Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NBulda 64 - Profil | Čt 18.6.2026 8:24:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jeden přerostlej z tůně na mouchu .. vykoupán v másle, vyplněn libečkem.. 😋

    NBuffalo1969 - Profil | Ne 28.1.2018 12:01:29

    Darďas >> no...to jsi tomu mýmu hladu moc nepřidal.......:-DDDD

      NJika - Profil | Ne 28.1.2018 11:58:13

      Buffalo1969 >>
      Čistím mrazák.Mám ještě z výlovu pár porcí ryb v mrazáku. :-)))

        NDarďas - Profil | Ne 28.1.2018 11:55:52

        Jika >>Ahoj Jirko.Vypadá to dobře.Až bude ryba,tak to udělám.Přidám trocha chilli a dám to na topinky.

          NBuffalo1969 - Profil | Ne 28.1.2018 11:50:42

          Jika >> pěkně...pěkně..:-)
          Já neměl rybu v hubě od vánoc. Asi prohlídnu mražák a musím taky něco vyondat. Tak nějak začínam mi sežrání ryby začíná chybět. ,...:-)

            NJika - Profil | Ne 28.1.2018 11:44:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Pomazánka z pečené ryby

            Suroviny:
            cca 200 g rybího masa
            cca 60 g másla
            cca 20 g jemného kečupu
            drcený kmín
            sůl
            pažitka
            citronová šťáva

            Postup:
            Rybí porce osolíme, okmínujeme a upečeme na 1/3 másla.
            Upečené maso obereme od kůže a kostiček.
            Zbylé máslo utřeme s kečupem, ochutíme pažitkou a citronovou šťávou, přimícháme obrané rybí maso, podle chuti dosolíme.
            Podáváme s pečivem.

            Zdroj receptu – kuchařka Co bude dnes k večeři, vydalo nakladatelství Dona v r.2004

              NJika - Profil | Ne 14.1.2018 14:18:17

              Čík >>
              To dělám, ale jikry došly. :-)) Spoléhal jsem na vánoce, zabíjím ryby známým, vnitřnosti mi obvykle nechají, ale letos kde nic tu nic. :-(

                NČík - Profil | Ne 14.1.2018 13:25:53

                Jika >> Je třeba v průběhu roku tyto suroviny schraňovat, pak nemůžeš být zaskočen :-)))

                  NJika - Profil | Ne 14.1.2018 13:21:53

                  Čík >>
                  Byl to mlíčňák. Jikrnačka zatím není dostupná. Ani ve ,,vánočních" kaprech jsem jikry nenašel.:-(

                    NČík - Profil | Ne 14.1.2018 13:11:50

                    Jika >> Ještě by to chtělo jikry.

                      NJika - Profil | Ne 14.1.2018 11:59:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Kapří vnitřnosti na másle a cibulce

                      Suroviny:
                      vnitřnosti z jednoho kapra
                      1 cibule
                      drcený kmín
                      sůl
                      máslo

                      Postup:
                      Oloupanou cibuli nakrájíme na měsíčky a na másle zpěníme. Vnitřnosti z kapra očistíme, nakrájíme na menší kousky, dáme na cibuli, osolíme a okmínujeme. Ztlumíme teplotu a zvolna ze všech stran opékáme.
                      Podáváme s chlebem.

                      Poznámka:
                      Autorka receptu - https://www.toprecepty.cz/recept/49732-hlava-a-vnit​rnosti-z-kapra-na-masle-a-cibulce/ - použila i hlavu z kapra. Hlavu tohoto receptu nepoužívám, nechávám ji na rybí vývar. Na rychlou a dobrou večeři pro dva, takto upravené vnitřnosti z kapra stačí.

                        NDarďas - Profil | Čt 11.1.2018 15:10:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Po delší době ryba.Původní recept (anýzového dědka)-https://www.mrk.cz/kucharka.php?id=26067

                        Místo Štiky jsem dal Sumce.Dobré to bylo.

                          NJika - Profil | Po 8.1.2018 7:15:46

                          Čík >>
                          Recept jsem dělal poprvé. To jej vždy dělám podle receptu autora. Až jej dělám znovu, tak si jej upravím. Autor v receptu uváděl i šunku místo poličanu, ale to jsem nezkoušel.
                          Kalorická bomba? To máš pravdu, funěl jsem jak ježek, než jsem to zdlábl.
                          Příště udělám menší porce a možná něco v nádivce upravím.

                            NČík - Profil | Ne 7.1.2018 19:38:08

                            Jika >> Nevypadá to zle, ale na můj vkus příliš mnoho chutí, niva je sama o sobě hodně výrazná. Asi bych vynechal ten poličan a cibulku. Jinak krásná ukázka toho, jak se z ryby dá udělat kalorická bomba:-)

                              NJika - Profil | Ne 7.1.2018 18:40:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Pečený kapr s nivovou náplní

                              Suroviny:
                              2 podkovy z kapra cca 20 mm silné
                              8 plátků anglické slaniny
                              2 PL sádla
                              1 vejce – žloutek dáme do náplně, z bílku ušleháme sníh, který taky přidáme do náplně
                              50 g strouhané nivy
                              1 stroužek česneku
                              50g krájeného poličanu (pikantní verze) nebo šunky
                              1 menší cibule
                              2 PL mandlových plátků
                              sůl

                              Postup:
                              Porce kapra osolíme a necháme alespoň 10 minut odležet.
                              Pro každou porci přes sebe přeložíme 4 plátky anglické slaniny, na ně položíme odležené porce kapra. Okraje slaniny přeložíme dovnitř kapřích podkůvek. Zapékací mísu vymažeme lžící sádla a podkovy vložíme do zapékací mísy.
                              Do další mísy dáme žloutek, nastrouhanou nivu, nadrobno nasekaný česnek, nadrobno nakrájený poličan nebo šunku, najemno nakrájenou cibuli, mandlové plátky a sníh z bílku.
                              Vše lehce promícháme a směsí naplníme kapří podkovy.
                              Na každou porci dáme ½ PL sádla.
                              Pečeme cca 20 minut na 180°C.
                              Během pečení občas přelejeme výpekem.
                              Příloha brambory v úpravě dle chuti.

                              Poznámka : dnes bylo venku škaredě, raději jsem zabral kuchyň a odzkoušel další recept ze Sladkovodní kuchařky. Autor recept dělal i v Babicových dobrotách.

                                NJika - Profil | So 30.12.2017 13:45:18

                                splavek >>
                                Ty dva recepty ve Sladkovodní kuchařce nejsou. Oba jsou z časopisu Kajman. Sladovodní kuchařku asi již neseženeš. Byla vydána v r.2009 a jak jsem se nedávno díval na netu a poptával v knihkupectví , tak není k mání. Autor zemřel 11.8.2017. Ještě měsíc před tím jsem s ním byl na srazu Grilování a Labužníka v Luhačovacich.

                                  Nsplavek - Profil | So 30.12.2017 11:24:01

                                  Jika >> Ještě mě zaujal ten recept na tu vydatnou přesnídávkovou polívku a ten zapečeny trampský kapr. Mám takový dojem, že si pořídím tu kuchařku od Milana Paličky Mánka.

                                    NJika - Profil | So 30.12.2017 9:33:21

                                    splavek >>
                                    Jsem rád, že polévka chutnala.:-)))) U nás se po ní taky pokaždé zapráší.:-)
                                    Dík za recept patří autorovi receptu. Tím je Milan Palička - Mánek.

                                      Nsplavek - Profil | Pá 29.12.2017 16:00:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Jika >> Včera jsem tu polívku udělal na oběd a jen se po ní zaprášilo. Takže zařazuji do svého kulinářského repertoaru.

                                        NJika - Profil | St 27.12.2017 7:30:53

                                        1975 >>
                                        Filet je s kůži. Krájím to od hřbetu k břichu na výšku, aby se překrojily kostičky ypsilonky.
                                        Bez kůže by se to rozpadlo na rybí kaši již při míchání.
                                        Dík za upozornění. Měl jsem to dát k receptu do poznámky.

                                          N1975 - Profil | Út 26.12.2017 20:39:39

                                          Buffalo1969 >> proto se ptam nerad bych mel z toho rybi kasi ale zes to vari jen 5 minut tak by to mohlo drzet u sebe ja na te fotky koukam na mobilu tak to moc detailne nevidim tak dik udelam si poznamku s kuzi

                                            Červené karty: Filla, u x a