Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Bulda 64 - Profil | Čt 18.6.2026 8:24:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jeden přerostlej z tůně na mouchu .. vykoupán v másle, vyplněn libečkem.. 😋

    Leďáček - Profil | So 12.8.2017 11:54:03

    Jika >> Dělají se mi sliny - to miluji !

      Jika - Profil | So 12.8.2017 6:42:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Mlíčí mi do polévky nikdy nezůstalo. :-))
      Mám je nejraději smažené v trojobalu, buď čerstvě usmažené nebo za studena, či pečené podle tohoto receptu.

      Recept je z knihy Myslivec a rybář v kuchyni.
      Autor – Vladimír Doležal, vydalo nakladatelství Dona.

      Pečené mlíčí

      300g mlíčí z kapra
      1 cibule
      olej
      kmín
      sůl

      Očištěné a osušené mlíčí pokrájíme na kousky. Vložíme do zapékací misky, osolíme, okmínujeme a posypeme na kolečka nakrájenou cibulí.Zalijeme olejem a promícháme.
      Pečeme v troubě asi 20 – 25 minut. Během pečení občas promícháme.
      Podáváme s pečivem.

      Jak to chutná? Ochutnávači nepoznali, že jedí mlíčí. Domnívali se, že jedí mozeček.

        Jika - Profil | Pá 4.8.2017 21:23:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Kdysi jsem si kolegou rybářem Mánkem psal, jak se zbavit drobných kostiček u cejna.
        Mánka napadlo .....filet jako z kapra z cejna neuděláš. Co tak prořezat cejna skrz kůži k páteři a žebrům co 2 -3 mm, jako se prořezává filet z kapra?
        Více viz foto v receptu.
        A funguje to, cejn se po prořezání stane ,,jedlejší."Zůstane páteř a žebra.
        Otázka do diskuse: Prořezáváte cejny či jiné ryby ,,kostnaté" ryby nebo používáte jiný způsob jak se zbavit drobných kostiček?
        Nemyslím pomlet: :-))))

        Na jednom srazu Grilování předváděl jeden účastník srazu vaření v Dutch-Oven.
        Jedná se o litinový hrnec s pokličkou, který byl pro svoji univerzálnost oblíbený u amerických osadníků. Dá se v něm vařit, smažit, péc....u některých modelů se poklička dá použít jako pánev či plech na pečení. Hrnec se při použití postaví na uhlíky, na pokličku se dají taky uhlíky nebo uhlí či briketky.
        Pokud někoho vaření v Dutch-Oven zaujme, najde nejvíce informací na zahraničních internetových stránkách, ale i na našich stránkách se informace dají najít.
        Já jsem v tomto směru začátečník. :-)))

        Recept na ryby zapečené s brambory není nic nového. V různých obměnách koluje mezi rybáři.

        Cejni s brambory zapečení v Dutch-Oven

        cejni
        brambory
        sádlo
        máslo
        sůl
        pepř

        Postup -
        Oloupané brambory nakrájíme na plátky, litinový hrnec - Dutch-oven - vymažeme sádlem a máslem.
        Dno poklademe plátky brambor, které osolíme a opepříme.
        Očištěné cejny prořízneme asi co 2 - 3 mm až k páteři (viz foto). Tímto proříznutím se přeruší drobné kostičky, zůstane jen páteř a žebra.
        Cejny osolíme a opepříme. Dáme do hrnce na brambory. Ryby pokryjeme další vrstvou brambor, kterou taky osolíme a opepříme.
        Na brambory dáme zbytek másla a sádla.
        Ducht-oven dáme na žhavé uhlí, na pokličku dáme taky žhavé uhlí.
        Pečeme asi 40 minut.

        Obměny – nemusí být cejni, může se použít kapr či jiný druh ryby.
        Ryby můžeme potřít česnekem nebo opaprikovat či použít oblíbené koření.
        Někdo suroviny v hrnci zaleje rozpušteným sádlem, máslem a olejem v třetinovém poměru.
        Přesné množství surovin v receptu neuvádím, dával jsem vše od oka, podle chuti a toho, co bylo na zahradě po ruce.

          dada11 - Profil | Pá 4.8.2017 16:01:31

          Buffalo1969 >> A tobě nenechám ani kousek :-))).

            tuzemak - Profil | Pá 4.8.2017 6:45:26

            ladan1303 >> meze se chutím Laďo nekladou.😃😃😃

              ladan1303 - Profil | Čt 3.8.2017 20:44:22

              Buffalo1969 >> bodejť,ještě že nejsem závistivej

                Buffalo1969 - Profil | Čt 3.8.2017 20:40:11

                ladan1303 >> já budu mít smaženýho po neděli...už se těším jak sviňa..-)

                  ladan1303 - Profil | Čt 3.8.2017 20:38:08

                  Buffalo1969 >> kapra mám rád smaženého,na česneku a na pivu s cibulí

                    Buffalo1969 - Profil | Čt 3.8.2017 20:35:55

                    ladan1303 >> to je luxuska s kachnou, ale s kaprem bych to asi nezvládl.....i když člověk má zkusit všechno..:-)

                      ladan1303 - Profil | Čt 3.8.2017 20:34:42

                      Buffalo1969 >> jj.cuketovým

                        Buffalo1969 - Profil | Čt 3.8.2017 20:23:28

                        ladan1303 >> se zelím..:-))))

                          Buffalo1969 - Profil | Čt 3.8.2017 20:22:58

                          dada11 >> twl...ty kdyby jsi mohl, tak to sežereš syrový už u vody..:-)))

                            marmyš - Profil | Čt 3.8.2017 20:20:06

                            Taky negriluji,ráno není čas a večer se nemá přejídat.

                              ladan1303 - Profil | Čt 3.8.2017 18:58:28

                              tuzemak >> Janku nebudem tu blbnout nebo začnou dělat kapř se šípkovou

                                dada11 - Profil | Čt 3.8.2017 18:36:02

                                Negriluji, nemám kde.

                                  tuzemak - Profil | Čt 3.8.2017 17:07:43

                                  ladan1303 >> no i šípek je dobrej,na čaj v zimě Ládíku.😃😃😃

                                    ladan1303 - Profil | Čt 3.8.2017 15:17:16

                                    tuzemak >> no jasně,víc jak šípků

                                      Jika - Profil | Čt 3.8.2017 5:40:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      ladan1303 >>
                                      Marmeládu? Dobrý nápad. To mě nenapadlo. Máte někdo recept? :-)))))))
                                      Pálenka mě již napadla. Když tady - https://www.youtube.com/watch?v=dAn4M0Qk7iQ
                                      mohli pálenku dělat z jiných surovin a použitých surovin měli dost :-))))), tak proč to nezkusit z ryb?
                                      Žel nemám přístroj. :-)))))))) Tak nápad zůstane nápadem.

                                        tuzemak - Profil | Čt 3.8.2017 5:29:39

                                        ladan1303 >> no a co,šak kapru je jak sraček.😃😃😃

                                          Buffalo1969 - Profil | St 2.8.2017 20:54:29

                                          ladan1303 >> no už to k temu nemá daleko..:-)

                                            Červené karty: Filla, u x a