Psi, pejskaři, rybáři

Po přečtení mnoha příspěvků na všechna možná i nemožná témata jsem nabyl dojmu, že většina z Vás rybářů má se psi špatnou zkušenost. Já sám jsem majitelem něm. ovčáka, kterého beru téměř všude sebou. Ať už bobkařina, nebo procházka kolem vody s vláčákem v ruce. Už několikrát jsem byl moc rád, že mám u sebe "pejska". Ne kvůli cizím psům, ale lidem. Chci se zeptat, máte horší zkušenosti se psy nebo s lidmi. Samozřejmě co se výkonu rybařiny týče....
Autor diskuse: Mišák - Profil , 10.10.2004 všeobecné - ostatní

Nroxtidy - Profil | Po 31.1.2022 9:28:25

drvoštěp >> a jen priklad...schvalne neuvadim znacky...co si kdo vybere z tech tri?

    Nroxtidy - Profil | Po 31.1.2022 9:10:48

    drvoštěp >> zda riskujes ci ne neposoudim, nechci posuzovat ani kondici tvych psu, ale k Happy dogu asi jen to, ze mnoho,spis vetsina, granuli od nich jsou docela prusvih

      NPstruh27 - Profil | Po 31.1.2022 8:49:12

      Jarin >> krásny psík , na tak veľké plemeno je to veľmi slušný vek.

        NBulda 64 - Profil | Po 31.1.2022 8:21:00

        otoš >> krasavice 👌👍👍

          Nmasicek - Profil | Po 31.1.2022 5:52:07

          Náš Kendy je krmený pouze masem.Kuřecí,vepřové a někdy hovězí,to je drahé,ale jak říkam někdy.

            NJarin - Profil | Po 31.1.2022 1:25:45

            otoš >> Ano súhlasím pes musí mať pohyb, patričnú stravu vrátane masa a v neposlednom rade výchovu vo "svojej svorke" , ktorú má rád a ktorá má rada jeho....
            PS dožil sa 15 r a 9 mesiacov - nebol to "fon" , ale dobrman krížený so sibírskym vlkom ...

              NLauri - Profil | Ne 30.1.2022 22:47:38

              otoš >> to je správný přístup. Pes je člen rodiny se vším všudy,jen musí poslouchat. A to je vždy o páníčkovi👍

                Notoš - Profil | Ne 30.1.2022 22:04:15

                roxtidy >>RTW v 8 letech...vychovaná na kvalitních granulích + doplňky jako vývar z kuřecího masa, ryby, rýže, vejce, mrkev...Základem je dostatečný přísun čisté pitné vody a pohyb v přírodě...Máš-li psa, tak se mu musíš věnovat...Je to jako s děckem.

                  Ndrvoštěp - Profil | Ne 30.1.2022 20:18:37

                  roxtidy >> Samo že je to na dlouhou debatu. Ale když mám chovatelskou stanici, myslíš si že bych riskoval ? Já jen odpovím na dotaz čím krmím a jak. Včetně masa.

                    Nroxtidy - Profil | Ne 30.1.2022 20:11:49

                    drvoštěp >> nemám sice tak dlouhou praxi, ale ta kondice je mnohdy relativní. Resp. mi přijde, že psi na granulích odcházejí bohužel tak nějak dřív bez ohledu na kondici během většiny jejich života. Vysvetluju si to tou "kvalitou" granulí, kdy ani ty nejlepší "nejkvalitnější" kvalitní v podstatě nejsou. Ale to je na nekonečnou debatu. Ne každý je schopen/ochoten krmit psa jinak než granulemi.

                      Ndrvoštěp - Profil | Ne 30.1.2022 20:03:04

                      roxtidy >> No, psy dělám od roku 90. A viděl jsem co dokážou granule hlavně u obřích plemen udělat za paseku. A věř mi že na reklamní žvásty moc nedám. Ale je fakt že krmím půl na půl masem. Pár mrkařů bylo u mne a mé psy vidělo. A ví v jaké jsou kondici. Jen můj zvěrolékař mě nemá rád😁😁😁

                        Nroxtidy - Profil | Ne 30.1.2022 19:55:01

                        drvoštěp >> v tomhle se neshodneme 😊 je to dle mě pouze marketingový tah který v majiteli psa pouze vytváří pocit že krmení je hrozná věda. Je to defakto stejný jak s boilie 😂
                        Jinak všem co kupují granule za řekněme 100kc/kg a více vřele doporučuji zkusit svému miláčkovi dát tu péči a nakoupit opravdové maso (nikoliv krmné) a buď mu ho vařit a nebo syrové. Uvidíte teprve tu změnu. A není to dražší!

                          Nroxtidy - Profil | Ne 30.1.2022 19:52:34

                          čolkař,zloch >> hills má některé granule jaks taks dobré, ale jiné naopak děsné...kde to je pomalu jak krmení slepicim. Když vezmu cenu, tak je mrak lepších granulí. Jen je má každý veterinář v ordinaci a tlačí je lidem.
                          Co mají kvalitní , tak veterinární diety.

                            Ndrvoštěp - Profil | Ne 30.1.2022 19:42:23

                            roxtidy >> Hlavně se musí dávat granule podle vývoje (stáří) a ,,plemene" psa. A nepřidávat vitamíny na přilepšenou !!

                              Nroxtidy - Profil | Ne 30.1.2022 19:35:27

                              koralovec1 >> čau, co se granulí týká tak dávám pozor na prvních 5 složek...Ty o granulích řeknou přinejmenším to, zda má výrobce potřebu klamat zákazníka či nikoliv. Je třeba si uvědomit že vlhkost granulí je nízká. Obsah vody v mase vysoký. Takže pokud je ve složení na prvním místě "maso", tak ho tam zcela určitě bude nakonec o hoooodne méně než toho co je ve složení napr. Na druhém či třetím místě.
                              Další věci je kvalita surovin... Tu na první pohled nepoznáš,ale jsou značky(např. First mate) kde to složení z pohledu obsahu masa nevypadá lákavě ale díky kvalitě budou pro psa obecně mnohem vhodnější (obecně řečeno).

                                Ndrgy - Profil | Ne 30.1.2022 18:12:29

                                Taky přidávám jednu vycházkovou.

                                  Nkoralovec1 - Profil | Ne 30.1.2022 17:07:14

                                  Cejnek 2 >> Podle rodicu by mnela byt velka. No uvidime zradlo ma kvalitni tak uvidime jak jeste poroste. Je ji 7 mes a ma 23 kg. Ale je to dobitek. Kdyz nejsme doma musi byt zavrena v chodbe jinak nachcije do posteli a na sedacku. Kdyz je pod dohledem vse je v poradku.

                                    NCejnek 2 - Profil | Ne 30.1.2022 16:41:20

                                    koralovec1 >> krásnej pes, když si ho tady ukazoval na podzim a teď tak dost vyrostl

                                      Nkoralovec1 - Profil | Ne 30.1.2022 11:05:46

                                      Lauri >> No jo jsou to mazlove a fešaci 😀😉

                                        NLauri - Profil | Ne 30.1.2022 10:54:52

                                        Dnes po druhé na cvičáku,a nějak nás to zmohlo😁