Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NBulda 64 - Profil | Čt 18.6.2026 8:24:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jeden přerostlej z tůně na mouchu .. vykoupán v másle, vyplněn libečkem.. 😋

    Nladan1303 - Profil | St 2.8.2017 20:34:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    no ty wole.zachvíli budete dělat z kapra i marmeládu

      Ntuzemak - Profil | St 2.8.2017 19:46:22

      Jika >> jen 10 pivko,ale je jedno jestli černy nebo světly,hlavně deci bohatě stačí,pak ta ryba je spiš hořká..pivo ja rybu,zbytek do sebe,mosim dodržovat pitné režim,doktor nakázal.😃😃😃😃

        NJika - Profil | St 2.8.2017 19:21:20

        tuzemak >>
        Feferonky ne, myslím, že to pivo a obalení v mouce s paprikou, jak děláš, postačí.
        To pivo dáváš desítku? Kdysi jsem dal do jednoho receptu podle Mánka dvanástku a bylo to dost hořké.Mánek pak psal, že dávat slabší pivo a mírně. Já to tenkrát dělal s pivem poprvé a míru bral trochu podle své žízně.:-)) No, dal jsem tam piva až moc. Ptám,s pivem děláme doma jen buřty.

          NJika - Profil | St 2.8.2017 19:11:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Čík >>
          Tak tady máš recept - Rychvaldský kapr se zelím
          Dělali jej v pořadu Jak chutná Moravskoslezko.

          500g kapra
          500g kysaného zelí
          sádlo
          2 cibule
          sladká a pálivá paprika
          200ml šlehačky
          100g zakysané smetany
          ¼ l rybího vývaru
          sůl, drcený kmín, mletý pepř

          Kapra očistíme, vyřízneme páteř a odstraníme žebra. Odřezky vložíme do hrnce s vodou, přidáme sůl a povaříme. Vývar použijeme k podlévání.
          Filet co 2 až 3 mm prořízneme až ke kůži. Tímto prořezáním přerušíme drobné kostičky, které pak nevadí při konzumaci. Filety naporcujeme, vložíme do pekáče, osolíme, okmínujeme a opepříme. Podlijeme rybím vývarem a v troubě upečeme.

          Na sádle osmahnene nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme sladkou papriku, podle chuti i pálivou.
          Zalijeme rybím vývarem a přidáme kysané zelí, které podusíme doměkka.
          Zjemníme šlehačkou a zakysanou smetanou.

          Příloha – knedlíky. Dělal jsem je v mikrovlnce. Recept byl z internetu.

            Ntuzemak - Profil | St 2.8.2017 19:02:05

            Jika >> jako ryba má plavat.😃😃😃 já k ty rybě nic nedávám,páč to miluje vnouček-4 roky,ale zkusil bych francouzkou hořicu...určitě ne feferonky,páč to ztrati chuť ryby..

              NJika - Profil | St 2.8.2017 18:48:10

              tuzemak >>
              Pivem kapra taky zaleji, ale až v žaludku. :-)))))
              A není to jen decinka. :-))))
              Někdy zkusím podle tvého recepctu. K té zelenině by to ještě něco chtělo na dochucení.

                Ntuzemak - Profil | St 2.8.2017 17:50:19

                Jika >> podobny recept dělám i já,ale kapra obalim v mouce s paprikou a lehce osmahnu,naskládám vše podle tvyho danyho receptu,a zaleju decinkou pivem.😃😃😃

                  Nretrívr - Profil | St 2.8.2017 16:30:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Buffalo1969 - >> Protože jsem se nevešel do tabulky, tak dávám foto na čem vařím, peču, smažím a griluju. Je to jedině na ohni na jednoduché, velmi dobře ovladatelné mřížce.

                    NJika - Profil | St 2.8.2017 16:04:16

                    Jovánek >>
                    Ne, místo salámu zeleninu, to jsem nezkoušel.
                    Ale jestli chceš recept na kapra se zeleninou, tak tady máš http://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/748-Kapr-po​-sumavsku
                    Je to recept našeho kolegy rybáře pana Hály z Klánovic.

                      NJovánek - Profil | St 2.8.2017 14:52:39

                      Jika >> Hm, to vypadá moc dobře. Jen tedy ta uzenina (pokud není domácí) asi nebude moc pro zdraví. Ale určitě tohle vyzkouším. Nezkoušel jsi místo salámu dát nějakou zeleninu?

                        Ntuzemak - Profil | St 2.8.2017 11:22:29

                        marmyš >> rybi prsty mleté.😞😞😞 ani ty prsty v celku si už nekupují..pry je to stejny...

                          Nmarmyš - Profil | St 2.8.2017 11:00:28

                          tuzemak >> Pstruh stojí 200 za kilo,tak koukají uspořit. Nebo koupí rybí prsty,kde je půlka vody.

                            Ntuzemak - Profil | St 2.8.2017 10:55:20

                            marmyš >> nedávno sem byl v Tescu pro vino,je tam soukromnik z vínem,než sem se dostal na řadu,tak sem čuměl k pokladnám,bys hleděl kolik lidi mělo v košiku ten humus Pangas.😞😞😞

                              Nmarmyš - Profil | St 2.8.2017 10:52:49

                              tuzemak >> Mají si koupit pangasse.ten jim smrdět nebude.

                                Ntuzemak - Profil | St 2.8.2017 10:48:14

                                marmyš >> spiš tlamy rozežrany z pochutin z Tesca.😃😃😃😃

                                  Nmarmyš - Profil | St 2.8.2017 10:42:22

                                  tuzemak >> Nebo mají malý hlad:-)

                                    NBuffalo1969 - Profil | St 2.8.2017 7:21:18

                                    tuzemak >> jojo...je to tak..:-)

                                      Ntuzemak - Profil | St 2.8.2017 6:31:37

                                      Buffalo1969 >> hodně lidí nadává,že ryba smrdi bahnem,páč ju neumí upravit...

                                        NJika - Profil | Út 1.8.2017 22:14:49

                                        Buffalo1969 >>
                                        Rád odzkoušené recepty přidám.
                                        Jak s Mírou píšete.....někoho snad zaujmou.

                                          NBuffalo1969 - Profil | Út 1.8.2017 21:38:08

                                          Jika >> Přesně jak píše Míra. Tady je hodně rybožroutů, jenom si to někteří neumí přiznat a dělají wofuky...:o)

                                            Červené karty: Filla, u x a