet nástrahy remorkérem.
                    - Možnost označení lovného místa fixou či výbušninou
                    - Možnost na místě zadržet a šetrně usmrtit rybáře, jehož věk přesáhl 65 let, pokud tento bere kapry v míře, která se zdá rybáři až příliš velká (zde možnost diskuse ohledně příliš velké míry)
                    -Zavedení certifikovaného odznáčku "Já pouštím" podle norem ISO 4000, který jeho držiteli umožňuje lov ryb libovolným způsobem a podle speciálních pravidel spolku "já pouštím"
                    - Zařazení kapra mezi chráněné živočichy a zároveň udělení vyjímky pro jeho odlov všem členům spolku "já pouštím" a přidruženým spolkům "Já jsem kaprař" a "Já mám tripod, bivak, svindžry, když lovím, tak spím a chodím si srát za bivak"

                    Bylo by toho víc, ale tohle považuju za nutný start k lepším zítřkům

                      Njaroslavstehlikst - Profil | St 7.1.2015 14:23:22

                      -hraji :ja vim
                      Kozič origin:opravdu je me 11 a mimochodem lovna mira u oukleje je blbost je to plevelná ryba
                      :hraji bylo by to dobry k tomu: myslim si ze kdyz nekdo cerinkuje neznamena to ze bude na tu rybu chytat muze treba chytat pro sveho tatu a nebo nekdo ma doma akvarko tak ryby do nej a je jeste nekolik ryb :-)

                        Nhraji - Profil | St 7.1.2015 14:13:05

                        jaroslavstehlikst >> nelze vrátit vodu, která patří soukromému subjektu, mezi revíry svazu, pokud tento soukromý subjekt o to nestojí. Takže je dobré se smířit s tím, že v nejbližších letech Milovy nebudou revírem svazu.

                          Nrybomil - Profil | St 7.1.2015 14:08:06

                          Mrknato >> Pavlíku, kdo říká že svaz nebude organizovat žádné kroužky pro děti ??? vždyť by byl v rozporu se stanovami :

                          § 2
                          Poslání svazu a předmět hlavní činnosti
                          Posláním svazu je zejména:
                          1) Výkon rybářství ve smyslu zákona o rybářství, tj. chov, zušlechťování, ochrana a lov
                          ryb, popřípadě vodních organismů v rybníkářství nebo při výkonu rybářského práva.
                          2) Provozování akvakultury, ochrana přírody, čistoty vod, životního prostředí, propagace
                          rybářství a ochrany přírody ve veřejnosti.
                          3) Aktivní účast na výchově dětí a mládeže v oboru rybářství a rybářského sportu,
                          ochraně přírody, čistoty vod a životního prostředí


                          Nebo kroužky nejsou aktivní účast na výchově dětí a mládeže..... hele máš v tom nějak nejasno.

                            Njaroslavstehlikst - Profil | St 7.1.2015 14:03:02

                            a vratit revir milovy do MRS
                            ale s tou lovnou mirou me prijde jako blby napad nic proti :-)

                              NBušák - Profil | St 7.1.2015 14:02:08

                              unudle >> tam by nikdo nechodil

                                Nlipenak - Profil | St 7.1.2015 13:56:03

                                mut >> v pořádku ,, přestupkář a pytlák je opravdu velký rozdíl , respektuji tvůj názor ..

                                  Nrybomil - Profil | St 7.1.2015 13:55:53

                                  jaroslavstehlikst >> každýho mladýho línýho lapače na fišli bych místo dozoru dospělého a ještě čeřenování přitom rovnou nejradši lísknul spodkem vláčáku pořádně po koulích....

                                  zažil jsem jako RS zrovna tu dobu, kdy se povolilo chytat dětem do 16ti stejně jako dospělým a co pak prováděli tyhle mlaďoši za zvěrstva lovem na rybky pod jezy apod., to tahání štíčat po betoně, páčení háčku přes žábry. Když se je vzal za takový přístup hákem, házeli po mě na loď šutry, polámali mi na ní lavičky nebo pádla atp.
                                  Obojí pak byly hlavní důvody, proč jsem za 5,5 roku u RS skončil, bo když šmejda nakopu jako obyč, budu se zodpovídat, ale jako RS si to dovolit nemůžu.

                                  Uf.... už jsem zas skoro zralej na pilulku k redukci krevního tlaku.

                                    Nmut - Profil | St 7.1.2015 13:52:32

                                    lipenak >> mě se omlouvat nemusíš, je to tvůj názor, ale můj zůstává stejný, stejně tak je pytlákem i ten, kdo loví v revíru v době všeobecného hájení, byť by měl desatery papíry.

                                      Nmik UTD - Profil | St 7.1.2015 13:50:01

                                      DaveX >> A proč ne? vždyt RS nemá z pokut ani halíř, vše jde bud do státu a nebo měst,krajů pod který revír spadá

                                        NKozič origin - Profil | St 7.1.2015 13:49:25

                                        Ptám se znova. Proč nezměníme tu nejmenší lovnou míru u oukleje? Zatím zde padají totiž jenom různé návrhy, které v kontextu jasně sledují zájmy jednotlivců a skupin.