MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Olomoucké a hanácké jádro

Petrův zdar,
vítejte v diskuzi (nejen) pro všechny z okolí Olomouce.

Místo pro všechny slušné rybáře, kteří mají rádi nejen řeky Moravu a Bečvu, ale také místní pískovny, nádrže a rybníčky...

* Stránka ČRS MO Olomouc: http://www.rybsvaz-ol.cz/

* ČRS - Mimopstruhové revíry:
https://www.rybsvaz.cz/?page=reviry%2Freviry&lang=cz&web_menu&_id=18&typ=mp

Autor diskuse: paia ®
Dále moderují: Pafka ® + usak ® + TOPR ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 16.3.2009

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 287 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Pafka - ® Út 13.8.2019 23:59:08
Hezký večer všem, netuší někdo, prosím, jak aktuálně vypadá Lošov nebo Radíkov? Potřebuji vzít dva malé kluky na nějaký "rybníček", kde není moc rybářský přetlak a zároveň se dá i něco ulovit... Díky za reakci v SZ :-)
N Moravadream - ® Út 6.8.2019 19:36:06
Kubalorenc >> ok, dík za tip, je to sice na druhou stranu, ale když bude nouze tak tam mrknu.
N Kubalorenc - ® Po 5.8.2019 21:17:58
Moravadream >> dnes jsem sjizdel na kole z kopecka do samotisek a tam maji takovy maly rybnicky. Je tam zabince plno. A taky v dolanech na rybniku urcite je.
N Moravadream - ® Po 5.8.2019 20:59:13
Kluci nevíte kde je v okolí Olmika, nebo mohelnice okřehek? Mám v akva 3 malé amurky zlaté do jezírka a to je jediné co nekalí vodu, mají děsnou spotřebu :o).

Díky!
N Moravadream - ® Po 5.8.2019 20:55:01
Kubalorenc >> Tak proč hledaj viníka...
N Kubalorenc - ® Ne 4.8.2019 22:43:15
Moravadream >> sam sis prave odpovedel 😉
N Moravadream - ® Ne 4.8.2019 21:57:41
podle fotek všechno zdechlo pod jezem, to je divné ne? tam by měla být voda prokysličená, pokud všechno nejde do elektrárny..
N Kubalorenc - ® St 31.7.2019 7:10:10
Pěn_a >> jo jo, jako každej rok poslední dobou. A trusovickej a dolanskej je už taky bez vody.
N Pěn_a - ® St 31.7.2019 5:28:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Už zase .....
https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/sucho-nebo​-privalove-deste-ryby-hynou-ve-velkem-20190730.html​
N Kubalorenc - ® Ne 21.7.2019 21:26:54
kopec321 >> to verim.....
N kopec321 - ® Pá 19.7.2019 21:32:57
Kubalorenc >> Zrovna dnes by se v těch dvouch bouřkách hodila lepší ochrana rybáře než moskytiéra.
N Kubalorenc - ® Čt 18.7.2019 8:02:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Chomoutov nové info:
N RST - ® Ne 14.7.2019 21:09:53
Kubalorenc >> No když myslíš???
N Kubalorenc - ® Ne 14.7.2019 21:07:18
RST >> no... mozna kdybys tusil aspon trosicku odkud ten popud na tohle prisel, tak nepises tohle. Ale asi mas hned ve vsem jasno.....
N RST - ® Ne 14.7.2019 21:01:51
Malda512 >> Nikde jsem nenapsal, že s těmi "paskvily" souhlasím a souhlasíme :-) Píšu to níže. To že se v minulosti BP schvalovali v rozporu se stanovami sem netušil, nejsem jejich znalec a tak nějak jsem věřil že to nadřízený orgán dělá tak jak má. Nová revizní komise přišla na pochybení a upozornila na něj nový výbor a ten reagoval svoláním mimořádného sněmu. No a váš "starý" předseda do toho hodil vidle sepsáním otevřeného dopisu ve kterém si řádně přihřál polívčičku. To je to co mě štve............
P.S. Kdyby na tu chybu upozornil první, ani nepípnu a zatleskám mu, jenže dopis vznikl až po svolání mimořádného sněmu. Kapišto??
P.S. Neřeším obsah změn a to že jsou tam některé kraviny je vidět na první pohled.
N Malda512 - ® Ne 14.7.2019 20:36:05
RST >>
Spíš mne připadá , že když si čtu tvé argumenty, že jsi naštvanej, že jste nečině přihlíželi k těmto paskvilům a neřešili jste to . A vsadím se s tebou, že i ve vaší organizací je víc jak 80 % členů kteří jsou také proti. Těch 20 % členů jsou většinou rybáři kteří se o tohle nezajímají a nic neřeší.
N RST - ® Ne 14.7.2019 11:19:38
feeder009 >> Takže vraťme se trošku do minulosti. 99,9% změn v minulosti schvaloval územní výbor a ne sněm. Tam se pokud mám správné informace probíralo maximálně změna ceny členských příspěvků a různé speciální částky, např. 200,- Kč z povolenky do fondu rozvoje revírů. Pochybuji, že řadový rybář vůbec tuto změnu nějak zaznamenal, ze zkušenosti vím že řadovému rybáři je chod svazu tak nějak u zadních partií. Jediné co ho zajímá je, kolik zaplatím a kolik toho budu moci zmasit. Účast na schůzích je toho krásným příkladem. Ano jak sem psal výbor udělal chybu, a na upozornění kontrolní komise zjednává nápravu. Zopakuju ti to abys to pochopil ..... a na upozornění kontrolní komise zjednává nápravu... Ne proto že někdo napsal otevřený dopis!!!!! ale proto že zafungoval kontrolní orgán!!! Mimochodem ten v minulosti nikdy takto nereagoval a BPVRP schválené výborem pustil dál, stejně tak nereagoval předseda MO Olomouc. Tak proč zrovna teď, tímto způsobem a v době kdy se vědělo že bude mimořádný sněm!!!!! Odpověď je snadná, " Je třeba hodit trochu špíny na nový výbor" a zase proč takto - je třeba aby členská základna viděla jaký sem kanon a jak to ti zlí v Ostravě dělají špatně!!!! Prostě je třeba přesvědčit členstvo že mi jsme ti spravedlivý a utíkat od nás je špatně!!!! Ono totiž zásadní problém v Olomouci je úbytek členů. Olomouc už nějakou dobu ztrácí a třeba pidiměstočko Tovačov má více členů než on. No a v konečném důsledku je to vlastně o penězích = nebudou členi, nebudou peníze, nebudeme si moct dovolit platit lidi, které platíme. Proto je třeba zvedat PR a to jde v Česku nejlíp tím že někoho napadnu!!

P.S. Mimochodem územní výbor v novém složení je o velký kusanec lepší než starý, například zpravodaj, a nebo podpora dětí a sportovní činnosti je dneska úplně někde jinde. Ano udělali chybu, ale přiznali ji a zjednávají nápravu, já to přikládám jisté nezkušenosti nových a setrvačnosti lidí ze starého výboru.
N feeder009 - ® Ne 14.7.2019 8:37:15
RST >> nepřijde mi moc košer, že ve zpravodaji tyto změny prezentovali jako dané, přes které nejede vlak, je tam psané, že to výbor projednal a schválil. To, že to ještě musí schválit mimořádný sněm, o tom nepadlo ani slovo, takže řadovému rybáři, určitě bylo jasné, že tato změna je již nevratná. Zase jde jen o PRko ze strany Ostravy jak ty změny jdou a jak jdou rychle a bezbolestně... Netransparentnost v tom je veliká a ze strany Olomouce v tom nevidím nějaký velký podraz, jenom se na to snažili upozorněnit. A že pozvánku na sněm měli? To věděli jen a jen oni, že se bude schvalovat něco, co se prezentovalo jako jasná věc. Já jsem jenom rád, že se na tyto věci upozorňuje ať jde o jakoukoliv MO
N RST - ® So 13.7.2019 18:02:50
Kubalorenc >> Nové vedení udělalo chybu a na upozornění kontrolní komise ji napraví, (minulé vedení toto dělalo opakovaně, nikdy sněm BPVRP neschvaloval). Ne nesouhlasím s některými body a také jsem svůj názor řekl a další vhodné podpořil při hlasování. Naši zástupci pojedou na sněm s přesnými instrukcemi jak hlasovat. Současné znění návrhu sepsal dal ke schválení hosp. odbor územního výboru, stejně jako v minulosti. Navrhnout změnu BPVRP může kterýkoliv člen, výbor, členská schůze...... nějak si moc nepamatuju, že by se to v minulosti až na světlé výjimky dělo. A že je co měnit si sem 100% jistý.
Co mě na této kauze zvedlo ze židle je otevřený dopis předsedy MO Olomouc, ano jsme jeden svaz a ten dopis do něj hází vidle. Trvám na tom že byl sepsán s jediným cílem, poškodit nové vedení územního výboru a zlepšit své PR v očích členů MO Olomouc!!!!! Kdyby dopis sepsal a zveřejnil před svoláním mimořádného sněmu ani nepípnu, ale takhle je to v mých očích podraz. Je zvláštní že to neudělal v minulosti, kdy BPVRP běžně schvaloval územní výbor a ne sněm, jak to přikazují stanovy.
N RST - ® So 13.7.2019 17:50:48
feeder009 >> Stačí jeden tupec s dostatečně silnou argumentovací schopností, jak ukázala historie je to možné :-(
N Kubalorenc - ® So 13.7.2019 14:19:14
RST >> asi zapominas na to, ze jsme porad spolek. Tzn ze pokud jsou nejake zmeny, tak by se o nich melo rozhodovat kolektivne. Nemyslim si, ze pokud se nekde navrhne uplna kravina, tak by prosla uz na urovni MS nebo MO. Ti co jsou tam nahore a jsou placeni nama jsou nasi zamestnanci a maji se nam radovym clenum zpovidat. V zadnem pripade naopak a nemuze se prece stat, ze ve spolku si prosadi par jedincu neco, co si zbytek zakladny nepreje. Nadruhou stranu je videt, ze je aspon u noveho vedeni nejaka moznost vyjednavani.
N feeder009 - ® So 13.7.2019 9:11:18
RST >> nemyslím si, když by to byla kravina, tak by to neprošlo přes hlasování, je téměř nemožné aby se na jednom místě sešlo cca 110 tupých jedinců
N RST - ® So 13.7.2019 6:20:13
feeder009 >> BPVRP nemusí nutně tvořit členská základna, ano uznávám že by to byla značka ideál. Jenže bohužel naše členská základna není tak jaksi na úrovni, kde by byla schopna relevantně připomínkovat cokoliv. Dovedeš si představit, jaké kraviny by se tam mohli dostat?
N Malda512 - ® Pá 12.7.2019 22:01:22
RST >> Čau. Zda to je populismus a nebo není nechám na tobě. Já osobně si myslím, že ani ,, mimořádný sněm " nemá mandát hovořit za všechny rybáře a už vůbec ne zavádět naprosto nesmyslné novinky. Celou dobu tam seděli na zadkách a bránili se všemu novému. A ted najednou vytáhnou do boje a navíc s takovou koninou jako je minimální míra bílé ryby. Znám hodně rybářů kteří si do čeřinků loví malinké rybky třeba na grundle a nebo pro krmení nějakých domácích mazlíčků. ( Já nevím třeba želvu ) a ted budou mít ztrum protože někdo vymyslel, že slunka která dorůstá do 10 cm bude celoročně hájená.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 287 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNOVINKA

Za 2
Black Cat Šnůra S-line svítivě žlutá 1m

akce, rybareniPRESTON Bayonets

Za 72
Skvělá pomůcka pro snadnější nastražování nástrah do velikosti 10 mm. 20 ks v balení! Více na www.chytiljsem.cz

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby Plzeň Rybářské potřeby Plzeň

Plzeň, Hodonínská 57