Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Bulda 64 - Profil | Čt 18.6.2026 8:24:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jeden přerostlej z tůně na mouchu .. vykoupán v másle, vyplněn libečkem.. 😋

    Jika - Profil | Pá 18.8.2017 19:37:41

    tuzemak >>
    Bohužel, jsou to fota z archívu.
    Ale tobě snad dobrá rybička, co jsi právě měl, ještě zůstala. Ta mi dělá chutě.
    Hned bych se stavil na ochutnávku.

      tuzemak - Profil | Pá 18.8.2017 19:09:57

      Jika >> safra i po ty rybě bych si dal kolečko tláči.😃😃😃 raději 2 kolečka..

        Jika - Profil | Pá 18.8.2017 19:04:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Přidám další recept ze svého archívu.

        Rybí tlačenka

        1kg rybího masa (kapr, amur)
        cca 150 g vepřových kůží
        2 cibule
        1 stroužek česneku
        ½ lžičky mletého pepře
        majoránka
        sůl

        Očištěné ryby naporcujeme na podkovy a v osolené vodě povaříme.
        Uvařené rybí maso vyjmeme a necháme vychladnout. Po vychladnutí maso pečlivě obereme od kostiček a kůže.
        Očištěné vepřové kůže vypereme a vaříme asi 10 minut. Pak vodu slijeme a kůže vaříme znovu v čisté vodě do poloměkka asi hodinu. Uvařené kůže vyjmeme a masovém strojku společně s cibulí a stroužkem česneku pomeleme. Vývar z kůží si ponecháme, použijeme jej později.
        K rybímu masu, pomletým kůžím s cibulí a česnekem přidáme pepř a majoránku, osolíme, přilejeme vývar z kůží a promícháme.
        Vývaru by nemělo být moc, jen tolik, aby masová směs byla kompaktní a nebyla moc řídká.
        Směsí naplníme obal na tlačenky, vložíme do hrnce s vodou a zvolna vaříme asi 40 minut.
        Po uvaření položíme tlačenku na tác či pekáč, propícháme jehlou, abychom se zbavili vzduchu, který se do ní při plnění dostal. Necháme trochu zchladnout, zatížíme prkýnkem a tlačenku necháme vychladnout.
        Během chladnutí je dobré tlačenku občas otočit, aby se maso rovnoměrně rozmístilo a nekleslo ke dnu.
        Rybí tlačenka je libová, díky vepřovým kůžím by nikdo nehádal, že se jedná o rybí maso.

        Zdroj receptu – kuchařka Myslivec a rybář v kuchyni, autor Vladimír Doležal, vydalo nakladatelství Dona.

          tuzemak - Profil | Pá 18.8.2017 16:46:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Lefce sem pojedl trocha teplyho.😃😃

            ladan1303 - Profil | Čt 17.8.2017 21:17:17

            Čík >> jj.dík

              Čík - Profil | Čt 17.8.2017 21:16:11

              ladan1303 >> Někomu možná ta rybina vadí, ale já to mám rád, tak nevidím důvod jí přebíjet kořením. Hlavně hodně osolit, jinak je to takové mdlé chuti.

                ladan1303 - Profil | Čt 17.8.2017 21:13:38

                Čík >> aha,to je dobrý vědět

                  Čík - Profil | Čt 17.8.2017 21:09:37

                  ladan1303 >> Do rybí sekačky cibuli nedávám. Možná bych tam šlo dát šalotku, ale tu jsem neměl. Jinak všeho koření a česneku dávám méně než do klasické sekané. Nechci, aby to přebíjelo chuť ryby.

                    ladan1303 - Profil | Čt 17.8.2017 21:06:18

                    Čík >> jen se ptám,bez cibule?

                      Čík - Profil | Čt 17.8.2017 21:03:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Buffalo1969 >> To teda byla:-) A jelikož jsem hodný, tak přidám i receptík. Je jednoduchý.
                      Filety bez kůže z kapra semelu, přidám na jemno semletý tlustější bůček( na 1 kg kapra cca 25 dkg), hodně osolím, přidám- bílý pepř,majoránku,čerstvý tymián, 2 vejce, trochu strouhanky, česnek. Zamíchám,upeču a bez milosti sežeru:-)))

                        ladan1303 - Profil | Čt 17.8.2017 20:56:24

                        Čík >> vypadá to dobře.

                          Buffalo1969 - Profil | Čt 17.8.2017 20:55:17

                          Čík >> ale tak to musí být lahůdečka..:-)

                            Čík - Profil | Čt 17.8.2017 20:46:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Právě jsem dodělal a pojedl sekačku z násaďáků.

                              Buffalo1969 - Profil | Čt 17.8.2017 20:40:52

                              alfonz42 >> jojo...čteš mi myšlenky......začínáš mně děsit..:-DDD

                                alfonz42 - Profil | Čt 17.8.2017 18:11:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Buffalo1969 >> pod tím plechem jsou nasypané hobliny a štěpy. Dnes mix třešeň a akát, bo třešně jsem měl málo. Měls tohle na mysli? ;-)

                                  alfonz42 - Profil | Čt 17.8.2017 18:08:51

                                  salfi >> měl jsem z toho trochu obavu, že budou sušší, ale opak byl pravdou ;-)

                                    Buffalo1969 - Profil | Čt 17.8.2017 17:26:26

                                    alfonz42 >> hele buřinkatej.......což takhle otevřít tu kuřbůdu pod tím plechovým tálem, ať vidíme v čem spočívá tvoje know-how..:-DDD

                                      salfi - Profil | Čt 17.8.2017 17:20:45

                                      alfonz42 >> nebyli ti okouni po zauzeni suchy?

                                        alfonz42 - Profil | Čt 17.8.2017 13:58:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Zauzení okouni, jen sůl a troška česneku.
                                        Velká mňamka.
                                        Na tu panenku v pozadí se nedívejte, ta byla jen na chuť ;-)

                                          Starc55 - Profil | So 12.8.2017 12:11:33

                                          Jika >> Tak tohle vypadá velice zajímavě. Určitě vyzkouším, ale až chytím kapra s mlíčím....

                                            Červené karty: Filla, u x a