Psi, pejskaři, rybáři

Po přečtení mnoha příspěvků na všechna možná i nemožná témata jsem nabyl dojmu, že většina z Vás rybářů má se psi špatnou zkušenost. Já sám jsem majitelem něm. ovčáka, kterého beru téměř všude sebou. Ať už bobkařina, nebo procházka kolem vody s vláčákem v ruce. Už několikrát jsem byl moc rád, že mám u sebe "pejska". Ne kvůli cizím psům, ale lidem. Chci se zeptat, máte horší zkušenosti se psy nebo s lidmi. Samozřejmě co se výkonu rybařiny týče....
Autor diskuse: Mišák - Profil , 10.10.2004 všeobecné - ostatní

N1Mara - Profil | Út 8.3.2022 19:52:12

Jen sem dám pár ručně malovaných obrázků pejsků, co maluje moje žena. Je to malovaný akrylovými barvami na Labské kameny. Všechno to je na objednávku a peníze za to jdou do našeho pronajatého pozemku s rybníčkem, kde máme malou ZOO a hlavně atrakce pro děcka a krmení pro zvěř a podobně. Tak jen ukázka no :-) A kdyby měl někdo zájem, nechat si zvěčnit svého mazlíčka .-)

    NRadek Fox - Profil | Út 8.3.2022 19:43:10

    Bacha San >> Tady se o nás mluví :-)) Jasně, rozumíme všemu, ale jen v případě, když chceme, nebo za něco dobrého na zub :-))

      NVash - Profil | Út 8.3.2022 18:45:11

      kapr97 >> Já měl vždy feny. Celkově čtyři... Každá byla úplně jiná. Jedná honila vše co se hnulo, naštěstí ve třetím roce sem jí byl schopný odvolat. Ale prasata měla ráda. Druhá mi trhala slepice. Tu co mám teď tak je asi nej. Učí se na asiata rychle a i poslouchá a to sou ji dva roky. Jediný co měly společnýho tak jak našli cestu tak zdrhly. Takže karisítě jako plot a je po zdráhání. Jiný plemeno bych nechtěl 🤘 Sou to miláčci 🥰

        Nkapr97 - Profil | Út 8.3.2022 17:39:19

        Vash >> Ten můj je v pubertě a jak vidí druhého psa nebo kachnu tak je jedno jak moc pičuju nebo kurvuju, prostě letí.

          Ndrvoštěp - Profil | Út 8.3.2022 16:51:48

          Vash >> 😆👍

            NVash - Profil | Út 8.3.2022 16:47:33

            drvoštěp >> Jo tak to má ta moje v oblibě 😆 Napije se a jde se o někoho utřít 🤣 Většinou o návštěvu 🤣🤘🤣 Bo jak vidím, že jde ke mě, zavelím táhni prase 😤

              Ndrvoštěp - Profil | Út 8.3.2022 16:42:08

              Vash >> Dnes jsme měli se psem stejnou debatu. To když mě ohodil půlmetrovou slinou. Něco ve stylu, tvl jsi normální ty vole ?😆😆😆

                Ndrvoštěp - Profil | Út 8.3.2022 16:33:08

                LC >> 👍👍👍

                  NVash - Profil | Út 8.3.2022 16:10:17

                  jurasoft >> Hezky 👍 Já mám od každého něco. Psa mám hlavně na hlídání tudíž je primárně venku. Často ho beru dovnitř bo má rád společnost a naučil sem si ho tak. A když sem v dobrém rozmaru tak tu potvoru ani z postele nevyženu i když chrápe a utlačuje mi 😆
                  Jak si psal o tom drilování, proto mám asiata. To sou anarchisti a to mi baví. Základní povely se dají naučit a to mě stačí. Mám prostě kámoše co hlídá, chodi se mnou ven a občas čumí na filmy 🤭

                    NLC - Profil | Út 8.3.2022 15:40:25

                    drvoštěp >> Přesně tak. Nejlépe se sedni naučí a pravidelně zopakuje před každým krmením. Misku mám v ruce, pes přiběhne, dostane povel sedni. Až si sedne a sklidní, musí se mi dívat do očí, stačí 20 vteřin až minuta. Pak misku položím, pořád musí zůstat v sedě. Počkám opět pár vteřin, musí se koukat na mne a ne na misku, můžete si pomoct prstem. Pak dostane povel můžeš. Vapadá to složitě ale není. Jen je potřeba to důsledně dodržet. Pokud jste v klidu, pes se také sklidní, musí vás vnímat.
                    Někdy jí odkládám i do lehu aby si to zopakovala, pro žrádlo udělají cokoliv.
                    Moje je ta čubina v leže, ten druhý je zamilovaný amant :-)

                      NVash - Profil | Út 8.3.2022 15:24:44

                      Bacha San >> Jo tyhle speciální kynologický povely používám taky. Mám asiata a ty sou "jiný". Když po pátý volám ke mě, přidám do píči ke mě a to už reaguje 😆 A vypadni, di do hajzlu tomu rozumí 😤
                      Dneska měsíc a půl po operaci sem ji vzal do práce, aby se krapet prošla. No jen do oplocenky, aby nezdrhla 🤣

                        Nvaga - Profil | Po 7.3.2022 21:30:35

                        Bacha San >> moj jazvecik je takisto univerzalny zavadzac.. ale gentleman.. reaguje len na slusne: "Dovolis?"

                          Ndrvoštěp - Profil | Po 7.3.2022 19:48:24

                          Bacha San >> 😆😆😆

                            NBacha San - Profil | Po 7.3.2022 19:11:43

                            drvoštěp >> Jj, on ten pes moc dobře ví, co se po něm chce. A sousedům je hovno po tom, jek spolu doma mluvíme:-DDD

                              Ndrvoštěp - Profil | Po 7.3.2022 18:46:18

                              Bacha San >> Takhle mluvím s bullmastifem. Sousedi si už zvykli😆😆😆

                                NBacha San - Profil | Po 7.3.2022 18:39:13

                                jurasoft >> Joooo, a ještě jeden základ!!! Po povelu "kemně", nebo "pocem" nikdy netrestat. A to nikdy myslím NIKDY, i kdyby předtím vyplenil sousedův kurník:-)

                                  NBacha San - Profil | Po 7.3.2022 18:36:36

                                  jurasoft >> Já tedy nemám psa, ale jezevčíka. Vypadá to, že ve třinácti už zvládá několik jazyků. Když zavelím "vypadni blbe", "táhni do řiti", "mazaj Ferdasi", "nemotej se tady", "di někam, ty hováde", tak se pokaždé sebere a vypadne, páč ví, co by následovalo:-)))
                                  Hlavní je psa nikdy, ale opakuji NIKDY nepřekračovat. I kdyby chrápal mezi futrama, tak ho prostě nakopnout, aby se "laskavě" odvalil. A nejen mezi futrama, ale všude, kde v tu chvíli překáží. To je naprostý základ a jedině tak bude poslouchat:-)

                                    Nsven - Profil | Po 7.3.2022 18:34:01

                                    jurasoft >> takové ty píčoviny jsou nezbytné aby se z nezvladatelného stáda, stal synchronizovaný organismus...

                                    Co se týká povelů... i gaučový ližpičák, by měl umět bezpečně ovládat alespoň základní minimum.
                                    Chůze na vodítku ( k noze), znehybnění (zůstaň) a přivolání (ke mně).
                                    Toto ocení každý držitel ( o kynologa, psovoda nebo chovatele v tvém případě nejde)
                                    v okamžiku, kdy jeho miláčka chroupe zadní tuplák projíždějícího autobusu apod.
                                    anebo v případě návštěvy veterináře, kterého nebaví být krotitelem divé zvěře..
                                    Dále zamezení nežádoucí činnosti (fuj). Na to držitel přijde v okamžiku, kdy jeho miláček chroupá hovno jiného psa, pohozeného otráveného buřta nebo vytáčí celý panelák bezdůvodným ňafáním...

                                      Ndrvoštěp - Profil | Po 7.3.2022 18:00:39

                                      jurasoft >> Tak už más psa týden doma. To už se dá vypozorovat co z něho bude.

                                        NDušan_hp - Profil | Po 7.3.2022 16:11:28

                                        kapr97 >> je to čistý borderák , ale barva jako Australan :)