Psi, pejskaři, rybáři

Po přečtení mnoha příspěvků na všechna možná i nemožná témata jsem nabyl dojmu, že většina z Vás rybářů má se psi špatnou zkušenost. Já sám jsem majitelem něm. ovčáka, kterého beru téměř všude sebou. Ať už bobkařina, nebo procházka kolem vody s vláčákem v ruce. Už několikrát jsem byl moc rád, že mám u sebe "pejska". Ne kvůli cizím psům, ale lidem. Chci se zeptat, máte horší zkušenosti se psy nebo s lidmi. Samozřejmě co se výkonu rybařiny týče....
Autor diskuse: Mišák - Profil , 10.10.2004 všeobecné - ostatní

Nvašík - Profil | So 9.4.2022 11:03:40

jurasoft >>
Nevím co k tomu řeknou odborníci. Zkoušel jsem to s naším kernem dal jsem mu očichat houbu a pustil on houbu našel ale radostí ji packou rozhrabal. Tak jsem toho nechal.

    NBulda 64 - Profil | Pá 8.4.2022 10:57:19

    phoenix410 >> pes se dá taky vychovat, teda většina plemen.. :)

      Nphoenix410 - Profil | Pá 8.4.2022 8:36:19

      Lauri >> Pro oplocení všech záhonů (zeleninových i okrasných) a také i jezírek jsem se rozhodl, jakmile nám ta naše blondýny několikrát skočila do jezírka, kde zničila lekníny. To bylo už i na mne silné kafe. To že nám vyhrabávala brambory jsem nějak přežil, zničila asi třetinu hrášku jen proto, že si v něm chtěla lehnout, tak jsem také nějak překousl, ale ty lekníny neměla ničit.

        NLauri - Profil | Čt 7.4.2022 12:31:50

        phoenix410 >> uvidíme. Možná k tomu také dojde😁

          Nsasan111 - Profil | St 6.4.2022 23:20:02

          Ten můj nesnáší cyklisty, motorky a různé vrčící samohyby :-)))))

            Nphoenix410 - Profil | St 6.4.2022 18:53:24

            Zde je pár koupacích, válecích fotek té naši chytré blondýny a na jedné je vidět jak mám záhony oplocené. Plotek zatím nepřeskočila, jen párkrát podlezla do doby, než jsem podlézací místa více zabezpečil.

              NVash - Profil | St 6.4.2022 18:03:30

              phoenix410 >> Já to obehnal oplocenkou 🤣 Madam umí moc 🤨

                Nvundu - Profil | St 6.4.2022 14:50:14

                phoenix410 >> to ti závidím...ten nás Kuba když chtěl tak ani šestka karysit nepomohla...musel jsem vše zesilovat.. samozřejmě že ty jeho zuby odpovídají tomu do čeho se pustil...

                  Nphoenix410 - Profil | St 6.4.2022 11:41:17

                  Lauri >> pro info, použil jsem plastové pletivo Floret rozměr 0,6 x 25 m zelená. Problém je, že jej již nikde nevidím v prodeji.

                    Nphoenix410 - Profil | St 6.4.2022 11:30:39

                    Lauri >> takové obehnání záhonu ti nepomůže, vím to z vlastních zkušeností. Mám doma "chytrou blondýnu" alias zlatého retrívra a podobně jsem ohraničil záhony páskou zákaz vstupu a ta naše potvora to úplně ignoroval. Nakonec jsem sehnal plastové pletivo s výškou 60 cm a obehnal všechny záhony i jezírka a mám klid.

                      NBrumbar - Profil | St 6.4.2022 8:55:49

                      vundu >> naprosto ti rozumím. Mam to podobně.
                      My máme křížence Am. pitbulla s Výmarem. Je to velký hlídač, ale zaroveň hrozny zavislák a mazel. No a pak máme Fr. buldočka a to je takovej pinďa, pokud se nerozčílí. To se změní v neohroženého obránce. Děti na něj začali ze srandy volat čiči a už mu to zůstalo a je to Číča. U vody miluje spaní ve spacaku a doma spí ve starším fiasku pro mimina.

                        NBacha San - Profil | St 6.4.2022 5:18:17

                        vundu >> Jj, každý to máme jinak. Ale i já, v rámci "socializace" spím tak prvních 14 dní se štěnětam ogara v posteli. On potom v dospělosti neutíká v revíru. Je mnohem víc vázaný na páníčka.

                          NBacha San - Profil | St 6.4.2022 5:15:05

                          Lutra >> Strýček je taky krasavec, ale ta tvoje čubinka má lepší záď. Já toho svého moc nefotím, protože ho nečešu. Je to ale stejný fešák, jako ta tvoje holka a navíc dělá rád hlubokou vodu, takže jsem s ním chodil i na kachny:-) A to jsem si ho nevybíral, dostal jsem ho jako papírové štěně od kamarádky myslivkyně k padesátinám :-D

                            Nvundu - Profil | Út 5.4.2022 21:22:20

                            Bacha San >> lepsi terapii ti neda ani chocholousek :-))))
                            kazdy to mame jinak..... nase bouda je sest plus dvapodsklepena plus dve patra.... porad malo mista-nemam se kam schovat :-))))

                              NLutra - Profil | Út 5.4.2022 21:20:10

                              Bacha San >> Je čerstvě nakrytá, tak je v chovné kondici. Jinak je to bzuko. Je druhá v pracovním poháru hlaďáků a třetí celkově za loňský rok. Má od podzimek až po honičské a klubový všestranný memoriál došla v 1. ceně na 3. fleku. Noru má na Slovensku - 1x davič, 1x hlasič. Toto je její nepravý strejček:
                              http://databaze.kchj.cz/detail/0/92534-idar_od_hajkovy_lipy/

                                Nvundu - Profil | Út 5.4.2022 21:19:21

                                drvoštěp >> ...bozsky ty v pravo dole...cerny flek na bilem...ehm spinavem podkladu :-))))

                                ty si to ty stary vole nikdy nazapamatujes :-))))

                                  NBord - Profil | Út 5.4.2022 18:57:50

                                  Je to těžký máme drsňáka. drží se na váze do 10.5kg nevypadá mohutňe je dlouhej

                                    NBacha San - Profil | Út 5.4.2022 18:49:48

                                    Lutra >> Moc krásná. Choval jsem hlaďáky, i rygry, a líbí se mi pořád. Ale na tu myslivost mám raději drsňáky, i když exterierově to někdy nebývá ono :-)
                                    Trošku bych ubral na krmení:-), ale neber to ve zlém, nejsem posuzovatel, jen se mi víc líbí štíhlejší psi, mají míň potíží s pohybovm aparátem.

                                      NLutra - Profil | Út 5.4.2022 18:34:00

                                      Bacha San >> Richtig

                                        NBacha San - Profil | Út 5.4.2022 15:46:59

                                        vundu >> Tak to bych asi nedal!!! A to jsem měl i deset psů najednou:-DDD Moji psi domů nesmějí, jenom na rybách v bivaku:-)