- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
9x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Ndrvoštěp - Profil | St 7.1.2015 15:08:49
Nunudle - Profil | St 7.1.2015 15:04:02
Nkakr - Profil | St 7.1.2015 15:02:41
Zkus nám vysvětlit, proč by měli děti chodit nadále do kroužku, když úspěšně absolvovaly zkoušky nutné k vydání prvního RL ???? Kolikrát se zkoušky dělají??
NFlip - Profil | St 7.1.2015 14:54:46
Proč by jinak zrušili tu povinost dětí chodit do kroužku aby jim mohla být vydaná povolenka na další rok? Dnes jim stačí udělat jednou zkoušky a automaticky si mohou koupit následující povolenky.
Proč zrušli levnější povolenky na jeden prut a dítě musí koupit tu dražší na pruty dva?
odpověď je pouze jediná. PRACHY!!!
Na to co dneska žije ve vodě každej kašle-záleží jenom na jediném aby to sypalo a mohl ten svaz dál přežívat.
NFlip - Profil | St 7.1.2015 14:45:28
Dokonce si troufám tvrdit,že se míry časem i sníží,doby lovu prodlouží,doba hájení naopak zkrátí.Jenom aby se to ještě nějakej čas udrželo nad vodou.Zatím se ti kapři dotují na úkor jiných ryb.Nicméně přijde doba kdy už ani tyhle dotace nepostačí a na miláčky kapříky nebudou peníze.
Potom ta emigrace z řad členů svazu nabere razanci. No a potom už jenom poslední zhasne.
NKozič origin - Profil | St 7.1.2015 14:41:50
Nhraji - Profil | St 7.1.2015 14:39:30
Lov do čeřínku je dětem zakázán i z toho důvodu, že se děti nedokážou dobře postarat o nalovené rybky a velká část jich zbytečně uhyne zadušením.
Nástražní rybky můžeš úplně stejně nachytat na prut, třeba na ten bič, co jsi se na něj nedávno ptal.
NMrknato - Profil | St 7.1.2015 14:35:32
"Předseda odboru mládeže Jiří Marek opětovně tlumočil návrh odboru na povinnou docházku dětí do kroužků mládeže a povinné vedení těchto kroužků v místních organizacích. Rada však tento dobře myšlený, ale obtížně realizovatelný záměr již dříve nepodpořila z důvodu jeho praktické nevymahatelnosti a nejednotné současné praxe délky povinné docházky do kroužku. Vnímat je třeba i časové a finanční důvody, které by některým rodičům, zejména na venkově, neumožnily zajistit docházku dítěte do rybářského kroužku z míst vzdálených od místa konání schůzek kroužku. Povinnost by se tak stala při jejím porušení nejen nepostižitelnou, ale často i nereálnou."
NStilet - Profil | St 7.1.2015 14:30:37
Bližší podmínky výkonu rybářského práva pro rok 2013 - REVÍRY MIMOPSTRUHOVÉ jako součást povolenky k lovu ryb, stanovené v souladu s § 13 odst. 9 zákona č. 99/2004 Sb., o rybářství, schválené Výborem územního svazu ČRS pro Severní Moravu a Slezsko v Ostravě 19.4.2012.
…4, Ulovením a přisvojením si 2 ks uvedených druhů ryb (kapr, štika, candát, amur, bolen a sumec) nebo jejich kombinace končí denní lov
Nrybomil - Profil | St 7.1.2015 14:26:54
Najde se něco co vám nejvíc vadí a omezuje lov ???
Netipa - poslední hrdina MRKu - Poslat soukromou zprávu.Pá 14.2.2014 11:20:30
Líbí: 13 Nelíbí: 2Napsat si svou soukromou poznámku k tomuto záznamu.Stávající rybářský řád mi nevyhovuje, proto jej nedodržuju. Chybí mi tam některé věci, které jsou dnes již v EU samozřejmostí a jejich absence nás řadí někam mezi země třetího světa:
- Povinnost použít klinik, před, během i po rybolovu
- Povinnost vypolstrované podložky
- Možnost bivakovat v chráněné oblasti, potažmo povolit karavany a týpí
- Lov na pět a více prutů na speciální povolenku keč ant rylejs
- K70
- K65
-- K60 a nebál bych se i K55
- Lov nonstop. Pokud rybář při lovu spí, má RS zákaz se spícím rybářem jakkoliv manipulovat a má povinnost setrvat tiše na místě, dokud se rybář sám nevzbudí a až tehdy jej legitimovat
- Povolit zavážet nástrahy remorkérem.
- Možnost označení lovného místa fixou či výbušninou
- Možnost na místě zadržet a šetrně usmrtit rybáře, jehož věk přesáhl 65 let, pokud tento bere kapry v míře, která se zdá rybáři až příliš velká (zde možnost diskuse ohledně příliš velké míry)
-Zavedení certifikovaného odznáčku "Já pouštím" podle norem ISO 4000, který jeho držiteli umožňuje lov ryb libovolným způsobem a podle speciálních pravidel spolku "já pouštím"
- Zařazení kapra mezi chráněné živočichy a zároveň udělení vyjímky pro jeho odlov všem členům spolku "já pouštím" a přidruženým spolkům "Já jsem kaprař" a "Já mám tripod, bivak, svindžry, když lovím, tak spím a chodím si srát za bivak"
Bylo by toho víc, ale tohle považuju za nutný start k lepším zítřkům
Njaroslavstehlikst - Profil | St 7.1.2015 14:23:22
Kozič origin:opravdu je me 11 a mimochodem lovna mira u oukleje je blbost je to plevelná ryba
:hraji bylo by to dobry k tomu: myslim si ze kdyz nekdo cerinkuje neznamena to ze bude na tu rybu chytat muze treba chytat pro sveho tatu a nebo nekdo ma doma akvarko tak ryby do nej a je jeste nekolik ryb :-)
Nhraji - Profil | St 7.1.2015 14:13:05
Nrybomil - Profil | St 7.1.2015 14:08:06
§ 2
Poslání svazu a předmět hlavní činnosti
Posláním svazu je zejména:
1) Výkon rybářství ve smyslu zákona o rybářství, tj. chov, zušlechťování, ochrana a lov
ryb, popřípadě vodních organismů v rybníkářství nebo při výkonu rybářského práva.
2) Provozování akvakultury, ochrana přírody, čistoty vod, životního prostředí, propagace
rybářství a ochrany přírody ve veřejnosti.
3) Aktivní účast na výchově dětí a mládeže v oboru rybářství a rybářského sportu,
ochraně přírody, čistoty vod a životního prostředí
Nebo kroužky nejsou aktivní účast na výchově dětí a mládeže..... hele máš v tom nějak nejasno.
Njaroslavstehlikst - Profil | St 7.1.2015 14:03:02
ale s tou lovnou mirou me prijde jako blby napad nic proti :-)
Nlipenak - Profil | St 7.1.2015 13:56:03
Nrybomil - Profil | St 7.1.2015 13:55:53
zažil jsem jako RS zrovna tu dobu, kdy se povolilo chytat dětem do 16ti stejně jako dospělým a co pak prováděli tyhle mlaďoši za zvěrstva lovem na rybky pod jezy apod., to tahání štíčat po betoně, páčení háčku přes žábry. Když se je vzal za takový přístup hákem, házeli po mě na loď šutry, polámali mi na ní lavičky nebo pádla atp.
Obojí pak byly hlavní důvody, proč jsem za 5,5 roku u RS skončil, bo když šmejda nakopu jako obyč, budu se zodpovídat, ale jako RS si to dovolit nemůžu.
Uf.... už jsem zas skoro zralej na pilulku k redukci krevního tlaku.
Nmut - Profil | St 7.1.2015 13:52:32
Nmik UTD - Profil | St 7.1.2015 13:50:01
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...












