- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
307x v oblíbených a 16x v ignorovaných.
NJika - Profil | So 30.11.2019 20:43:20
sliver >>
Již dlouho se některým receptům a domácím tuzemským surovinám , např. tomu sádlu k rybám, sám je občas používám, nedivím a místo posuzování....jak to může někomu chutnat, atd......vyzkouším. A pak se k receptu vrací a dělám jej znovu nebo taky ne.
Ale bez vlastního odzkoušení recept nehodnotím.
Jak jsem psal......zaujme - odzkouším........dám vědět - odzkoušeno......písnu dle své chuti jsem si dal více či méně toho či onoho....ale až po odzkoušení. Bez odzkoušení nepindám. :-)
Již dlouho se některým receptům a domácím tuzemským surovinám , např. tomu sádlu k rybám, sám je občas používám, nedivím a místo posuzování....jak to může někomu chutnat, atd......vyzkouším. A pak se k receptu vrací a dělám jej znovu nebo taky ne.
Ale bez vlastního odzkoušení recept nehodnotím.
Jak jsem psal......zaujme - odzkouším........dám vědět - odzkoušeno......písnu dle své chuti jsem si dal více či méně toho či onoho....ale až po odzkoušení. Bez odzkoušení nepindám. :-)
Nsliver - Profil | So 30.11.2019 20:11:31
Anýzový dědek >> štika upečená na domácím sádle je výborná. Zní to pro neznalé asi strašně, ale je to dobré. Stejně jako lin je lepší na sádle než másle nebo oleji. Jasně, že po upečení se na talíři položí na porci kousek másla a nelije se na to to sádlo. Každý by si to měl vyzkoušet než začne pindat.
NAnýzový dědek - Profil | So 30.11.2019 20:05:50
sliver >> Za něco podobného jsem dostal v gastrorožku redku. Že prý jsem gurmánský barbar.... :-)
A kdo je víc ? :-))
A kdo je víc ? :-))
Nsliver - Profil | So 30.11.2019 19:59:38
Já kdysi dával do privlace fotku štiky na sádle s rýží a zeleninou. Půlka lidí omdlivala, druhá se popadala za břicho. Ale u nás je to oblíbená kombinace.
NJika - Profil | So 30.11.2019 19:30:05
S rýží dělám občas kapra něco jako ,,rostřeleného ptáčka" - https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/732-znojemsky-kapr
NAnýzový dědek - Profil | So 30.11.2019 18:59:23
malenak >> Jelikož mám rýži raději než brambory , tak to vidím na skvělou kombinaci
NCalex - Profil | So 30.11.2019 17:42:48
simak.cz >> Asiat má na políčku rýži, my tam máme brambory.:-)))
Nsimak.cz - Profil | So 30.11.2019 17:37:16
Calex >> Řekl bych, že ryba s rýží v různých variantách bude nejrozšířenější jídlo na světě. Celá Asie skoro nic jiného nejí. :-)
Nmalenak - Profil | So 30.11.2019 14:24:07
Calex >> to je presne ono, clovek nevi a ma vuci tomu nejakej predsudek...
Takhle jsem nejakou dobu odolaval avokadu a tedka ho jim, jak to jde, jen ze jsem se poprve hecnul :)
Takhle jsem nejakou dobu odolaval avokadu a tedka ho jim, jak to jde, jen ze jsem se poprve hecnul :)
NCalex - Profil | So 30.11.2019 13:38:19
malenak >> To co máš na talíři bych si dokázal představit dohromady třeba jako rizoto....:-))) Teď jsem se podíval na gůgl a s nějakou omáčkou ryba s rýží zas tak neobvyklá není...Je to v nás....Když ryba , tak kapr s bramborovým salátem.:-)))
Nmalenak - Profil | So 30.11.2019 13:10:41
Calex >> dietu urcite ne😂 dlouhy roky jsem je smal kamaradovi, kdyz mi tvrdil, ze ma nejradeji rybu s ryzi. Jednou nam doma zbyla od jineho jidla, tak jsem to prubnul a zamiloval se🙃 Takze candat na masle s tymianem a jasminovou rejzi je ted moje TOPka. Kuku s hradkem byla kvuli rok a pul staremu synkovi, tak jsem to prubnul a jak byla prepusten na masle, tak to s sobe slo👍
NCalex - Profil | So 30.11.2019 12:57:35
malenak >> Zdarec, tak tohle už vyžaduje fakt pořádnej kus fantazie a odvahy. To bude keců.😀😀 Nebo držíš nějakou dietu?.:-)))
NJika - Profil | So 30.11.2019 11:02:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kapr pečený na cibuli
Suroviny :
4 porce kapra
2 PL oleje
2 dcl bílého vína
3 – 4 cibule
1 lžička sladké červené papriky
1 lžička pálivé červené papriky
1 lžička drceného kmínu
čerstvě mletý pepř
sůl
Postup:
Porce kapra osolíme, opepříme. Necháme odležet.
Oloupanou cibuli nakrájíme na kolečka.
Do pekáče dáme olej, cibuli a v troubě vyhřáté na 180°C cibuli trochu opečeme. Na opečenou cibuli vložíme porce kapra kůží nahoru a cca 10 - 15 minut pečeme.
Poté porce otočíme kůží dolů, podlijeme vínem a pečeme ještě 10 – 15 minut. Během pečení občas porce přelijeme vypečenou šťávou.
Podáváme s chlebem.
Ohřívaný na druhý den byl kapřík ještě chutnější.
Obměny - místo papriky někdy dáváme rybí či grilovací koření.
Zdroj receptu - Toprecepty
Suroviny :
4 porce kapra
2 PL oleje
2 dcl bílého vína
3 – 4 cibule
1 lžička sladké červené papriky
1 lžička pálivé červené papriky
1 lžička drceného kmínu
čerstvě mletý pepř
sůl
Postup:
Porce kapra osolíme, opepříme. Necháme odležet.
Oloupanou cibuli nakrájíme na kolečka.
Do pekáče dáme olej, cibuli a v troubě vyhřáté na 180°C cibuli trochu opečeme. Na opečenou cibuli vložíme porce kapra kůží nahoru a cca 10 - 15 minut pečeme.
Poté porce otočíme kůží dolů, podlijeme vínem a pečeme ještě 10 – 15 minut. Během pečení občas porce přelijeme vypečenou šťávou.
Podáváme s chlebem.
Ohřívaný na druhý den byl kapřík ještě chutnější.
Obměny - místo papriky někdy dáváme rybí či grilovací koření.
Zdroj receptu - Toprecepty
Červené karty: Filla, u x a
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59867
NUdírny a uzení51139
NRybářsko-houbařské jádro .-)45006
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NSranda bez nadsázky 🤘10856
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22047
NGastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144783
NČína - objednali ste uz nieco?15714
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412750
NKutilské jádro MRKu5344
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic






















