Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NBulda 64 - Profil | Čt 18.6.2026 8:24:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jeden přerostlej z tůně na mouchu .. vykoupán v másle, vyplněn libečkem.. 😋

    Nalfonz42 - Profil | Pá 8.9.2017 21:40:44

    Buffalo1969 >> akorát se nedá namazat :-))

      NBuffalo1969 - Profil | Pá 8.9.2017 21:38:51

      alfonz42 >> nojo, ale Hauskrecht je chleba. ..:o)

        Nalfonz42 - Profil | Pá 8.9.2017 21:36:22

        Buffalo1969 >> Na hlad byl, je a bude nejlepší Hauskrecht :-))

          NBuffalo1969 - Profil | Pá 8.9.2017 21:33:40

          tuzemak >> já se pokouším ten hlad přepít Tramínem..:-)

            Ntuzemak - Profil | Pá 8.9.2017 21:29:17

            Buffalo1969 >> bych žral až bych brečel woe.😜😜😜 ale ztratil sem někde svačinu po cestě do práce.😥😥😥

              NBuffalo1969 - Profil | Pá 8.9.2017 21:27:22

              tuzemak >> protože seš zdechlej se i nažrat...:o)

                Ntuzemak - Profil | Pá 8.9.2017 21:21:39

                Jika >> že já sem koukl.😥😥😥 smrdim na panskym,v báchoře prázdno..

                  Nladan1303 - Profil | Pá 8.9.2017 18:48:28

                  Jika >> jasně

                    NJika - Profil | Pá 8.9.2017 18:34:50

                    ladan1303 >>
                    Kapra se sýrem jsem zkoušel, ale ne v tomto receptu. Již tak je to vydatné.

                      Nladan1303 - Profil | Pá 8.9.2017 18:29:44

                      Jika >> vypadá to parádnicky.dokázal bych si tam představit i tvrdý sýr

                        NJika - Profil | Pá 8.9.2017 18:25:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Plněný kapr podle paní Rybákové

                        Ingredience

                        Kapr o váze cca 1,5kg až 1,8kg
                        plnotučná hořčice
                        cibule
                        klobáska
                        anglická slanina
                        šunkový salám nebo šunka
                        máslo
                        sůl, pepř

                        Postup

                        Kapra zbavíme šupin, vykucháme, odřízneme hlavu a ploutve.
                        Podél páteře rozřízneme tak, aby se ryby rozevřela na plát. Dáváme pozor, abychom neprořízli kůži.
                        Páteř odstřihneme nůžkami na drůbež, ale nevadí pokud ji ponecháme.
                        Kapra omyjeme, osušíme a osolíme ze všech stran. Plát ryby na vnitřní straně opepříme a potřeme plnotučnou hořčicí.
                        Připravíme si kolečka cibule, klobásku nakrájíme taky na kolečka, dále si připravíme plátky anglické slaniny a šunkového salámu či šunky.
                        Připravenými surovinami poklademe polovinu plátu ryby v pořadí – šunkový salám, cibule,slanina, klobása, cibule. Opakujeme ve dvou až třech vrstvách.
                        Volný plát ryby přehneme přes nádivku. Rybu vložíme do pekáčku vymazaného máslem, na rybu dáme pár kousků másla a pečeme odkryté cca 45 minut do zlatova. Během pečení poléváme vypečenou šťávou.
                        Vhodnou přílohou je dobrý chléb a protože ryba by měla plavat, tak něco k zapití.

                        Zdroj – s tímto receptem vyhrála paní Rybáková před více než 20 léty soutěž Receptáře.
                        Byl to taky první recept, kdy jsme vyzkoušeli rybu jinak než v trojobalu.
                        A dodnes patří k našim nejoblíbenějším receptům. Děláme jej i pro naše návštěvy, které si jej taky oblíbily.
                        Pokud máme velkého kapra použijeme hruď a zadní část kapra si necháme na jinou úpravu.

                          NJika - Profil | St 6.9.2017 7:33:44

                          Lauri >>
                          Lauri děkuji. Mušle jsem ještě nikdy nedělal. Láká mě odzkoušet něco nového.
                          Raději se ptám, jak kdo co dělá. Třeba udělat z vývaru ještě polévku, to by mě hned nenapadlo. Asi bych vývar nechal napoprvé být.

                            NŠUKI - Profil | Út 5.9.2017 21:54:01

                            Lauri >> Dochucovadel je mnoho ať už tekutých,nebo tuhých ...hlavně dle chutě !!!!

                              NLauri - Profil | Út 5.9.2017 21:11:56

                              Jika >> hele receptů je spousta
                              https://www.google.cz/search?dcr=0&source=hp&q=mu%C​5%A1le+recept&oq=mu%C5%A1le+rec&gs_l=psy-ab.1.0.0l2​j0i22i10i30k1j0i22i30k1.2260.4829.0.7338.9.9.0.0.0.​0.326.998.0j1j2j1.4.0....0...1.1.64.psy-ab..5.4.995​...0i131k1.BSEQisnq petržel, cibuli na půlkroužky pak přidám stroužek česneku a trochu to na oleji osmahnu. Potom přileju bílé víno s vodou v poměru 1:1 a a přivedu k varu. Pak vhodím očištěné a přebrané mušle a počkám cca 4minuty. Až se mušle otevřou je hotovo. Část dám v celku ke konzumaci a část vyloupnu a hodím zpět do hrnce a mám ještě mušlovou polévku.

                                NJika - Profil | Út 5.9.2017 13:21:54

                                marmyš >>
                                S fotopostupem je recept lákavější. Teda alespoň pro mě.
                                Když vidím fotku nějaké dobroty, tak mám co dělat, abych neslintal na klávesnici. :-))

                                  Nmarmyš - Profil | Út 5.9.2017 11:59:55

                                  Jika >> Ten recept je srozumitelný,ale pokud se ti chce fotit,tak to udělej.

                                    NJika - Profil | Út 5.9.2017 11:54:36

                                    marmyš >>
                                    Až pomazánku budu zase dělat, tak udělám i fotopostup a přidám sem.
                                    Staré fotky se někde zaběhly.

                                      Nmarmyš - Profil | Út 5.9.2017 11:39:14

                                      Jika >> Ten recept vypadá dobře.

                                        NJika - Profil | Út 5.9.2017 7:34:49

                                        ŠUKI >>
                                        Pomazánku z uzených ryb jsem již dělal, ale taky to bylo dávno. Během tohoto měsíce chci udit a pomazánku zase udělat. Dlouho nebyla, tak mě honí mlsná. A nejen po pomazánce. :-))).
                                        Ta pomazánka od Pana Procházky byla něco takového? Recept na tu, co jsem dělal, jsem kdysi dal na - http://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/1891-Rybars​ka-pomazanka

                                          Nmarmyš - Profil | Út 5.9.2017 6:03:44

                                          ŠUKI >> Mám dojem,že ty si ty jeho rady ale upravuješ. Nebo přesně nepamatuješ po tom paření:-)

                                            Červené karty: Filla, u x a