Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NČík - Profil | Ne 21.6.2026 17:12:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Nebyl špatnej😋😉

    Nmarmyš - Profil | Čt 31.1.2019 19:56:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Buffalo1969 >> Ode dneška kontroluji,co do sebe soukám. Jdu si nalít slivku a zhasnu.

      NBuffalo1969 - Profil | Čt 31.1.2019 19:52:19

      Loveczhory >> nic se neděje..:-)))

        NLoveczhory - Profil | Čt 31.1.2019 16:31:13

        Buffalo1969 >> aha ty Joo ,jsem ale vůl. Promiňte. 🤔🤔

          NBuffalo1969 - Profil | Čt 31.1.2019 15:43:47

          Loveczhory >> budeme předpokládat že ten točák je z Albína úhoře.🤣🤣🤣

            NČík - Profil | Út 29.1.2019 12:22:33

            valcha186 >> Karboše dělám tak od oka, nastavím troubu na 200°C a když začnou ucházet bublinky od sklenice, tak to stáhnu na 120°C a nechám to tam cca 25-30 minut. Pak vyndám a otočím dnem vzůhru a nechám vychladnout. U těch karbošů je to celkem jedno, už je to tepelně zpracovaný takže jde jenom o to, aby se Ti chytily víčka.
            Jinak docela pěkný popis zavařování v trobě máš zde:
            https://www.mora.cz/rada/jak-spravne-zavarovat/

              Nvalcha186 - Profil | Út 29.1.2019 11:55:47

              Čík >> Dost zavařujeme ovoce ve velkém hrnci, 2 vrstvy sklenic nad sebou. Jak dlouho a na jaké teplotě je potřeba zavařovat rybí karbanátky ? Máme na hrnci teploměr a podle něj jedeme. Máme i dvě trouby a bylo by to rychlejší. Jsme velká rodina a máme dost ryb.

                Nvalcha186 - Profil | Po 28.1.2019 21:34:14

                Jika >> My by jsme to také chtěli zkusit. Dělali jsme jenom pečenáče a bylo to fajn. Máme k dispozici kapra, amura, tolstoje, z plotic děláme salát, cejny nemáme. Líny je na to škoda. Díky.

                  NČík - Profil | Po 28.1.2019 16:20:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Loveczhory >> Já když zavařuji hodně sklenic, tak to dělám v troubě na plechu a mám tam jen 2cm vody. Takže voda do půlky sklenice nevadí. Akorát si myslím, že se to bude trochu déle prohřívat. Jinak ten princip sterilizace jak si se níže ptal je docela jednoduše popsaný zde:
                  http://fyzikalnipokusy.cz/1905/princip-zavarovani

                    NJika - Profil | Po 28.1.2019 13:47:32

                    Loveczhory >>
                    Po čichu jsem to nezkoušel. Jak píšeš...horké nafouklá, po vychladnutí se prohnou dolů a budou držet.

                      NLoveczhory - Profil | Po 28.1.2019 13:45:30

                      Jika >> jasně,teď jsou nafouklá,a když to odstavíme tak se prohnou dolů...jde cítit ocet,tudíž bublinky to dělá...

                        NJika - Profil | Po 28.1.2019 13:41:21

                        Loveczhory >>
                        Nevím, doma máme sklenice pod vodou, je vidět, jak unikají bublinky vzduchu zpod víček.
                        Snad někdo poradí, pokud tak zavařuje, ale myslím, že by to nemělo vadit. Jde o to ohřát, aby vzduch unikl a po vychladnutí se víčka prohla a přisála ke sklenici, pak fest drží.

                          NLoveczhory - Profil | Po 28.1.2019 13:22:16

                          Jika >> mám vodu do půlky nevadí to?
                          Jinak karbenátky jsou celé pobořené v nálevu...

                            NJika - Profil | Po 28.1.2019 13:20:15

                            Loveczhory >>
                            Jak píše Tuzemák , hned na fest. Jinak sterilizace bude na nic. Zavařujeme v hrnci a máme sklenice pod vodou. Potřebuji, aby ze sklenic unikl vzduch a ne, aby se do nic dostala voda. Nálev již ve sklenicích mám. :-)))
                            Jo, pivo za 2,50 Kč. Dnes za 25,00 Kč v průměru, spíš více.

                              NLoveczhory - Profil | Po 28.1.2019 13:11:52

                              tuzemak >> taky si myslím,někdo mi říkal že ho nechává pootevřené,babička mi říkala že to mám dorvat na fest. Neboť kdysi byli jen hliníkové víčka a ty se taky zadelavali hned. Ale taky kdysi bylo pivo za 2.50kcs...

                                Ntuzemak - Profil | Po 28.1.2019 13:07:26

                                Loveczhory >> pokud neuzavřeš vičko, celá sterilizace je k h... u.....

                                  NLoveczhory - Profil | Po 28.1.2019 13:00:58

                                  Jika >> paráda,a to víčko máte pootevřené a po 1hodine ho dotahnete? Nebo hned dotahujete na fest? Díky

                                    NJika - Profil | Po 28.1.2019 9:10:32

                                    Loveczhory >>
                                    Když zavařuji já, tak asi půl hodiny.
                                    Moje žena, co zavařování převzala - nějak nestíhám, zavařuje necelou hodinu, podle toho jak dlouho trvá epizoda seriálu v TV.:-))) To je její měření času, jak jsem ji přistihl.
                                    Vada se jen převaluje.
                                    Ta půl hodina, pokud již nepůjdou bubliny zpod víčka postačí a druhý den zopakovat.
                                    Přiznám se, že nevím proč 2x, snad pro lepší sterilizaci. Učili nás to tak i staří rybáři, co nás učili chytat a zpracovávat ryby. Beru to jako fakt odzkoušený praxí. A zatím se žádné takto zavařené karbanátky, ani ty zapomenuté ve spíži nezkazily. Spíše jim delší proležení pomohlo.

                                      NLoveczhory - Profil | Po 28.1.2019 8:41:04

                                      Jika >> A teď to nejdůležitější,na jak dlouho to mám provařit? 20min?

                                        NJika - Profil | Po 28.1.2019 8:17:57

                                        Loveczhory >>
                                        V Pá jsme byli na pivo, jednu skleničku karbanátků dělaných asi před třemi měsíci, zavařenými a odleženými, jsem vzal na ochutnávku. Karbanátky ani mě kolegové nevyhodili.:-) Zbytky kostiček kyselý nálev rozpustil.

                                          NLoveczhory - Profil | Po 28.1.2019 8:02:21

                                          Jika >> Super. Zavařim to raději všecko. Nebudu nijak experimentovat,jelikož tohle papa i dráha polovic,a Synek.
                                          Děkuji pěkně za rady.

                                            Červené karty: Filla, u x a