Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Čík - Profil | Ne 21.6.2026 17:12:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Nebyl špatnej😋😉

    Buffalo1969 - Profil | Ne 5.5.2019 18:12:22

    Čík >> já tak 5-6 dní kaprdrom, 20-30 půldenních na stojáčku a když moc, tak 40-50 chvilek na pstruhové řece.

      Čík - Profil | Ne 5.5.2019 18:06:30

      Buffalo1969 >> Já na kaprodromech strávím tak cca 14 dní za rok, beru to takovou dovolenou. Jinak si chytám svojí Vltavu a náš místní revír, ale to jsou většinou takové půldenní vycházky.

        Darďas - Profil | Ne 5.5.2019 18:01:53

        Čík >> Zatím slabota.Jeden kapřík šel na hranolky a druhý na gril se zeleninou.

          Buffalo1969 - Profil | Ne 5.5.2019 18:01:40

          Čík >> jednou za rok si dám prodlouženou víkendovku a partou na kaprodromu, ale tam je to spíš o pokecu, pivečku a dobré náladě. ....-)

            Čík - Profil | Ne 5.5.2019 17:59:48

            Buffalo1969 >> Čau,
            já byl včera. To se ještě dalo snést, ale dnes u nás 6°C a silnej severák.
            Jinak já už byl na dvou víkendovkách a byl jsem úspěšný. takže základní surovina je:-)))

              Buffalo1969 - Profil | Ne 5.5.2019 17:54:07

              Čík >> zdarec....
              já byl na mrskoňách 2x a bez úspěchu. Chtěl jsem jít dneska, ale ta kosa venku není na moje starý kosti....😎

                Čík - Profil | Ne 5.5.2019 17:35:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Sezóna v plném proudu a tady se nic neděje. Dnes klasika, kapr po novohradsku. Je to tak známé, že recept netřeba:-) Ale pro ty co kdyby náhodou, tak česnek, sůl, paprika, mouka:-)

                  1975 - Profil | Ne 28.4.2019 21:10:13

                  MiPo >> dik

                    MiPo - Profil | Ne 28.4.2019 19:10:02

                    1975 >> okurka a paprika - kapie jsou moje naložené, cibuli lehce nechám přejít varem a vychladnout.

                      1975 - Profil | Ne 28.4.2019 18:44:45

                      MiPo >> pekne a zeleninu pouzivas jak zpracovanou

                        MiPo - Profil | Ne 28.4.2019 18:04:32

                        Darďas >> toto je z plotice a podoustve jindy co voda vydá

                          Darďas - Profil | Ne 28.4.2019 16:53:56

                          MiPo >> Z jakých ryb to děláš?

                            MiPo - Profil | Ne 28.4.2019 15:03:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Teď ještě zapomenout na minimálně na týden že je to v lednici 😊
                            Klasika 1 den v solném roztoku 83g/l,den v octovém 6% roztoku. Okurka paprika cibule pepř

                              MiPo - Profil | Pá 19.4.2019 14:01:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Jika >> díky za recepty zatím jedu vyzkoušené

                                Jika - Profil | St 17.4.2019 19:32:39

                                Čík >>
                                Většina rybích pomazánek je podobná....máslo, cibule, ty jsou snad ve všech pomazánkách z ryb.....

                                  Čík - Profil | St 17.4.2019 19:22:35

                                  Tvůj neodzkoušený recept vypadá na klasickou rybičkovou pomazánku, akorát bez majonézy. Vůbec bych se toho nebál.

                                    Jika - Profil | St 17.4.2019 19:03:08

                                    Čík >>
                                    Odkaz od tebe na recepty z jiker jsem našel - https://search.seznam.cz/?q=jikry+recept&oq=jikry+r​ecept&sourceid=szn-HP&sgId=true&thru=true&su=e&aq=t​rue
                                    Není to asi ono, co jsi měl na mysli, ale kolega, co mi poslal SZ tam možná něco, co ho zaujme, najde.

                                    Přidám zatím neodzkoušený recept, nemám ještě z čeho :-), je z kuchařky Myslivec a rybář v kuchyni.

                                    Pomazánka z rybích vnitřností
                                    Suroviny:
                                    300 g jiker může být i mlíčí, či oboje
                                    ocet
                                    100 g másla
                                    3 žloutky uvařené natvrdo
                                    1 cibule
                                    1 sterilovaná okurka
                                    1 kapie
                                    1 lžička hořčice
                                    sůl

                                    Postup:
                                    Jikry či mlíčí povaříme ve vodě s octem. Pak je v misce rozetřeme s máslem a žloutky, přidáme jemně nakrájenou cibuli, okurku a kapii, osolíme, doplníme hořčicí a podáváme s pečivem.

                                      Čík - Profil | St 17.4.2019 15:46:33

                                      Jika >> Je to jednoduché, já když mám přebytek, tak je vyudím. Nasolím jako rybu do udírny, dám do dámské silonky a udím. Doba uzení je závislá na velikosti balíčku. Snažím se je dělat velké zhruba tak, jako mám velké podkovy ryb. Je třeba si to vyzkoušet.
                                      A nikde níže zde byl recept na pomazánku z jiker, tuším že vařených nebo orestovaných. Přesně si to nepamatuji. Zkus to prohledat zde: https://www.mrk.cz/diskuse.php?action=searchthis&id​=731025&q=jikry

                                        Jika - Profil | St 17.4.2019 7:50:41

                                        Do SZ mi přišel dotaz .......nějak se mě podařilo pár kaprů plných jiker, nemáš nějaký dobrý recept na nějaký salát nebo jiné zpracování? Přemýšlel jsem je i vyudit......

                                        Já jsem zatím z jiker dělal kaviár a nakládal jikry v oleji. Uzení či jiné recepty jsem nezkoušel.
                                        Máte nějaké odzkoušené recepty na jikry? Nemyslím recepty ......dám do polévky.....:-))
                                        Pokud nějaký recept na zpracování jiker máte, můžete se o recept podělit?

                                          ceczubr - Profil | Po 8.4.2019 23:25:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Tak něco jsem poudil,jen tak na obíračku.

                                            Červené karty: Filla, u x a