- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nemilka - zkáza či dobrá věc
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
16x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
Nkarkos - Profil | Ne 12.1.2014 21:15:49
NČapaCarp - Profil | Ne 12.1.2014 21:13:17
Nsmike - Profil | Ne 12.1.2014 21:12:52
Nkarkos - Profil | Ne 12.1.2014 21:10:20
NČapaCarp - Profil | Ne 12.1.2014 21:03:55
Nmilda61 - Profil | Ne 12.1.2014 20:43:49
NRváč - Profil | Ne 12.1.2014 18:19:25
Ohledně samotného odkupu přehrady, ta myšlenka už je celkem dlouho stará a prsty v tom má úplně někdo jiný něž tu byl zmíněn - každopádně to už je jen na něm, zda se zde k tomu nějak vyjádří nebo nevyjádří.
Jako druhý "viník" (dle mého názoru hlavní viník je MO Zábřeh), která si nechala tuto vodu vyfouknout. Dle info od některých místních rybářů (nezávazné, ale i bych tomu věřil) byla přehrada kdysi prodána p. Kauerovi za částku menší než 1mil Kč. V té době už to měl mít svaz podchycené, tuto vodu koupit, elektrátnu pronajmout (další zisk do svazu) a byl by svatý klid. Místo toho udělali co bylo v tu chvíli nejjednodušší a nejsnadnější a tuto vodu nechali být a domluvili se s novým majitelem na pronájmu (který určitě nebude zrovna malý - slyšel jsem cosi o 100.000 Kč/rok - opět bez záruky). Pokud někdo víte konkrétní částky - např ze schůzí, asi by bylo dobré to sem hodit a opravit mě, budu jen rád, když bude jasné o tom jak to ve skutečnosti je:-) Každopádně po bitvě je každý generál, těžko říct jak by svaz jednal dnes, ale myslím že stejně.
V naší MO už 4 rok dáváme každý člen 200Kč do fondu pro nákup pozmeků revírů - který slouží jen k tomuto účelu a už se nám podařilo tímto pár revíru zachránit a vedení v tomto pokračuje i nadále - díky Vám pánové!!!
Co se týče majitele přehrady, jak již zde bylo zmíněno - rozhodně bude radši když bude jednat se 2 lidmi než v ČRS, bude mít větší zisk, přehrada bude lépe udržovaná, čístá, uklizené, břehy opravené, aj... Být majitelem, jednal bych úplně stejně.
Poslední věc je nový revír - tato přehrada je bezkonkurenčně jedna z nejhezčích v vaší republice. Takové prostředí prostě jinde není. Tím pádem předpokládám, že by pánové byli sami proti sobě, aby z toho udělai typický kaprodrom kde sedí rybáři po 3m. Viděl bych to spíše něco ve smyslu "Hejlova", kdy na celé vodě bude max 10 lovných míst a vše bude "ideální" - z čehož ale vyplývá vysoká cena a velký nápor lidí, které si určítě "Lukyn" díky dobré reklamě zajistí:-) - kdo četl jeho knihu kapří tajemství a viděl jeho nová videa, kde se vystavuje na pontonu jak ve výloze, tak si asi taky dokáže lecos domyslet.
Aneb peníze jsou vždy až na prvním místě
Nsmike - Profil | Ne 12.1.2014 18:14:09
Nksanda - Profil | Ne 12.1.2014 17:54:16
NTOPR - Profil | Ne 12.1.2014 17:44:13
Kdo pak to asi bude ???
Ntuzemak - Profil | Ne 12.1.2014 17:25:40
NSven - Profil | Ne 12.1.2014 17:20:16
Ntuzemak - Profil | Ne 12.1.2014 17:19:32
NMichal1966 - Profil | Ne 12.1.2014 17:17:57
NSven - Profil | Ne 12.1.2014 17:16:23
Primárním posláním každé firmy, je generovat zisk. Vše ostatní je až druhořadé....
Nksanda - Profil | Ne 12.1.2014 17:16:22
Zapisy ze schuzi MO:
09/2013
Koordinační schůzka s majitelem přehrady k řešení stanovisek kolem revíru Nemilka, proběhla 23.10. Účastníci projednali vývoj kolem revíru, další krok je v kompetenci majitele a na základě toho bude pokračovat řešení ze strany MO a VÚS-úkol splněn.
p. Matýsek: informoval o jednání k Nemilce s majitelem, za VÚS přítomen p. ing. Jaroň. Byly rozebrány důvody, možnosti, hledány řešení k zachování revíru, které by byly přijatelné v rámci možností pro VÚS a MO. Majitel požádán, aby tyto návrhy zvážil. Další krok musí navrhnout majitel, pan Kauer. Dle toho pak bude jednáno dál.
10/2013 p. Matýsek: Seznámil výbor s dopisem p. Rataje, který reaguje na vývoj kolem Nemilky, a žádá výbor, aby tento revír udržela pro rybaření. Výbor oznamuje, že současná situace kolem revíru, z hlediska konečného vyjádření majitele, p. Kauera, není zatím rozhodnuta. Po několika absolvovaných jednáních a podaných návrzích, které byly majiteli navrženy k udržení revíru za výbor MO a za VÚS, se čeká na jeho rozhodnutí. Žel ukazuje se, že nás o revír svým jednáním připravují hlavně i někteří naši členové, pro vidinu vlastního zisku a jednostranné rybářské zábavy
p. Šmíd: informoval o opětovném jednání s p. Kauerem, k potřebnému posunu ve věci jeho rozhodnutí o Nemilce. Pan Kauer se v této chvíli přiklání k řešení, jak atraktivního lovu kaprů za poplatek, tak současně k umožnění rybolovu ve prospěch místních rybářů. Vzhledem k tomu, že toto navrhované řešení na rozdělení a užívání revíru, je složité z hlediska vlastnictví ryb a hospodaření, byl požádán, aby návrh bezodkladně projednal s vlastníkem revíru, tedy výborem VÚS.
11/2013 p. Matýsek: seznámil výbor s rozhodnutím majitele VN Nemilka (prostřednictvím advokátky Mgr. Ing. Bělicové), který vypověděl nájemní smlouvu na využití VN jako rybářského revíru, vlastníku revíru VÚS v Ostravě, výpověď nájemního vztahu zanikne 31. 12. 2014. Po diskuzi k tomuto rozhodnutí byly přijaty úkoly směřující k zahájení jednání s vlastníkem VN, vlastníkem revíru, úřady, k ukončení provozu rybářského práva, k možnému vylovení rybí obsádky, či úhradě za neslovené ryby a k zajištění případných změn v lovu ryb na tomto revíru v r. 2014. O rozhodnutích a změnách bude průběžně informovat výbor. Pracovní skupina: předseda, místopředseda, hospodář, zástupce hospodáře, ekonom. Informace budou podávány průběžně. Závěry a úkoly: zajistit nezbytné úkoly plynoucí z výpovědi majitele VN Nemilka, k ukončení rybolovu od 1. 1. 2015, včetně změn v režimu lovu ryb v r. 2014, a dalších kroků vedoucích k vyřízení a vypořádání náležitostí a nároků ke dni skončení smlouvy, např. úhrady, nebo slovení ryb...
Ing. Ervín Matýsek = Předseda MO Zabreh
Kde to žije - všechna témata
16:34NRybáři vs ochránci přirody 57
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
16:00NATTs hlásiče a ATTx příposlech 540
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....













