Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Bulda 64 - Profil | Čt 18.6.2026 8:24:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jeden přerostlej z tůně na mouchu .. vykoupán v másle, vyplněn libečkem.. 😋

    Jika - Profil | Ne 3.9.2017 8:15:18

    marmyš >>
    Asi dám přednost něčemu s ploutvemi. :-)))
    Může to být ryba či kachna. :-))) Čerstvé, aby kolík na nos nebyl nutný.:-)

      Jika - Profil | Ne 3.9.2017 8:12:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Pstruh s anglickou slaninou

      2 pstruzi
      100 g anglické slaniny
      1 cibule
      50 g másla
      2 PL hladké mouky
      strouhanka
      2 bobkové listy
      Pepř
      Sůl
      Rybí vývar nebo voda na podlévání

      Ryby po osušení , nasolení a lehkém okořenění pepřem potřeme rozpuštěným máslem s hladkou moukou a posypeme strouhankou .
      Plátky anglické slaniny a cibulí, nakrájenou na kolečka, vyložíme dno pekáčku.
      Ryby rozevřenou břišní dutinou položíme na dno pekáče se slaninou a cibulí.
      Posypeme drobně rozdrcenými bobkovými listy ,do pekáče nalijeme trochu oleje, podlijeme vývarem či vodou a na hřbety ryb dáme pár plátků z anglické slaniny, pokud jsou plátky silnější, tak plátky nakrojíme, aby se nekroutily .
      Dáme péci do trouby, při pečení poléváme výpekem, popřípadě podlijeme rybím vývarem či vodou. Ryby neobracíme .
      Podle velikosti ryb pečeme asi 40 minut .
      Upečené ryby přendáme na talíř, výpek s kousky anglické slaniny a cibule rozmixujeme a vzniklou omáčkou přelijeme ryby na talíři .
      Vhodná příloha jsou brambory .

      Zdroj - recept byl v časopise Kajman. Autor Jiří Kostka tam měl několik článků s povídáním o rybách a rybářích.

        Jika - Profil | Ne 3.9.2017 7:50:10

        marmyš >>

        :-))))

          marmyš - Profil | Ne 3.9.2017 7:42:00

          Jika >> Pásku přes oči,kolík a nos a dobrou chuť:-)

            Jika - Profil | Ne 3.9.2017 7:19:24

            Lauri >>
            Na talíři jsem tohle ještě neměl, tak nevím, zda bych si poradil s konzumací.
            Můžeš napsat jak na to?

              Jika - Profil | So 2.9.2017 21:52:27

              Lauri >>
              Toto neumím, můžeš dát recept?
              Zatím jsem na háček nechytl. :-))))

                Lauri - Profil | So 2.9.2017 19:38:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Dnešní chuťovka

                  Jika - Profil | Pá 1.9.2017 19:05:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Kapr podle rybářů

                  600g kapra nebo amura
                  sardelové máslo (30g sardelové pasty a 40 g másla)
                  olej
                  100g majonézy
                  cibule
                  mletý pepř
                  sůl

                  Připravíme si sardelové máslo smícháním 30g sardelové pasty a 40 g másla.
                  Rybu nakrájíme na podkovy asi 3 cm silné, osolíme, opepříme a potřeme sardelovým máslem.
                  Porce ryby opečeme na oleji a necháme vychladnout.
                  Do majonézy vmícháme nakrájenou cibuli, podle chuti dosolíme.
                  Vychladlé porce ryby vložíme do misky a přelijeme majonézou s cibulí.
                  Necháme v ledničce den odležet.
                  Podáváme studené s chlebem.

                  Zdroj receptu kuchařka Myslivec a rybář v kuchyni, autor Vladimír Doležal, vydalo nakladatelství Dona.

                  V receptu je uvedené množství surovin podle kuchařky. Na foto je kapřík dělaný z menší porce. Přiměřeně je použito méně dalších surovin uvedených v receptu.
                  Pokud by měl někdo obavy z kostiček, může odstranit páteř, žebra a porce ryby proříznout co 2 až 3 mm až ke kůži ( viz poslední fotky), proříznutím přeruší drobné kostičky, které pak nevadí při konzumaci.

                    Leďáček - Profil | Pá 25.8.2017 22:29:39

                    Jika >> Určitě to vyzkouším - vypadá to luxusně !!!

                      Jika - Profil | Pá 25.8.2017 21:59:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Rybí škvarky

                      500g filetů z kapra
                      100g sádla
                      hladká mouka
                      mletá sladká a pálivá paprika
                      pepř
                      sůl
                      česnek

                      Filety nakrájíme na kostky nebo pásky. V míse promícháme s česnekem a necháme odležet.
                      Mezitím si v igelitovém sáčku nebo míse smícháme hladkou mouku s pepřem, sladkou i pálivou paprikou a trochou soli.
                      Odležené ryby vložíme do sáčku či mísy a protřepáním obalíme.
                      Zbavíme přebytečné směsi a v rozpáleném sádle osmažíme do zlatova a křupava.
                      V sítku necháme okapat od sádla. Přendáme do misky a dosolíme.
                      Příloha chléb, pivo.....

                      Recept koluje mezi rybáři.
                      Někdo ochucuje grilovacím koření, kořením na ryby, drceným kmínem.....podle své chuti.
                      Při použití plevelných ryb naporcovat ryby raději na menší kousky - menší než při použití filetů z kapra, aby se kostičky spolehlivě upražily a nevadily při konzumaci.

                        Vikasgard - Profil | So 19.8.2017 22:42:54

                        Lauri - Lososa taky dělám výjmečně a jen chlazeného. Ty mražený jsou fakt hrůza. Ale vždycky si ukrojím hezký, méně tučný kousek a pokapu jen sojovkou a zblajznu. Chuťovka:-)

                          Lauri - Profil | So 19.8.2017 10:09:41

                          alfonz42 >> já lososa taky moc nemusím. Jednou za čas ho koupím kvůli ostatním

                            Lauri - Profil | So 19.8.2017 10:09:01

                            Buffalo1969 >> ne ne, má to oficiální název sashimi :)

                              Buffalo1969 - Profil | So 19.8.2017 7:38:09

                              alfonz42 >> luxusní cárek na candáta..:-)))

                                Buffalo1969 - Profil | So 19.8.2017 7:37:35

                                Lauri >> kua hned bych si dal..:-)

                                  Buffalo1969 - Profil | So 19.8.2017 7:37:10

                                  Lauri >> to jsi dělal rozbalená šušni?..:-)

                                    alfonz42 - Profil | Pá 18.8.2017 23:52:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Lauri >> twl...zase losos, už ani Piňďa to nežere ;-))
                                    Miska je chalupářská, tak proto jsou kraje okousané :-)

                                      Lauri - Profil | Pá 18.8.2017 23:44:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      A hlavní chod

                                        Lauri - Profil | Pá 18.8.2017 23:43:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Dnešní předkrm.

                                          tuzemak - Profil | Pá 18.8.2017 20:34:38

                                          Jika >> zrovna sem včil dojedl zbytek co vnouček už nechtěl.😃😃 pravda bylo vice fazolek..i fotka z archivu potěší..nic složityho to nebylo na připravu,kousek domáciho mäsla,sul a kmin..a špetka kořeni..

                                            Červené karty: Filla, u x a