Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NČík - Profil | Ne 21.6.2026 17:12:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Nebyl špatnej😋😉

    NCalex - Profil | Čt 27.6.2019 7:52:11

    Jika >> Super....Na kolik a jak dlouho steriluješ?

      NJika - Profil | Čt 27.6.2019 7:37:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Darďas >>
      Něco jsem zkusil.... podruhé (stále zkouším) ryby v tomatě.
      Zbytek, co zůstalo po seříznutí filetů na ryby v tomatě čeká na zpracování v mrazáku.
      Koupil jsem starší kuchařku rybích receptů, jeden recept mě zaujal.
      Snad zítra bude čas a hlavně pokud v tom hicu bude chuť vařit, recept odzkouším.
      Případně se odzkouší, až se ochladí. :-) Hrozí, že se v tom horku upeču já, místo ryb.:-)

        NPetr64 - Profil | St 26.6.2019 20:23:50

        Darďas >> V tom hicu? Sem byl na rybách a co ulovíš,stačí jen dochutit a sežrat.;-)

          NDarďas - Profil | St 26.6.2019 20:06:09

          Nikdo nic nekuchtí?

            NF16 - Profil | Út 21.5.2019 23:30:13

            Jika >> ne pivu byly moc dobré :-)))

              Nrybobuch - Profil | Út 21.5.2019 23:26:59

              Darďas >> Já použil náš rodinný recept na okurky a a karboše jsou po 14 dnech docela jedlé.

              Okurky osvědčený recept
              3,5 l vody, 1,5l octa, 16 dkg soli, 30 dkg cukru, 50  zrnek cukerinu. Svařit - ocet naposledy.
              Do sklenice: 6xpepř, 2x nové koření, 1 bobkový list, hořčičné semínko, 1 hřebíček
              mrkev, cibule, křen, kopr, vinný list

                NDarďas - Profil | Út 21.5.2019 21:40:09

                rybobuch >> Dej na Jiku.Má to luxusní.

                  NDr. Greenthumb - Profil | Út 21.5.2019 20:14:24

                  Jika >> Zdravím tě pane mistře rybích specialit. Píši tedy recenzi na tvé ryb.karbenatky. Jedním slovem balada. Opravdu kvalitní chuť.

                    Nsliver - Profil | Út 21.5.2019 20:02:33

                    Jika >> jojo, je moc dobrý, taky do něho dávám karbose a kdeco , i houby.

                      NJika - Profil | Út 21.5.2019 20:00:47

                      sliver >>
                      Kolega mi nálev dal právě na okurky. Zkusil jsem i jiné nálevy, ale tento nálev byl na karbanátky nejlepší.
                      Alespoň podle hodnocení ochutnávačů, tak používám již jen tento nálev.

                        NJika - Profil | Út 21.5.2019 19:57:18

                        Čík >>
                        Do nálevu ne.
                        Ochutíme (práce manželky, má lepší chuťové buňky) jen karbanátky, dává rybí koření, drcený kmín, sůl, pepř, majoránku, hotové karbanátky proložit cibulí a zavařit.
                        Zavařením karbanátky nějakou chuť do nálevu pustí.

                          Nsliver - Profil | Út 21.5.2019 19:56:42

                          Jika >> to je pravý znojemský recept, do toho dáváme okurky. Na okurky o dva sachariny víc ať sou křehčí.

                            NČík - Profil | Út 21.5.2019 19:46:02

                            Jika >> Koření nepoužíváš žádné?

                              Nrybobuch - Profil | Út 21.5.2019 19:43:26

                              Jika >> Diky, ted jsem dal něco podobného.
                              Ten předchozí byl jen kyselý.
                              1l octa
                              4l vody
                              5 lžic cukru
                              2 lžičky soli
                              3ks bobkový list
                              10 kul.nového koření
                              20 kul.celého pepře
                              hořčičné semeno

                                NJika - Profil | Út 21.5.2019 19:34:02

                                rybobuch >>
                                Používám léta jen tento nálev:
                                3 l vody
                                1 l octa
                                12 dkg soli
                                28 dkg cukru
                                36 tabletek sacharinu
                                Pokud karbanátky mám a je nějaké setkání s kolegy rybáři na pííívu, tak je beru na ochutnávku.
                                Snad někdo z těch, co karbanátky v tomto nálevu ochutnali, napíše své hodnocení nálevu.

                                  Nrybobuch - Profil | Út 21.5.2019 15:18:45

                                  Jika >> Jaký se ti osvědčil nálev? Já letos dělal karboše dle receptu z MRKu a bylo do jen kyselé. Tak do druhé dávky jsem přidal více cukru. Ale je to ještě jen pár dnů a není to rozleželé.

                                    NDarďas - Profil | Po 20.5.2019 20:42:36

                                    Jika >> Ahoj.Děláš chutě.:-))

                                      NJika - Profil | Po 20.5.2019 20:19:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Letošní první várka karbanátků - mix karas a lalok - podbradek z prasátka.

                                        NMiPo - Profil | Ne 12.5.2019 13:27:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Letos každý kapř plný jiker,pořád vymýšlím co s nima.
                                        Dnes jsem dělal klasiku kapř v trojobalu tak jsem očištěné jikry nasolil trošku koření na ryby a obalil.
                                        Dobrota veliká

                                          NLauri - Profil | Pá 10.5.2019 12:13:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Dnešní snídaně.

                                            Červené karty: Filla, u x a