Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Čík - Profil | Ne 21.6.2026 17:12:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Nebyl špatnej😋😉

    Loveczhory - Profil | Po 4.3.2019 17:31:53

    Kapra bych snad bez česneku ani nesnědl. Nedokážu si to představit.

      sliver - Profil | Po 4.3.2019 11:35:32

      salfi >> na mořské ryby se s mírou docela hodí, až teda asi na toho lososa, to sem este nezkusil. Ale zkusím.

        salfi - Profil | Po 4.3.2019 11:28:21

        Souhlasim s temi, co cesnek na ryby nedavaji. Rybi chut zcela upozadi. Ja cesnek rvu do vseho. Uzene maso, uzena kureci stehna, syry, grilovana masa... ale na rybu nikdy. Na lososa nevim, je to jedina ryba, ktera mi nechutna

          sliver - Profil | Po 4.3.2019 11:07:55

          ceczubr >> máš pravdu, to by chutnal jak makrela. Ale v tom prvním odkaze je napsáno pár stroužků, což není osm. Jinak recept dobrý 👍

            valcha186 - Profil | Po 4.3.2019 10:34:35

            ceczubr >> Používám česnek na topinky a dost. 4 velké stroužky na kus. Někdy to je akorát a někdy si na to musím dát něco, aby to šlo skousnout. Nijak mi to nevadí, ale jinak ho do vaření ochutnávám. Jsou v něm dost velké rozdíly.

              poky82 - Profil | Po 4.3.2019 8:39:18

              ceczubr >> kdyz on je cesnek a cesnek. Oni nepouzivaji nas ceskej vostrej.

                ceczubr - Profil | Ne 3.3.2019 22:57:09

                To se na mě pánové nezlobte,ale 8 stroužků česneku je snad trochu moc i na metrový filet z lososa,to musí přerazit absolutně každou chuť té ryby.

                  Jika - Profil | Ne 3.3.2019 15:59:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Pohrabuji výstřižky a poznámky. Našel jsem recept zaslaný emailem Milanem - Mánkem (z 5.2.2008) , zapomenutý....neodzkoušený..... Píše v něm....krajan žijící v Kanadě mi poslal recept na grilovaného lososa, že jej podle tohoto receptu dělají často.
                  Tento recept v roce 1991 zvítězil na Kanadském přeboru v grilování.
                  Autor receptu David Veliacic.

                  Grilovaný losos se sušenými rajčaty
                  Ingredience :
                  Filet z lososa s kůží
                  Olej na potírání mřížky grilu

                  Grilovací směs:
                  2 lžíce rozmačkaných sušených rajčat
                  8 stroužků česneku utřených se solí
                  4 lžíce jemně nasekané petrželky, v receptu upozorňují - nepoužívat sušenou nať, jen čerstvou
                  60 ml olivového oleje
                  1 lžička soli

                  Postup:
                  Všechny ingredience na grilovací směs smíchat dohromady a nechat v lednici přes noc odležet. Druhý den lososí filet položíme kůží dolů, porce nařízneme podélně dvěma řezy až ke kůži ( pozor, abychom neprořízli kůži) a řezy vypníme polovinou grilovací směsi.
                  Necháme chvíli odležet a mezitím si připravíme gril.
                  Gril rozehřejeme na vyšší teplotu, grilovací mřížku potřeme olejem, žár snížíme na nízkou teplotu.
                  Filet položíme na mřížku kůží dolů, přiklopíme a pečeme cca 10 až 15 minut.
                  Po té rybu potřeme zbytkem grilovací směsi, gril rozehřejeme na střední teplotu, přiklopíme a grilujeme dalších 15 minut, až se maso pod vidličkou rozpadá.

                  Dohledal jsem na internetu:
                  Recept s fotopostupem najdeš na -
                  http://thewalshcookbook.blogspot.com/2011/08/grille​d-salmon-with-sundried-tomatoes.html

                  Nebo na -
                  https://www.psf.ca/blog/only-bbq-salmon-recipe

                  Na českých stránkách internetu jsem jej nenašel.
                  Pokud odzkoušíte, dejte, prosím, na kroužek fota,.

                    Jika - Profil | Ne 3.3.2019 13:11:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Dnešní dopoledne v kuchyni - jednoduchá pomazánka z vařené ryby a lá humr, placičky z jiker (recept by někde na mrku v diskusích) a naložení karasi na ryby v tomatě.

                      Lauri - Profil | Po 25.2.2019 13:17:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Sobotní pstruh

                        Darďas - Profil | Út 19.2.2019 20:28:42

                        salfi >> Hmm.Pěkné.:-)

                          Lauri - Profil | Út 19.2.2019 18:47:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Dnešní odřezky z kapra

                            salfi - Profil | Út 19.2.2019 18:32:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Nakladany rybi karbose s kvetakem a cibuli. Cejn, plotice, perlin a veprovy bucek s anglickou slaninou

                              Čík - Profil | Út 19.2.2019 12:26:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Sezóna klepe na dveře, je třeba uvolnit místo v mrazáku na čerstvé suroviny.

                                Lauri - Profil | Út 12.2.2019 21:02:59

                                1975 >> koupen 👍
                                Díky

                                  1975 - Profil | Út 12.2.2019 20:32:55

                                  Lauri >> chycen nebo jen upecen je to nadhera

                                    Lauri - Profil | Út 12.2.2019 20:30:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Dnešní kapr

                                      Lauri - Profil | Út 5.2.2019 13:12:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Losos

                                        valcha186 - Profil | Po 4.2.2019 9:26:46

                                        Jika >> Tak jsem to myslel. Do těch kuliček je to jasné a pro malé děti to je třeba. Mně se stane, že i do salátu unikne kostička. Zkoušel bych taky, ale nemám z čeho. Ryb plný rybník, ale do mrazáku je nedávám. V březnu začínám krmit a už opravdu se do těch ryb musím, dát. Na 50. mi chlapi udělali 105 štiku, nadívanou kapry. Museli ji říznout na polovinu a pak napojit podnosy. To bylo také dost dobré.

                                          Jika - Profil | Po 4.2.2019 7:39:18

                                          valcha186 >>
                                          Do salátu bych obrané maso nemlel, ale ty rybí kuličky jedl i kluk a ten je nepozorný.
                                          Kdyby zůstala kůstka, tak by byl problém.
                                          Jinak ten tvůj tip upéc v mikrovlnce je dobrý, kostičky šly lehce vytáhnout a pečení u dalšího tepelného zpracování nevadí, navíc ta trocha vypečené šťávy se přidá k masu. Žádné ztráty.

                                            Červené karty: Filla, u x a