Psi, pejskaři, rybáři

Po přečtení mnoha příspěvků na všechna možná i nemožná témata jsem nabyl dojmu, že většina z Vás rybářů má se psi špatnou zkušenost. Já sám jsem majitelem něm. ovčáka, kterého beru téměř všude sebou. Ať už bobkařina, nebo procházka kolem vody s vláčákem v ruce. Už několikrát jsem byl moc rád, že mám u sebe "pejska". Ne kvůli cizím psům, ale lidem. Chci se zeptat, máte horší zkušenosti se psy nebo s lidmi. Samozřejmě co se výkonu rybařiny týče....
Autor diskuse: Mišák - Profil , 10.10.2004 všeobecné - ostatní

NSaxon - Profil | Čt 3.2.2022 17:18:52

čolkař,zloch >> Joo pěknej...

    NPolčis - Profil | Čt 3.2.2022 17:02:19

    Hellas >> Chudák pes....co ubožák jako ty s ním musí po večerech dělat!!!
    Ostatním se omlouvám,je to jen reakce na toho primitiva, rád tady zveřejním zprávy,co napsal nejen mně.

      Nčolkař,zloch - Profil | Čt 3.2.2022 16:11:42

      Saxon >> mám podobného parťáka

        NPaul van Drax - Profil | Čt 3.2.2022 13:25:11

        otoš >> Doufám v to. Trošku nám do toho ze začátku hodil vidle covid a zavřené cvičáky, ale od podzimu už chodíme pravidleně a každý den je nějaký malý trénink na vycházce, buď poslušnost nebo si našlápnem aspoň krátkou stopu. S obranama teprve začínáme, ale ty ju baví asi nejvíc.

          NHellas - Profil | Čt 3.2.2022 13:05:21

          koralovec1 >> I ve světových ZOO se snaží, aby i vyšší primáti, gorily, šimpanzi, orangutani, neměli žrádlo servírované tak, že se nažerou a zalehnou. Je snaha aspoň málo napodobit přírodní podmínky a potravu poschovávat kde se dá. Ať hledají a nacházejí A oni samozřejmé všechno najdou, ale na záběrech vidět, že mají větší radost ze života, když cosi najdou..

            NHellas - Profil | Čt 3.2.2022 12:57:43

            Saxon >> Miluji ty oči a ten zasněný pohled...který se skokem změní na pohled zabijáka...když jsem provozoval firmu na Liptově (ne výkonně, jen majetkově a programově), stávalo se, že moji milovaní rošťáci se na mne při prochíázce pod Roháči podívali a já jsem věděl vocogou a křičel jsem že ne, ale už byli pryč a viděl jsem bílé prdelky snad dvaceti, třiceti jelenic. Nechtěl jsem to, bál jsem se, že mi je nějaký nimrod zastřelí. Naštěstí se vždy jen proběhli, žádná krev, žádná střelba . Kluci se vrátili šťastní, já je sprdl, chodili potom za mnou i ocasy mezi nohama, ale za pár dní to zopakovali. A holky jelení tam za pár hodin zase byly a věděly, že ti vlci jim neublíží.

              Ndrvoštěp - Profil | St 2.2.2022 17:20:58

              koralovec1 >> 👍

                NSaxon - Profil | St 2.2.2022 17:20:48

                Taky mám jednoho co se mnou chodí na ryby.

                  Nkoralovec1 - Profil | St 2.2.2022 17:14:25

                  Hellas >> Ta pneu mi lezela mozna 3 roky v dilne. Tak jsem z ni udelal hracku. Jak lezela tak je placata a ja dovnitr dam velke pamlsky a pneu zmacknu. Čuba to z toho nemuze vyndat a ma na nekolik hodin zabavu. Na fotce je ta pneu roztazena.

                    NHellas - Profil | St 2.2.2022 16:10:02

                    koralovec1 >> K té hračce - můj známý měl cca před 30 lety bulteriéra, jmenoval se Boston. Milý pes. A silný. Na procházce, když šli přes nějaké staveniště, našel Boston kus tlustého silového kabelu, dlouhý určitě přes metr, černý PVC obal, měl průměr cca 10 cm a bylo v něm mnoho žil o průměru 1 cm z drátu. Bylo to těžké. Boston si to odvlekl domů, konce samozřejmě vláčel po zemi, stal se z toho jeho nejcennější poklad. Když byl venu, nosil to v zubech a nedal si to vzít. Dovnitř domu s tím nesměl.

                      NHellas - Profil | St 2.2.2022 15:44:49

                      OG >> Maliňáky zbožňuji.
                      I můj pes baskervillský je s nimi kámoš, ale nejradši má čs. vlčici jménem Amor. Skutečně jako vlk, široká hlava, postavení očí, úsměv zabijáka...Jenže holka je bláznivá, divá, nemá cit. Nedávno mne tak láskyplně pozdravila, že mi vrazila mordou do čela. Oba jsme byli blízko otřesu mozku.  Já měl ve firmě dvojici německých ovčáků jako strážce a parťáky na procházky, mladší byl "vlkošedý", velkou postavou  a celkovým vzhledem také vlk. Povahou ale stále malé dítě, i když špičáky měl dlouhé 4 cm. Byl to první a poslední pes, který mi prokousl dlaň durch. Právě těmi špičáky. Nebyl to úmysl, ale nehoda, při výměně názorů s tím starším jsem mezi ně strčil holé ruce, bylo to v létě, neměl jsem nic, do čeho bych si zamotal ruku. Šílenci v zimě spávali v jedné boudě, ale když byli se mnou ven, stále řešili, koho jsem táta a když jsem telefonoval a neokřikl jsem je, 1-2x za rok se mi pobili za zády....Do krve...I do mojí..

                        NHellas - Profil | St 2.2.2022 15:27:49

                        koralovec1 >> Já že si tvůj fešák otevřel pneuservis.
                        Můj má už 5 let kadeřnictví.

                          Nkoralovec1 - Profil | St 2.2.2022 7:38:24

                          Nova hracka. Pneu z rudliku 😀

                            NLutra - Profil | Út 1.2.2022 21:02:47

                            Moje smečka, tedy úderná dvojka, mladší polovina smečky. Pes 7 let, chovný, U, diviačar a fena 2 roky, chovná, U. Druhá polovina smečky je v důchodu, feny 13 a 9 let. Krmeni většinou granulemi + sem tam nějaký vařený vývrh. Aktivně využívaní v myslivosti, jak naháňky, tak nora a dosledy.
                            Na ryby je taky beru, to se ale k smrti nudí. L.

                              Nfiska - Profil | Út 1.2.2022 20:36:47

                              Ako vidím, pôvodná otázka zadávateľa sa zmenila na prezentáciu psov v obývačke a diskusiu o krmivách pre psov a ich zložení. Dovoľte vrátiť sa k zadanej otázke a uviesť moje skúsenosti so psami na rybách.
                              Rybárčim na priehrade, ktorá bola pôvodne asi 1km nad dedinou. Po „nežnej“ si zbohatlíci zabrali túto ornú pôdu (takých lokalít je v okolí viac) a vystavali si tzv. „rekreačné chaty“ (rozumej bungalovy s rozlohou stovky m2). Začínajú aj s výstavbou chát na jednej strane priehrady. K honoru patrí aj pes, a to čo najväčší. A tak sa priehrada stala korzom pre venčenie psov. Žiaľ, máloktorý je na vôdzke a žiadny nemá košík. Keď tam prídem, musím sa dobre pozrieť kam stúpam a kam sa zložím, aby som sa vyhol výkalom. Dvakrát sa mi stalo, že mi odletel kameň od nohy a protiidúci pes hrozivo zavrčal a rozbehol sa na mňa. Našťastie viem, ako sa zachovať (môj brat mal chovnú stanicu vlčiakov a dôg) a pes ma nakoniec nenapadol. Zaujímavé, že majiteľ v takýchto situáciách vždy tvrdí, že pes nič neurobí. To mi tvrdila aj majiteľka psa, ktorý ma pred dvomi mesiacmi nečakane zozadu (ani som o ňom nevedel) pohrýzol do lýtka nohy. Údajne bol zaočkovaný, doklad však nebol. Rana bola hlboká a hojila sa mesiac. Je bežné, že mi pes vbehne do krmiva, oblizuje termosku a dokonca mi z batoha vytiahol a zožral jedlo. Nakoniec som sa presťahoval (a nielen ja) loviť na druhú stranu priehrady, kde je strmý zalesnený kopec s pomerne zlým prístupom v nádeji, že tam bude pokoj. Nie je a naopak, tam sa psi tiež voľne pohybujú a opakovane vidím ako pes naháňa srnu alebo iné divo žijúce zviera. Natrafil sa tam aj poľovník s puškou, ktorý majiteľov slušne upozornil, že psa môže zákonne odstreliť. Dostal poriadnu hubovú.
                              O tom, že na panelákovom sídlisku v mojom bydlisku je situácia rovnaká, ani nehovorím. Psíčkári tu majú vyhradené a ohradené viaceré venčoviská, avšak máloktorý ich využíva. Najradšej už na svitaní venčia voľne pobehujúcich psov na trávniku pod oknami spální, často pred očami mestskej polície. Psi radostne štekajú, bijú sa, močia, vykaľujú a majitelia debatujú. Keď sme sa tam pred rokmi nasťahovali, obyvatelia v letných dňoch tam polihovali na dekách. Dnes si to nemožno ani predstaviť.
                              Je ťažko tvrdiť, že na vine nie je nevychovaný a nevycvičený pes, ale jeho majiteľ. Koľkí z milióna psov v republike absolvovali výcvik?
                              Prírodu aj zvieratá mám rád, na živú rybku nechytám. Ešte nikdy ma človek nepohrýzol, ani mi nič nezožral. A tak si sami odpovedzte na položenú otázku, aký je môj názor na psov na rybách (a nielen tam).

                                Nstandas - Profil | Út 1.2.2022 20:16:58

                                drvoštěp >> to César byl jinej kanón.😉

                                  Nstandas - Profil | Út 1.2.2022 20:07:50

                                  drvoštěp >> jo to znám i když od něj moc ne. Ale co jsem měl čubu jezevčíka tak ta když pršelo trhala rekordy ve výdrži.

                                    Ndrvoštěp - Profil | Út 1.2.2022 19:59:31

                                    standas >> Já teď marně lákám maltézáka ven se vychcat. On slyší jak venku chčije a dělá mrtvýho brouka. Zmetek jeden😁😁Tuším že bude pamlsek, sekaná od babičky 👍😁

                                      Nstandas - Profil | Út 1.2.2022 19:46:22

                                      drvoštěp >> měl by ho cca měsíc a půl možná dva.

                                        Ndrvoštěp - Profil | Út 1.2.2022 19:43:57

                                        standas >> Jj, velký nemá cenu. To je pravda.