Psi, pejskaři, rybáři

Po přečtení mnoha příspěvků na všechna možná i nemožná témata jsem nabyl dojmu, že většina z Vás rybářů má se psi špatnou zkušenost. Já sám jsem majitelem něm. ovčáka, kterého beru téměř všude sebou. Ať už bobkařina, nebo procházka kolem vody s vláčákem v ruce. Už několikrát jsem byl moc rád, že mám u sebe "pejska". Ne kvůli cizím psům, ale lidem. Chci se zeptat, máte horší zkušenosti se psy nebo s lidmi. Samozřejmě co se výkonu rybařiny týče....
Autor diskuse: Mišák - Profil , 10.10.2004 všeobecné - ostatní

Nstandas - Profil | Út 1.2.2022 16:35:17

Zdarec hafušáři, čím krmíte?

    NJabadu - Profil | Út 1.2.2022 11:08:33

    Hellas >> Nejsem, mě už roba do postele nebere :-))

      Ndrvoštěp - Profil | Po 31.1.2022 19:08:15

      OG >> Jj, jasný že videa jsou na oko. Teda co jsem viděl. Ale i tak. Raději se budu držet v pozadí😁Hrdinství nechám milerád jiným😁😁😁

        NOG - Profil | Po 31.1.2022 18:58:20

        drvoštěp >> Zase tak strašný ty maliny nejsou. Co se prezentuje na videích je většinou jen naučená činnost. Co jsem mohl porovnat na těch mých, tak NO je inteligentnější, dokáže chování naučené na jednom místě aplikovat na jiném. S tou starší čubou jsem měl problémy, v novém prostředí byla moc opatrná a nejistá, hlavně v případě hladké podlahy. Je ale zajímavý, že když s ní přijedu na místo požáru, tak tam vlítne hlava nehlava do toho největšího bordelu a hledá naprosto bez problémů.

          Ndrvoštěp - Profil | Po 31.1.2022 18:42:57

          OG >> 👍 Když vidím ty ,,kurvy" rezavý😁😁 tak se mi vždy stáhnou půlky. Denně kolem nás v lese chodí policajt venčit tyhle příšery😁😁 Šošoni jsou hned na korbě. Já jim říkám hoši, to je marný, ty proskočí i okénkem osobáku. Ale zpět ke krmení. Ten Sportmix jsem měl jeden čas taky a v poho. Ten Alpha Spirit neznám, jdu omrknout. Já v 17h. krmil a bullmastif mi šlohnul 4kg kuřecích prsíček. Minuta zaváhání... Zmetek. Měl to na dva dny😁😁Hodil držku že on to nebyl a čuměl na maltézáka😁😁

            NOG - Profil | Po 31.1.2022 18:30:09

            drvoštěp >> Sdílím stejný názor. Dá se říct, že je doba psů, jako módního doplňku a tomu je potřeba upravit psa. Sousedi mají amstafa a pokud by sežral cokoliv s obsahem masa, tak se zesere, má problémy s prostatou, páteří a kloubama, takže v 8mi letech sotva chodí. Co se týká krmení, vždycky jsem kupoval granule v ceně cca 45-50Kč za kilo(Josera, Sportmix, HappyDog, ActiCroq, WillowyGold), k tomu nějaká ta konzerva, při výcviku výrobní salám, vařený kůže nebo sušené plíce, poslední rok z vlastní pohodlnosti mám pro bombařku krabičky od AlphaSpirit. Neměl jsem jediný zažívací problém, psovi bude letos 13, čubám 7 a 5, teď v zimě váží 37kg, 36kg a 34kg.

              NHellas - Profil | Po 31.1.2022 16:18:14

              Jabadu >> Kurewski krásne foto! Ten černý jsi ty?

                Nsven - Profil | Po 31.1.2022 15:56:47

                otoš >> Opravdu nádherný rotwík !

                  NCejnek 2 - Profil | Po 31.1.2022 15:05:38

                  otoš >> když vidím tu srst a jak je na tom fyzicky tak krmení má určitě výborný

                    Ndrvoštěp - Profil | Po 31.1.2022 13:03:30

                    roxtidy >> Všeho do času. Ale zpět ke krmení. Jednou jsem u kolegovo psa zažil alergii na maso. Nevím čím to je, a ani jsem po tom moc nepátral ale moje domněnka je že je vše důsledek přešlechtění. Možná se pletu ?

                      Nroxtidy - Profil | Po 31.1.2022 12:40:25

                      drvoštěp >> :-D jinak sranda by byla, kdyby i vyrobci krmeni pro ryby museli uvadet deklarovane slozeni svych vytvoru. Krmeni jako krmeni....docela se divim, ze to jeste nekde nekdo nezavedl jako povinost.

                        Ndrvoštěp - Profil | Po 31.1.2022 12:30:28

                        roxtidy >> Hlavně aby se to tu nezvrtlo ve stylu e mimino.cz😁

                          NKelly 78 - Profil | Po 31.1.2022 11:47:26

                          Naše rozmazlený prdelky.

                            NPEPO. - Profil | Po 31.1.2022 11:42:42

                            Môj si nevyberá a zje všetko.
                            Ale najradšej to čo mám aj ja..
                            On jediný večer kde otvorím chladničku napovie aby som sa pozrel na seba jak vypadám,ale vždy sa vzorne bez všetkého pridá....

                              Nroxtidy - Profil | Po 31.1.2022 11:20:55

                              drvoštěp >> vsak ja si o granulich nedelam zadne iluze, spis naopak. nicmene vyrobce tam to deklarovane slozeni uvadet musi, tak kdyz uz mam neco vybirat, tak vyberu podle toho.
                              Muj ovcak cely zivot na mase + prilohy. Za chvili mu bude 13 let, je to uz dedek :-) Maso nejprve syrove, pozdeji varene. Aktualne na granulich bez zivocisneho proteinu...objevila se bohuzel alergie, takze spesl hmyzi granule byly posledni moznost.

                                NDušan_hp - Profil | Po 31.1.2022 10:55:46

                                Můj miláček, krmím 70% maso, rýže,těstoviny, zelenina a přidávám pokaždé tři hrstě granul Ontario pro dobrý pocit,aby mu něco nechybělo. Teď v zimě má 24kg což je dost, ale pohybu má dostatek, 2x denně 5km...

                                  Notoš - Profil | Po 31.1.2022 10:41:32

                                  Bulda 64 >> Dík

                                    Ndrvoštěp - Profil | Po 31.1.2022 10:28:26

                                    roxtidy >> V poho. Papír výrobce snese vše. A lidi tomu rádi věří. Ještě že nepíšou že jsou bylinky trhané za úplňku. U mě je směrodatné že psy mám zdravé a že když sežerou kýbl granulí, tak ten samej objem nevyserou😁😁

                                      Nroxtidy - Profil | Po 31.1.2022 10:11:41

                                      drvoštěp >> neber to prosim jako nejake prudeni vuci tobe...jen sem chtel obecne navest diskuzi o krmeni
                                      1) obrazek/slozeni = jako hlavni zdroj sacharidu hromada obili (kuku, ryze), jako hlavni zdroj tuku nejaky tuk, protoze popis drubezi tuk je nejasna specifikace; jako zdroj bilkovin jehneci protein - opet zavadejici nazev...moze to byt klidne cokoliv z jehnete, klido kopyta.....cena cca 110kc/kg
                                      2) obrazek/slozeni = to je jeste horsi varianta nez ty prvni...cena teda cca 80kc/kg
                                      3) jasne dany zdroj bilkovin, sacharidu i tuku...a cena cca 120kc/kg

                                      Prvni dve slozeni jsou Happy Dog a treti Bardog (relativne nahodne jsem vybral znacku o ktere tusim ze je z tech trochu lepsich). Cili za pomerne hodne podobne penize se muze slozeni na mile lisit.

                                        Ndrvoštěp - Profil | Po 31.1.2022 9:48:07

                                        roxtidy >> Vzdávám se...