Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NČík - Profil | Ne 21.6.2026 17:12:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Nebyl špatnej😋😉

    NDarďas - Profil | Ne 17.3.2019 17:06:32

    Jovánek >> Taktéž se mi ten recept líbí.

      NJovánek - Profil | Ne 17.3.2019 13:15:24

      Darďas >> Ten výrobek vypadá velmi vlídně, jen bych ještě odříznul tuk z toho kapra, to nevypadalo moc dobře. A možná bych raději použil pořádnýho cejna.

        NDarďas - Profil | Ne 17.3.2019 9:26:30

        Včera jsem čučel na TV a zaujal mě tento recept.Až budou suroviny,tak se do toho pustím.

        https://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-klu​ci-v-akci/219562221900008/

          NČík - Profil | So 16.3.2019 19:43:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Takhle to mám nejraději. Jenom sůl, kmín a trochu másla.

            NJika - Profil | So 16.3.2019 12:01:34

            rybobuch >>
            Našel jsem recepty na rychlé (či jak bych to nazval) ryby v tomatě.Dělají je z pečených ryb, omáčky a nechají v chladničce den odležet. Mě ale nyní více zajímá konzervování ryb v tomatě, udělat si zásobu na dobu, kdy na ryby nechodíme.
            A to dochucení? Možná trochu oleje, více koření a povařit, aby koření pustilo chuť, zatím bez ryb na ochutnání....ty ryby mají delší přípravu. Chci nejprve zkoušet omáčku, jak bude chutnat zatím bez ryb, až pak udělal s naloženými rybami, jaké to bude v konečném výsledku.
            Na ty karbanátky v tomatě jsem taky pomyslel. Jestli zkusíš, dej vědět.

              NBuffalo1969 - Profil | So 16.3.2019 8:39:55

              DAVISS >> vidíš....a já bych se krámovek užral....:-DDD

                Nrybobuch - Profil | So 16.3.2019 8:30:58

                Jika >> No vypadá to jedle. Zkusím do rajčatového nálevu dát rybí karbenátky. A jak plánuješ to mírné dochucení?

                  NDAVISS - Profil | Čt 14.3.2019 10:18:52

                  krámofky jsem nikdá nemusel, ale proti gustu ... ;-)

                    NMiPo - Profil | St 13.3.2019 20:13:39

                    Jika >> známej kdysi cca 40 let zpět nakládal rybi karbanátky do tehdy prodávané bulharské rajčatovému protlaku . Bylo to v lahvích jako tehdejší pivo . Dával půl na půl s olejem a zavařil to .Mňamka veliká
                    Nedávno jsem toto koupil v Penny za 19,90 ,dá se to sníst ale příště si to naložím sám ,vzdy jsem mel rád z NDR Antipastu dnes se nekoupi

                      NJika - Profil | St 13.3.2019 19:16:53

                      Darďas >>
                      Mě taky. Proto zkouším něco udělat podomácku.
                      Snad se někdo, kdo má tímhle zkušenosti, ozve, dá rady, tipy.......

                        NDarďas - Profil | St 13.3.2019 19:13:39

                        Jika >> Já je v tomatě nikdy nedělal.A při tom ....mi to hodně chutná.

                          NJika - Profil | St 13.3.2019 19:10:25

                          Darďas >>
                          Ahoj Martine. Jak bude někdy pivo, tak něco na ochutnávku vezmu.
                          Ryby v tomatě zatím zkouším. Mají šanci dostat se mezi často dělané rybí dobroty.

                            NDarďas - Profil | St 13.3.2019 18:59:53

                            Jika >> Ahoj Jiří.Slintám,to mi musíš nechat někdy okusit.

                              NJika - Profil | St 13.3.2019 18:51:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Ryby v tomatě
                              V některém starém čísle Rybářství (mám jen výstřižek s číslem strany, ale bez uvedení čísla časopisu a ročníku) byl článek od kolegy rybáře Vojtěcha Královce.
                              Psal v něm.........V kupovaných konzervách bývají většinou menší rybky, upravené na různé způsoby. Malých plevelných rybek je v našich vodách spousta. Dají se upravit na mnoho způsobů.
                              Někdy je dělám v tomatě.

                              Suroviny:
                              bílá ryba
                              ocet
                              sůl
                              celý pepř
                              nové koření
                              bobkový list
                              rajský protlak
                              kečup
                              cibule

                              Recept :
                              Menší rybky oškrábeme, vykucháme, zbavíme hlav, ploutví a páteře, po délce je rozpůlíme.
                              Abychom změkčili kosti, naložíme tyto poloviny asi na 10 dní (záleží na množství a velikosti ryb, ostrosti nálevu a teplotě marinování) do nálevu, který připravíme z 4% octa ( to je jeden díl octa a jeden díl vody) a asi dvou polévkových lžic soli na 1 litr nálevu.
                              Ryby dáme do vhodné nádoby či větších sklenic, zalejeme nálevem a uložíme v chladničce.
                              Každý druhý den ryby překládáme, dbáme, aby byly ponořeny a kontrolujeme ostrost nálevu.
                              Ostrost nálevu totiž postupně klesá.
                              V případě nutnosti přidáme ocet.
                              Po této době jsou- li kosti změklé, ryby vyjmeme, umyjeme a necháme asi hodinu louhovat v čisté vodě.
                              Získáme polotovar k dalšímu zpracování.
                              Tomatovou omáčku připravíme z rajského protlaku, do kterého jsme podle chuti přidali kečup. Touto omáčkou poloviny ryb z obou stran potřeme, svineme a vložíme do sklenic. Přidáme kolečko cibule, několik zrnek nového koření a pepře, kousek bobkového listu a navrch lžičku omáčky.
                              Po uzavření sklenice narovnáme do zavařovacího hrnce, zalijeme vodou a při mírném varu konzervujeme asi 20 minut.
                              S chlebem či pečivem takto upravené ryby chutnají výtečně.

                              Tento předpis je jen základní, můžeme odzkoušet další omáčky, např. s použitím hořčice či různá koření.....
                              Tolik z receptu kolegy rybáře.

                              Poznámka – měl jsem filety z karasů. Tyto jsem po délce rozpůlil, aby se lépe rolovaly a vešly do skleniček. Po vyjmutí z nálevu jsem ryby propláchl a nechal louhovat přibližně 2 hodiny v čisté vodě, kterou několikrát vyměnil. Po vytažení z vody jsem ryby nechal okapat v cedníku. Na jednu malou skleničku se dal kousek bobkového listu , 2 kuličky pepře a jedna kulička nového koření. Zavařovali jsme dvakrát, stejně jako když konzervujeme uzené ryby.

                              Jednu skleničku jsem již ochutnal.
                              Maso – filety z karase byly bez kostiček, měkké, pod vidličkou se rozpadaly. Bál jsem, že by maso mohlo být kyselé po nálevu, ale nebylo.
                              Omáčka – jako základní pro případ, že z ryb se bude dělat ještě dochucovaná pomazánka dobrá.
                              Pokud by se ryby konzumovaly jen s pečivem, tak bych ji ještě dochutil. Příště zkusím omáčku dochutit, případně povařit, jako rajskou.
                              Na to, že to byl první pokus bez zkušeností, to bylo dobré.
                              Pokud máte nějaké zkušenosti, tipy, rady napište. Až budu dělat další várku, možná tipy použiji, vyzkouším.......

                                Nmarmyš - Profil | Út 12.3.2019 17:29:14

                                Loveczhory >> Správná výchova,bude z něho "ostrej" chlap:-)

                                  NLoveczhory - Profil | Út 12.3.2019 11:32:42

                                  poky82 >> malej ji i uzené ryby, pomazánku ,pečenáce, karbenátky...onehdy snědl i chilli papričku a pár minut na to říká táta táta ukazuje na bříško a říká Horko horko 😂

                                    Npoky82 - Profil | So 9.3.2019 20:28:57

                                    Loveczhory >> Jsem rád, že mám recept, co děcka jedí. Kromě řízků.

                                      NLoveczhory - Profil | So 9.3.2019 18:56:24

                                      poky82 >> výborně,dlabali až na tátu nezbylo 😂

                                        Npoky82 - Profil | So 9.3.2019 10:26:34

                                        Leďáček >> Jo malej se vstekal, ze chtel rizecky. Nakonec sedli k mise a dlabali a dlabali.

                                          NLeďáček - Profil | So 9.3.2019 8:26:42

                                          poky82 >> Toto se dá dělat neustále a vždy se po tom zapráší !!!

                                            Červené karty: Filla, u x a