Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NČík - Profil | Ne 21.6.2026 17:12:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Nebyl špatnej😋😉

    Nvalcha186 - Profil | Ne 3.2.2019 22:43:07

    Jika >> Ono množství si můžeš vykrátit, ale není to nutné, protože to je dobré a za 2-3 dny a nebo hned, se to stejně sní. Nám to chutná. Já to maso z mikrovlnky nemelu, kosti jdou dobře vyndat a do toho salátu je lepší, když tam jsou kousky. Je to takový fofr salát.

      NJika - Profil | Ne 3.2.2019 14:04:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Rybí kuličky vařené v rajčatové omáčce

      Podobné recepty kolují po internetu.
      V kuchařce Kniha o židovské kuchyni píše autorka Claudia Rodenová.....všechny komunity kolem Středozemního moře vaří rybí kuličky nebo válečky v různých omáčkách.
      Nejčastěji v rajčatové omáčce, kterou různě ochucují.
      V Maroku dávají do omáčky ¼ lžičky mletého zázvoru a muškátový oříšek.
      V Egyptě místo zázvoru a muškátového oříšku dávají ½ lžičky mletého kodiandru, 1 lžičku řeckého kmínu a 2 drcené stroužky česneku.
      V severní Africe přidávají další menší množství příchutí jako je muškátový květ, mletá kukuma nebo šafrán, mletou skořici, nové koření, drcený česnek....

      Suroviny -
      Rybí kuličky
      400 g rybího masa
      strouhanka
      1 cibule
      1 Pl sekané petrželky
      2 – 3 Pl porku nadrobno nakrájeného
      2 vejce
      muškátový oříšek
      sůl
      mletý pepř
      2 Pl hladké mouky

      Valcha186 – Jarda mi poslal tip na odstranění kůstek. Rybí porce většinou povaříme a vykostíme.
      Maso je vyvařené, pokud děláme rybí polévku, tak se nic nestane, máme vývar. Pokud polévku neděláme, tak se vývar uschová nebo dokonce i vyleje.
      Jarda rybí porce peče asi 7 - 8 minut v mikrovlnce, pak se porce dají snadno vykostit a vypečená šťáva , není jí moc, se přidá zpět k vykostěnému k masu, není žádný odpad krom kostiček a je to rychlé.

      Rybí maso jsem upekl v mikrovlnce, obral a pro jistotu ještě pomlel.
      Maso jsem smíchal a nadrobno nakrájenou cibulí, sekanou petrželkou, nadrobno pokrájeným porkem, dvěma vejci. Dochutil solí, pepřem a muškátovým oříškem.Důkladně promíchal, zahustil 2 Pl hladké mouky a strouhankou.
      Vytvořil kuličky asi velikosti menšího rajčete, které vložil do rajčatové omáčky a cca 15 -20 minut vařil.
      Podával s rýží.

      Rajčatovou omáčku k rybím kuličkám můžeme udělat podle svého receptu, jak jste zvyklí.

      Suroviny na rajčatovou omáčku -
      400 g rajčat , měl jsem konzervu
      5 Pl oleje
      1 cibule
      2 stroužky česneku
      špetka oregana
      sůl
      mletý pepř
      chilli
      cukr
      2 Pl hladké mouky na zahuštění
      Vývar z masoxu na naředění omáčky nebo voda

      Na oleji osmahneme nadrobno nakrájenou cibuli s česnekem, po osmažení přidáme rajčata, povaříme,zalejeme vývarem, dochutíme solí, pepřem, chilli, oreganem, cukrem, zahustíme na požadovanou hustotu moukou rozmíchanou ve vývaru či vodě, povaříme.
      Můžeme ponorným mixerem rozmixovat dohladka.

        NJika - Profil | Ne 3.2.2019 11:26:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        valcha186 >>
        Bože to dávka, jak pro rotu vojáků.
        Já dělám ze syrečků a uzené ryby - https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/1650-Jirik​ova-pomazanka-z-uzenych-ryb-a-olomouckych-tvaruzku

          NDarďas - Profil | Ne 3.2.2019 10:57:35

          Jika >> Tak to se těším.A pochval ženu,že se tak stará.

            NDarďas - Profil | Ne 3.2.2019 10:56:37

            Okuník >> Já tu pomazánku mazal na topinky a bylo to luxusní.

              Nvalcha186 - Profil | Ne 3.2.2019 10:39:09

              Jika >>Není to o rybách, ale k pivu to zkus. 3x balení olomouckých, 2x sýr baladůr, 2x sýr romadůr, 1x sýr nízkotučný tavený, 2x cibule, 1x palice česneku, 1x majolka 420 ml, 1 lžička obyč. hořčice, 1 lžička mletého kmínu, grilovací koření, čili, sůl, pepř - dle chuti. Když toho dělám víc, dávám 1-2 sýry smetanové, 2 balení obyč. tvarohu. Pro zjednodušení olomoucké, cibuli, česnek melu na mašince č. 5. Nebo to do mašinky míchám, aby to šlo. Pořádně to promíchat, dát do kyblíku od cukrové vaty, od křupek, co jde uzavřít dát na 3-5 dní uležet do chladna, každý den to promíchat. Dost to smrdí, ale je to dobré.

                NJika - Profil | Ne 3.2.2019 9:45:25

                tuzemak >>
                O tom to je, domácí je domácí. A lenoši se vždy najdou.
                Vzdálím se od počítače, mám v kuchyni volno, jdu něco odzkoušet.:-)

                  Ntuzemak - Profil | Ne 3.2.2019 9:35:47

                  Jika >> moja řeč, domácí je furt lepši než kupovany, i když sou suroviny ze supermarketu. 😜😜😜 Njn je zajímavy, že znám pá rybářů, co tvrdi, že jim ryba smrdi, ale jak jim dám pod rypák vyuzenou, či rybi salat nebo pomazánku, tož i taléřek zežerou. 🤣🤣🤣🤣🤣 Jasně, sou mezi nima lenoši, co se stim nechtěji babrat..

                    NJika - Profil | Ne 3.2.2019 9:29:52

                    tuzemak >>
                    Já na ty koule - karbanátky - chytám kolegy rybáře. Berou na ně docela dobře. :-))) A pokud se kolegové nechají chytit, tak někdy i recept odzkoušejí. A o to jde, je dobré, tak si uvařit či upéct doma. Je to chutnější než kupované z obchodu od výrobce bůhví odkud.

                      Ntuzemak - Profil | Ne 3.2.2019 9:20:30

                      Jika >> správně, sou veřejně dostupny, leč občas těžko dohledatelny. 👏👏👏👏 To nejsou recepty na kuličky, co chytí rybu i v rybniku, ve kterym sou akorát žaby...

                        NJika - Profil | Ne 3.2.2019 9:08:28

                        Okuník >>
                        Co tě vede, zlobit se. Recepty vyhledávám, přebírám, pokud zaujmou tak je odzkouším, udělám obvykle fotopostup a šířím dál. U receptu uvádím kde jsem jej našel.....na internetu , v kuchařce, apod. Když je recept dobrý, chutná....proč jej nedat dál?

                          NJika - Profil | Ne 3.2.2019 8:49:53

                          Darďas >>
                          Dík za domácí chilli pastu, co jsi mi dal. Již jsem ji odzkoušel. Na příští posezení v Žaláku vezmu něco od ryb ochucené chilli a pro ty, co ryby nemusí jsem koupil půl metru albína úhoře (točeného :-)) ), jak to pojmenoval Vašek a manželka albína :-))) již připravila, přidala chilli......pivo půjde. :-)

                            NOkuník - Profil | Ne 3.2.2019 8:47:57

                            Jika >> Nevadí že ochutnávka mě minula, karbanátky od tebe zkusím jindy, a pomazánka co jsem dělal, prý dle Dr. Greenthumba chutnala hodně podobně jako ta tvá, tak su rád. Jsem rád že se nezlobíš za zveřejnění receptu.

                              NJika - Profil | Ne 3.2.2019 8:41:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Okuník >>
                              Zlobit? To vůbec ne. Recepty na Kroužek dáváme aby se šířily, pokud zaujmou, dál.
                              Bylo by škoda, kdyby odzkoušené recepty zapadly.

                                NJika - Profil | Ne 3.2.2019 8:36:15

                                Okuník >>
                                Bohužel jsi dostal jen recept, pomazánku a karbanátky, co jsem vzal na ochutnávku jsme snědli ještě před tvým příchodem.
                                Jsem rád že jsi pomazánku odzkoušel a chutnala.

                                  NČík - Profil | So 2.2.2019 21:26:05

                                  Okuník >> Co jsi tam přidával, že je to takové žluté?

                                    NJašu - Profil | So 2.2.2019 20:49:43

                                    Okuník >> díky autorovi i tobě.

                                      NOkuník - Profil | So 2.2.2019 20:34:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Jašu >> Je to recept, který jsem dostal od kolegy Jika, snad se nebude zlobit, když to tu vložím.

                                      Suroviny:
                                      cca 200 g rybího masa
                                      cca 60 g másla
                                      cca 20 g jemného kečupu
                                      drcený kmín
                                      sůl
                                      pažitka
                                      citronová šťáva

                                      Postup:
                                      Rybí porce osolíme, okmínujeme a upečeme na 1/3 másla.
                                      Upečené maso obereme od kůže a kostiček.
                                      Zbylé máslo utřeme s kečupem, ochutíme pažitkou a citronovou šťávou, přimícháme obrané rybí maso, podle chuti dosolíme.
                                      Podáváme s pečivem.

                                        NJašu - Profil | So 2.2.2019 20:19:38

                                        Okuník >> zdravím. Mohl bych taky poprosit o recept na pomazánku?

                                          NOkuník - Profil | So 2.2.2019 16:20:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Jika >> Zdravím tě, minulý pátek jsi mi dal v Žaláku recept na pomazánku z ryb. Musím uznat že je výborná. Všem chutnala. Díky.

                                            Červené karty: Filla, u x a