Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Čík - Profil | Ne 21.6.2026 17:12:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Nebyl špatnej😋😉

    MiPo - Profil | Út 16.10.2018 9:22:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Jika >> tak tě musím pochválit neboť podle tohoto receptu jsem to nedávno udělal a je to luxusní . Už jsem i jednu skleničku testnul a super,ušetřim za uzené šproty které miluji

      Jika - Profil | Út 16.10.2018 8:42:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Lauri >>
      Já to fotil mobilem, tak foto není nic moc.
      Ano, zavařené v oleji.
      Recept jsem kdysi dal na Toprecepty - https://www.toprecepty.cz/recept/28876-uzeni-ryb-a-​konzervovani-uzenych-ryb-zavarovanim/
      Je tam popsaný postup konzervování .......Do skleniček od dětské výživy (nebo skleniček podobné velikosti) nalijeme trochu oleje a vložíme obrané maso z ryb. První dáváme do skleniček olej, aby se omezil vznik vzduchových bublinek.Maso mírně přitlačíme, přidáme kousek bobkového listu, 1-2 kuličky pepře a 1 kuličku nového koření. Dolijeme olejem, uzavřeme a sterilujeme asi 1 hodinu. Na druhý den sterilaci zopakujeme.........

        Lauri - Profil | Út 16.10.2018 8:36:58

        Jika >> a to je nějak zavařené? Já jsem kdysi dával tolstolobika do oleje a vypadalo to podobně. Jsem na mobilu,tak to z té fotky moc nepoznám

          Jika - Profil | Út 16.10.2018 8:34:51

          Lauri >>
          Uzený kapr.

            Lauri - Profil | Út 16.10.2018 8:32:53

            Jika >> Copak to je?

              Jika - Profil | Út 16.10.2018 7:39:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Vyuzené a zpracované. Přes So a Ne jsem udělal pár skleniček uzených ryb pro sebe a kolegu.

                standas - Profil | Ne 30.9.2018 17:58:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                NEDÁVNO JSEM VAŘIL TUTO POLÉVKU : https://www.youtube.com/watch?v=vEZrnlFVV-Y

                  Darďas - Profil | Ne 30.9.2018 16:58:52

                  Jika >> Já je dělal kdysi ze stíbrňáků,ale letos jaksi neberou.

                    Jika - Profil | Ne 30.9.2018 16:32:24

                    Darďas >>
                    Ahoj Martine.
                    Hugo Pavel v receptu píše......Nejlépe se hodí drobné ryby: plotice, proudníci, tloušti, podoustve, cejni velcí i malí. Mohou se naložit i ostatní druhy ryb, ale neproleží se už tak dobře jako droboť.....
                    Kapra jsem tenkrát nechytl, tak jsem pečenáče dělal z cejnů, na šterkovně je jich plno, brali jak pominutí.

                      Darďas - Profil | Ne 30.9.2018 16:25:03

                      Jika >> Ahoj Jirko.Vypadá to prudce jedle.Mám na mraze ještě jednoho kapra,tak asi udělám pečenáče.

                        Jika - Profil | Ne 30.9.2018 16:20:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        rybobuch >>
                        Ota Pavel ve své knížce píše.....Když někdo ve vsi onemocněl, chodil si k nám pro naložené ryby. Zdraví si chodili taky. A nejčatěji k nám přicházeli pro naložené ryby lidi s opicí.......
                        Pečenáče jsem odkoušel podle poslední věty po oslavě u souseda. Dobrý, funguje to. :-))
                        Bez legrace. Doposud jsem používal na pečenáče a karbanátky sladkokyselý nálev dělaný podle receptu kamaráda Petra. Tento nálev je bez cukru, není nijak moc kyselý, je podle mé chuti akorát, rybky pěkně rozležené....

                          Darďas - Profil | Ne 30.9.2018 15:23:27

                          Čík >> Ten kapr se dal,ale ty batáty moc nemusím.

                            Čík - Profil | Ne 30.9.2018 11:59:15

                            Darďas >> No nevím, připadá mi to jako kdyby jsi měl maso s bramborama a k tomu ještě knedlíky. Jak to v této kombinaci chutnalo?

                              rybobuch - Profil | Ne 30.9.2018 9:41:41

                              Jika >> Tak se pochlub, jak dopadla degustace pečenáčů.

                                Darďas - Profil | So 29.9.2018 11:52:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Dnes netradiční recept.Kapr ve vinném těstíčku a batátové pyré.

                                  Jika - Profil | Pá 7.9.2018 22:14:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!



                                  Nálev na pečenáče od Hugo Pavla 

                                  Motto.......Ve sklepě stály kamenné hrnce s naloženými rybami v octě a cibuli, a když je človíček vzal, tekla mu šťáva mezi prsty a padaly z toho hamťavé drobky, dělalo se z toho mdlo před očima i za očima , jak to bylo dobrý.......
                                  Z povídky Oty Pavla Smrt krásných srnců

                                  Před pár léty mi jedna paní z Topreceptů napsala...... v sousedství má chatu Hugo Pavel, bratr spisovatele Oty Pavla, autora Jak jsem potkal ryby, Smrt krásných srnců......více - https://cs.wikipedia.org/wiki/Ota_Pavel
                                  Paní mi poslala recept, podle kterého u Pavlů dělali pečenáče.

                                  Recept -
                                  Nejlépe se hodí drobné ryby: plotice, proudníci, tloušti, podoustve, cejni velcí i malí. Mohou se naložit i ostatní druhy ryb, ale neproleží se už tak dobře jako droboť. Menší ryby neporcujeme, necháme je celé, nebo rozřízneme po délce. Očištěné, vykuchané, zbavené ploutví je opereme, necháme okapat a osolíme. Obalíme v mouce, vajíčku, strouhance, upečeme na oleji do zlatova a necháme vystydnout. Mezitím oloupeme a nakrájíme cibuli na kolečka a uvaříme lák: 1 díl octa, dva až dva a půl dílu vody, podle toho, jak chceme mít ryby kyselé a brzy uleželé. Nejlépe střed: 1 litr octa, dva a čtvrt litru vody. Lžíci soli, pár lístků bobkového listu, několik kuliček pepře a nového koření. Necháme přejít varem, odstavíme a necháme úplně vychladnout. Dávka stačí na 3 až 5 litrovou láhev naložených ryb. Do sklenic ( litrových, třílitrových nebo pětilitrových ) skládáme studené řízky z ryb a prokládáme je kolečky syrové cibule. Naplníme celou nádobu a zalijeme studeným lákem. Uložíme do studena, nejlépe do sklípku. Do lednice až později. Již za týden kosti změknou. Ve studenu vydrží i měsíc. 

                                  Paní napsala..........já si myslím že tam chybí cukr, ale prý né, ale hlavně tam postrádám chuť zeleniny a trošky citronu. 
                                  Já (napsala paní) jej určitě podle tohoto receptu dělat nebudu, ale každému chutná něco jiného.

                                  Já to udělal podle recetu Huga Pavla, jedná se o recept odzkoušený generacemi rybářů.

                                  Poměry surovin jsou v receptu dost neurčité.
                                  Použil jsem -
                                  1 l octa
                                  2,25 l vody
                                  20 kuliček nového koření
                                  25 kuliček pepře
                                  5 listů bobkového koření
                                  1 PL vrchovatá soli

                                  Recept dělám poprvé, není vyloučeno, že po odležení si jej ,,doladím" dle své chuti.....více či méně soli, koření.....

                                    Jika - Profil | Ne 19.8.2018 17:34:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Rybí polévka s houbami. Dnešní oběd.

                                      MAXXSKATER - Profil | Út 14.8.2018 18:23:58

                                      Čík >> :-))) Uděluji Ti po zásluze zlatého bludišťáka. =)

                                        Čík - Profil | Út 14.8.2018 18:23:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          MAXXSKATER - Profil | Út 14.8.2018 18:21:29

                                          Čík >> Jako já bych za tohle taky ruku do ohně nedal. :-))) Ale myslím, že už jsem to někde slyšel. =)

                                            Červené karty: Filla, u x a