Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NBulda 64 - Profil | Čt 18.6.2026 8:24:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jeden přerostlej z tůně na mouchu .. vykoupán v másle, vyplněn libečkem.. 😋

    NJika - Profil | St 1.11.2017 13:06:59

    1975 >>
    S klobáskama by jsi mi musel poradit ty, klobásky nedělám. Tady nemám moc zkušenosti.
    Jednou jsem při jejich výrobě pomáhal, tak vím, že se něco mlelo nahrubo něco jemněji. Ale to vše co o výrobě klobásek vím. Snad ještě něco....... že jsou dobré. :-))))
    Ty karbanátky vydrží taky dlouho po zavaření.

      NBuffalo1969 - Profil | St 1.11.2017 12:46:03

      Jika >> až dojdu domu, tak písnu.

        NBuffalo1969 - Profil | St 1.11.2017 12:45:29

        tuzemak >> ne fuckt, babička pocházela z Olmiku.😎

          N1975 - Profil | St 1.11.2017 12:34:46

          Jika >> dik za radu ja bucek a lalok melu na hrubo do klobas je podchlazenej a vse v pohode takle najemno jsem jeste nemlel tak aspon vim jak nanej kdyz se vyskytne problem jinak z ryb delam pecenace nakladam do laku a zavarim vydrzi strasne dlouho a kustky zadne i zebra se castecne rozpusti

            NJika - Profil | St 1.11.2017 12:24:04

            1975 >>
            Ještě k té fotce - dva různí výrobci elektrických mlýnků, ale příslušentsví stejné.
            Rybu to pomele bez problémů. Horší je mletí laloku či bůčku pokud má pokojovou teplotu.
            Uhýbá. Kuchař mi poradil nechat lalok či bůček ztuhnout v mrazáku. Ale stejně se nejlépe mele povařený a nechat v chladničce ztuhnout.
            Pokud ještě povaříš a obereš rybu, jak píše Darďas, tak to máš i bez kostiček.
            Tak děláme rybí karbanátky na oběd. Do nálevu používám syrovou rybu, běžně děláme pro sebe a kolegy od 250 po 500 karbanátků. Obírat větší množství ryb .....to je moc práce. Nálev zbytky kostiček rozpustí.

              NDarďas - Profil | St 1.11.2017 11:57:29

              1975 >> Já rybu uvařím,oberu a pak pomelu.Rychleji ti to projde.

                N1975 - Profil | St 1.11.2017 11:54:57

                Jika >> dik ja jen jestli nemas neco hrubsi a neco jemnejsi

                  NJika - Profil | St 1.11.2017 9:47:05

                  1975 >>
                  Melu oboje na stejné, otvory jsou asi 4 mm?
                  Přesně nevím. Doma bych se musel podívat.
                  V příloze jsem vložil servisní fotku (v práci opravuji i bílou techniku, některé značky) , snad foto napoví více.

                    N1975 - Profil | St 1.11.2017 9:26:02

                    Jika >> mas to pekne jen se chci zeptat na velikost jakou sajbu pouzivas na mleti ryb a jakou na ten lalok dik

                      Ntuzemak - Profil | St 1.11.2017 8:54:14

                      Jika >> a dej mu na to sklo velkou zálohu,on je schopne i ty sklinky zožrat.😃😃😃😃😃​;😃

                        NJika - Profil | St 1.11.2017 8:52:57

                        Buffalo1969 >>
                        Sklenici karbanátků bych ti dal na posouzení, ať je nemusíš dělat.
                        Ale jak to doručit?
                        Původní recept od Mánka máš tady - https://www.labuznik.cz/recept/nakladane-rybi-karba​natky/
                        Původně karbanátky dělal z bůčku. Poměr dával jeden díl rybího masa a jeden díl bůčku.
                        Méně úspěšní rybáři poměr 1 ku 1 taky dodržovali, dávali jednu rybu a jedno prase. :-)))))
                        Časem jsme začali dávat, protože lalok je tučný cca 1/3 na množství rybího masa, někdy i 1/4, když v masně více laloku momentálně neměli.
                        Na srazech to chutnalo, tak jsme další pokusy již nedělali.

                          Ntuzemak - Profil | St 1.11.2017 8:52:46

                          Buffalo1969 >> v řiti maximálně.😜😜😜😜€​540;

                            Ntuzemak - Profil | St 1.11.2017 8:52:17

                            ladan1303 >> hoj Ladiko...mam silne kořinek.😃😃😃 za chvilu jedu pálit,možná mě mrdne když nic nekápne.😥😥😥😥

                              NBuffalo1969 - Profil | St 1.11.2017 8:50:25

                              tuzemak >> píc.......:-))) nojono.....mam kořeny v Olmiku..:-))))

                                Nladan1303 - Profil | St 1.11.2017 8:50:01

                                tuzemak >> zdar Janku,tebe ještě nemrdlo?

                                  Ntuzemak - Profil | St 1.11.2017 8:47:55

                                  Buffalo1969 >> ty a zelenina.😃😃😃😃ԅ​15;😃 veškery plevel proženeš přes prasca,tak nelži.😜😜😜😜 hoj Fáclaf...

                                    NBuffalo1969 - Profil | St 1.11.2017 8:46:47

                                    ladan1303 >> :-DDDD

                                      Nladan1303 - Profil | St 1.11.2017 8:45:09

                                      Buffalo1969 >> až mě budeš posílat klobásy,přibal sklenku karbošů.děkuji

                                        NBuffalo1969 - Profil | St 1.11.2017 8:37:16

                                        Jika >> jojo karbochy. Zeleninu nenekládáme, tu běžně spaseme..:-)))

                                          NJika - Profil | St 1.11.2017 8:29:38

                                          Buffalo1969 >>
                                          Trochu mi uniklo o co jde ....jde o ten recept na karbanátky?

                                            Červené karty: Filla, u x a