Nemilka - zkáza či dobrá věc

zajimají mě vaše nazory na pronajem svazove vody na severni moravě se ktere se stane soukromy revir a taky vyjadřeni tomaše elnera (CARP- STEIN) ktery za vše muže tak že snad se vyjadří a přizná se jak to opravdu je

Nkarkos - Profil | Ne 12.1.2014 21:15:49

ČapaCarp >> přesně tak nejsou schopni to za rybnit pořádnýma rybama samy takový uklizečky od 35 do 45 max co to je za rybu pro kapraře

    NČapaCarp - Profil | Ne 12.1.2014 21:13:17

    karkos >> nejradši bych šel do Králik v Šumperku je to stejně tak na hovno jak v Zábřehu.

      Nsmike - Profil | Ne 12.1.2014 21:12:52

      A tak je to vzdycky se vsim - neda se nic delat, konecna... Holt chod veci neurcuji vetsiny, ale dobre motivovane mensiny...

        Nkarkos - Profil | Ne 12.1.2014 21:10:20

        nedá se nic dělat konečná taky uvidí MO Zábřeh o kolik bude mít méně členů v příštím roce

          Nsmike - Profil | Ne 12.1.2014 21:06:48

          Bohuzel, od pristi sezony dalsi z rady soukromaku:-(

            NČapaCarp - Profil | Ne 12.1.2014 21:03:55

            milda61 >> přesně tak jak řikáš žadnej bordel tam nenajdeš, krásná příroda a klid že za 4 dny tak nepotkáš ani nohu a teď jde všechno do kytek.

              Nmilda61 - Profil | Ne 12.1.2014 20:43:49

              Zdravím všechny, kteří na tomto krásném revíru pobyli a vědí o čem je řeč. Že je této vody velká škoda, tak na tom se asi všichni shodneme. Ať už bude organizace jakákoliv - 10 nebo více míst, pořát to bude kaprodrom. Také na tom, že MO Zábřeh mohl tuto přehradu kdysi koupit. Myslím, že to ale naní otázka stávajícího výboru. Co vím téměř s naprostou jistotou je, že je pronájem podepsán (o bližších podmínkách vím pouze něco málo z doslechu). Za vším tímto děním kolem Nemiĺky je však nejvíce zainteresován údajně nějaký pan Havlíček z Troubelic, u kterého mají i nakoupené ryby. Mám v Troubelicích známé, tak to vím od nich. Prý měl o tuto vodu zájem již dříve. Zřejmě že se spojením s Lukášem bude dostatek financí. Pokud se projdete po březích Nemilky, nenajdete téměř žádný nepořádek. Jak to bude s místy na lov nevím, neboť levý břeh je téměř celý soukromý a pravý lesů ČR (podle katastru). Takže letos posledních pár pěkných chvil a bude konec. V žádném případě však této vodě nepřeji vydrancování!

                NRváč - Profil | Ne 12.1.2014 18:19:25

                Diskuzi jsem přečetl celou od začátku až do konce a přidám teda něco vlastního.
                Ohledně samotného odkupu přehrady, ta myšlenka už je celkem dlouho stará a prsty v tom má úplně někdo jiný něž tu byl zmíněn - každopádně to už je jen na něm, zda se zde k tomu nějak vyjádří nebo nevyjádří.
                Jako druhý "viník" (dle mého názoru hlavní viník je MO Zábřeh), která si nechala tuto vodu vyfouknout. Dle info od některých místních rybářů (nezávazné, ale i bych tomu věřil) byla přehrada kdysi prodána p. Kauerovi za částku menší než 1mil Kč. V té době už to měl mít svaz podchycené, tuto vodu koupit, elektrátnu pronajmout (další zisk do svazu) a byl by svatý klid. Místo toho udělali co bylo v tu chvíli nejjednodušší a nejsnadnější a tuto vodu nechali být a domluvili se s novým majitelem na pronájmu (který určitě nebude zrovna malý - slyšel jsem cosi o 100.000 Kč/rok - opět bez záruky). Pokud někdo víte konkrétní částky - např ze schůzí, asi by bylo dobré to sem hodit a opravit mě, budu jen rád, když bude jasné o tom jak to ve skutečnosti je:-) Každopádně po bitvě je každý generál, těžko říct jak by svaz jednal dnes, ale myslím že stejně.
                V naší MO už 4 rok dáváme každý člen 200Kč do fondu pro nákup pozmeků revírů - který slouží jen k tomuto účelu a už se nám podařilo tímto pár revíru zachránit a vedení v tomto pokračuje i nadále - díky Vám pánové!!!
                Co se týče majitele přehrady, jak již zde bylo zmíněno - rozhodně bude radši když bude jednat se 2 lidmi než v ČRS, bude mít větší zisk, přehrada bude lépe udržovaná, čístá, uklizené, břehy opravené, aj... Být majitelem, jednal bych úplně stejně.
                Poslední věc je nový revír - tato přehrada je bezkonkurenčně jedna z nejhezčích v vaší republice. Takové prostředí prostě jinde není. Tím pádem předpokládám, že by pánové byli sami proti sobě, aby z toho udělai typický kaprodrom kde sedí rybáři po 3m. Viděl bych to spíše něco ve smyslu "Hejlova", kdy na celé vodě bude max 10 lovných míst a vše bude "ideální" - z čehož ale vyplývá vysoká cena a velký nápor lidí, které si určítě "Lukyn" díky dobré reklamě zajistí:-) - kdo četl jeho knihu kapří tajemství a viděl jeho nová videa, kde se vystavuje na pontonu jak ve výloze, tak si asi taky dokáže lecos domyslet.
                Aneb peníze jsou vždy až na prvním místě

                  Nsmike - Profil | Ne 12.1.2014 18:14:09

                  jen by mě zajímalo, jak budou vypadat ty začátky článků jeho kluků z této vody...přijeli jsme na jednu severomoravskou přehradu, která byla ještě loni svazovou vodou....

                    NTOPR - Profil | Ne 12.1.2014 17:55:25

                    ksanda >> Začínám mít o toho klučinu strach -))

                      Nksanda - Profil | Ne 12.1.2014 17:54:16

                      TOPR >> jj to me taky pobavilo :-D kdo v tom z MO ma opravdu prsty se asi dovime az kdo bude tomuto reviru velet za rok tedkom sou to jen dohady a osocovani nekterych lidi bez dukazu... co je ale jasne a potvrdilo se mi to uz z nekolika zdroju voda bude na 90% patrit LK uz se prej jen doladuji detaily smlouvy... :-(

                        NTOPR - Profil | Ne 12.1.2014 17:44:13

                        ksanda >> 10/2013 p.Matýsek-Žel ukazuje se ,že nás o revír svým jednáním připravují hlavně i někteří naši členové,pro vidinu vlastního zisku ...

                        Kdo pak to asi bude ???

                          Ntuzemak - Profil | Ne 12.1.2014 17:25:40

                          Michal1966 >> stačí si přečíst příspěvek co sem dal ksanda,ztoho jasně plyne,že o to měl někdo enormní zájem,a druhý ztoho co nejvíce získat,prachy a prachy,to,že rybáři přijdou o vodu,tam vtom spolku nikoho nezajímá..

                            NMichal1966 - Profil | Ne 12.1.2014 17:21:12

                            tuzemak >> 100% souhlas.

                              NSven - Profil | Ne 12.1.2014 17:20:16

                              splavek >> souhlas. Ono toho už moc jiného k vytunelování nezbývá...

                                Ntuzemak - Profil | Ne 12.1.2014 17:19:32

                                Michal1966 >> tu jde jen o prachy,vytřískat ztoho co nejvíce,nějaký předkupní právo jde do.......

                                  NMichal1966 - Profil | Ne 12.1.2014 17:17:57

                                  tuzemak >> Samozřejmě, opční právo jde stranou, tak jako u mnoha mysliveckých honiteb na které v r.2013 Lesy ČR znovu vypsaly konkurz. A jak to dopadlo! Hodně mysliveckých sdružení nemají honitbu a končí.

                                    NSven - Profil | Ne 12.1.2014 17:16:23

                                    chytden >> já bych až takovým optimistou nebyl.
                                    Primárním posláním každé firmy, je generovat zisk. Vše ostatní je až druhořadé....

                                      Nksanda - Profil | Ne 12.1.2014 17:16:22

                                      TOPR >> pokud se podivas na zapisy ze schuzi tak MO uz to resi od zari-rijna 2013 s majitelem Kauerem, ale ten chce zjevne z toho vytriskat co nejvice penez a nemel moc zajem ze svazem to resit takze trestni oznameni bezpredmetne pokud se majitel kousne nenadelas nic...

                                      Zapisy ze schuzi MO:
                                      09/2013
                                      Koordinační schůzka s majitelem přehrady k řešení stanovisek kolem revíru Nemilka, proběhla 23.10. Účastníci projednali vývoj kolem revíru, další krok je v kompetenci majitele a na základě toho bude pokračovat řešení ze strany MO a VÚS-úkol splněn.
                                      p. Matýsek: informoval o jednání k Nemilce s majitelem, za VÚS přítomen p. ing. Jaroň. Byly rozebrány důvody, možnosti, hledány řešení k zachování revíru, které by byly přijatelné v rámci možností pro VÚS a MO. Majitel požádán, aby tyto návrhy zvážil. Další krok musí navrhnout majitel, pan Kauer. Dle toho pak bude jednáno dál.

                                      10/2013 p. Matýsek: Seznámil výbor s dopisem p. Rataje, který reaguje na vývoj kolem Nemilky, a žádá výbor, aby tento revír udržela pro rybaření. Výbor oznamuje, že současná situace kolem revíru, z hlediska konečného vyjádření majitele, p. Kauera, není zatím rozhodnuta. Po několika absolvovaných jednáních a podaných návrzích, které byly majiteli navrženy k udržení revíru za výbor MO a za VÚS, se čeká na jeho rozhodnutí. Žel ukazuje se, že nás o revír svým jednáním připravují hlavně i někteří naši členové, pro vidinu vlastního zisku a jednostranné rybářské zábavy
                                      p. Šmíd: informoval o opětovném jednání s p. Kauerem, k potřebnému posunu ve věci jeho rozhodnutí o Nemilce. Pan Kauer se v této chvíli přiklání k řešení, jak atraktivního lovu kaprů za poplatek, tak současně k umožnění rybolovu ve prospěch místních rybářů. Vzhledem k tomu, že toto navrhované řešení na rozdělení a užívání revíru, je složité z hlediska vlastnictví ryb a hospodaření, byl požádán, aby návrh bezodkladně projednal s vlastníkem revíru, tedy výborem VÚS.

                                      11/2013 p. Matýsek: seznámil výbor s rozhodnutím majitele VN Nemilka (prostřednictvím advokátky Mgr. Ing. Bělicové), který vypověděl nájemní smlouvu na využití VN jako rybářského revíru, vlastníku revíru VÚS v Ostravě, výpověď nájemního vztahu zanikne 31. 12. 2014. Po diskuzi k tomuto rozhodnutí byly přijaty úkoly směřující k zahájení jednání s vlastníkem VN, vlastníkem revíru, úřady, k ukončení provozu rybářského práva, k možnému vylovení rybí obsádky, či úhradě za neslovené ryby a k zajištění případných změn v lovu ryb na tomto revíru v r. 2014. O rozhodnutích a změnách bude průběžně informovat výbor. Pracovní skupina: předseda, místopředseda, hospodář, zástupce hospodáře, ekonom. Informace budou podávány průběžně. Závěry a úkoly: zajistit nezbytné úkoly plynoucí z výpovědi majitele VN Nemilka, k ukončení rybolovu od 1. 1. 2015, včetně změn v režimu lovu ryb v r. 2014, a dalších kroků vedoucích k vyřízení a vypořádání náležitostí a nároků ke dni skončení smlouvy, např. úhrady, nebo slovení ryb...

                                      Ing. Ervín Matýsek = Předseda MO Zabreh

                                        Ntuzemak - Profil | Ne 12.1.2014 17:16:13

                                        TOPR >> záleží jak proběhla,nebyl by to první podvod.