Psi, pejskaři, rybáři

Po přečtení mnoha příspěvků na všechna možná i nemožná témata jsem nabyl dojmu, že většina z Vás rybářů má se psi špatnou zkušenost. Já sám jsem majitelem něm. ovčáka, kterého beru téměř všude sebou. Ať už bobkařina, nebo procházka kolem vody s vláčákem v ruce. Už několikrát jsem byl moc rád, že mám u sebe "pejska". Ne kvůli cizím psům, ale lidem. Chci se zeptat, máte horší zkušenosti se psy nebo s lidmi. Samozřejmě co se výkonu rybařiny týče....
Autor diskuse: Mišák - Profil , 10.10.2004 všeobecné - ostatní

Ndrvoštěp - Profil | Po 7.3.2022 15:58:01

jurasoft >> To není o drilu ale o tom psovi určit nějaké mantinely. Není nic horšího než pes kterej tahá majitele jak draka na louce a nebo skáče radostí na okolojdoucí atd. I můj nebožtík krysařík a teď maltézák ví kde jsou určité hranice. O bullterierech a bullmastifech ani nemluvě. Psy cvičím tak aby byla spokojenost na všech frontách.

    Ndrvoštěp - Profil | Po 7.3.2022 15:14:25

    jurasoft >> Pes se cvičí na podmíněný reflex. Viz práce s vodítkem atd. Až se to pes naučí pak stačí jiná intonace hlasu nebo syknutí a pes už ví co má dělat. Zde jen výňatek z netu -Psovod vysloví povel „Sedni! “, který je zde podmíněným podnětem. Zároveň zde použijeme nepodmíněných podnětů – trhneme vodítkem směrem nahoru a pravou rukou přitlačíme na zadní část těla psa. Zatímco nepodmíněné podněty vyvolávají proces vzruchu v motorickém centru mozku, díky zároveň podanému povelu „Sedni

      Nkapr97 - Profil | Po 7.3.2022 15:09:35

      Dušan_hp >> To je BOC nebo AUO? Mám problém je od sebe rozlišit

        Ndrvoštěp - Profil | Po 7.3.2022 15:08:18

        sven >> Tohle mi dělal jeden bullterier. Ve městě se ,,zasekl" a jak je na obrázku, se nechal táhnout😆😆

          Ndrvoštěp - Profil | Po 7.3.2022 15:06:42

          Dušan_hp >> Já na psy když mě otravujou v dílně - serte si to na zahradu😆😆

            NDušan_hp - Profil | Po 7.3.2022 15:04:44

            jurasoft >> mě v socializaci moc pomohl cvičák, kde pan "trenér" neustále střídal psi na hodinách, aby si na sebe nezvykli.

              NDenny - Profil | Po 7.3.2022 14:45:20

              sven >> Presne :-))))))))))))))))))

                Nsven - Profil | Po 7.3.2022 14:33:50

                Denny >> :-))

                  NDušan_hp - Profil | Po 7.3.2022 14:16:50

                  jurasoft >> já se snažím výhradně "ke mě" ale ostatní ho kazí :) někdy nechápu jak rozumí lidské řeči, povím mu, nechoď tím polem, pojď na cestu a hned přiběhne.

                    NLutra - Profil | Po 7.3.2022 13:52:01

                    jurasoft >> je to o pudech. Buď pude a nebo nepude. L

                      NDenny - Profil | Po 7.3.2022 13:37:57

                      jurasoft >> Jasne ze to zvlada. Ja treba reknu nasemu psovi: " sednes nebo ne? " No a on si sedne nebo taky ne, jasna ukazka toho, ze to zvlada :-)))

                        Ndrvoštěp - Profil | Po 7.3.2022 13:13:32

                        jurasoft >> Já se ptal, ty jsi mi teď odpověděl👍😆

                          Ndrvoštěp - Profil | Po 7.3.2022 8:11:24

                          jurasoft >> Tvl, buď si děláš prdel, a nebo jsi z jiného světa...

                            NLauri - Profil | Ne 6.3.2022 20:34:45

                            My dnes opět na cvičáku

                              Nkapr97 - Profil | Po 21.2.2022 17:45:38

                              Můj půlroční parťák na ryby a výlety 😊 fotky jsou řazeny od nejnovější po nejstarší

                                Nfiska - Profil | St 9.2.2022 5:07:38

                                jurasoft >> Eliminácia hlodavcov v obciach je výsledkom dôslednej deratizácie, kladenia návnad a organizovaného zberu organického odpadu do uzavretých a hlodavcom neprístupných nádob. Je teda obrazom práce orgánov jednotlivých mestských obvodov, nie veľkého počtu psov. Väčšina psov sa potkana bojí, nie že by ich lovili. Ľutujem, ale ešte som nevidel, aby potkana ulovil bytový pes. Nechať psa loviť potkana je veľkým rizikom z hľadiska prenosu infekcie z potkana na psa a následne na človeka.

                                  Nlovec 01 - Profil | Út 8.2.2022 13:03:33

                                  Ono prý dost záleží na lokalitě. Na většině míst foresto funguje, ale jsou lokality, kde jsou klíšťata, který jsou nějakým způsobem imuni. Každopádně bych zvážil, jestli je nutný likvidovat nebo odhánět VNĚJŠÍ parazity VNITŘNĚ...

                                    Ndrvoštěp - Profil | Út 8.2.2022 12:42:09

                                    jurasoft >> Já odčervuji 3x ročně Drontalem na vnitřní parazity. Na venkovní pokud jsou blechy Bio kill. Ale musím zaklepat, máme dlouho klid. Občas klíště...

                                      NLutra - Profil | Út 8.2.2022 10:04:26

                                      jurasoft >> Zdar možná je to ten Nexgard Spektra - není to takovej dryják jako bravecto, má kratší dobu působnosti, ale funguje. Píšu to níž. L.

                                        NPavouk‌ - Profil | Út 8.2.2022 9:03:43

                                        jurasoft >> bravecto, funguje, používáme, seženeš u veterináře