Spolek pozůstalých GFC

S hlubokým zármutkem sděluji, že nám odešlo na věčný odpočinek naše milované GFC.
Věnujte mu prosím tichou vzpomínku a pak si Vás všechny, kteří jste měli GFC rádi, dovoluji pozvat na menší, či větší pokec nás pozůstalých.
Pokud nás občas navštíví i bývalý tvůrce GFC, bude mě opravdu potěšením.
Autor diskuse: Petr Havlíček - Profil , 15.5.2013 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Pedro1 Profil + Rybkin Profil

Kolik jsem za poslední měsíc koupil nožů?

A) Jeden12%

B) Dva 7%

C) Tři 0%

D) Čtyři 0%

E) Pět a více 9%

F) Koupil jsem nejen nože, ale i příslušenství, stalo to jako malý auto9%

G) Nekoupil jsem nic, mam všeho dost14%

H) Nekoupil jsem nic, ale koupím 2%

I) Jste banda magorů co neví co s penězi 44%

J) Nože nepoužívám 2%

Od 5.6.2025 hlasovalo 43 čtenářů.

NMartin M. - Profil | Út 22.7.2025 22:00:48

plavan >> to ti presne nereknu, ale treba kolem 150kc/kg.

    Nplavan - Profil | Út 22.7.2025 21:59:44

    Martin M. >> za kolik to vepřové u toho řezníka kupujete ? Oni pod tlakem bankrotu, díky dotovanému lacinému masu z dovozu, občas nakoupí španělské maso v supermarketu.

      NMartin M. - Profil | Út 22.7.2025 21:57:12

      plavan >> hm, mohlo by to tak byt. Bereme ale vetsinou maso od mistniho reznika, ze by vozil maso tak z daleka?

        Nplavan - Profil | Út 22.7.2025 21:55:20

        Martin M. >> ten pach divočiny, u vepře pach z kance, prej způsobuje to, že se v Západní Evropě pohlíží na kastraci čuníků jako na nehumánní a porážejí vepře v mladším věku, kdy ten pach ještě moc nemají. Ale není to ekonomické, tak prej nám pošlou občas nekastrovaného čuníka většího.
        Maso z českých chovů takový problém nemá. V našich luzích a hájích se kastruje a tak ten hormon, způsobující zápach, se u nich nevyskytuje.

          N1Mara - Profil | Út 22.7.2025 21:25:37

          Martin M. >> No já bych řekl, že ti vadí vůně masa a myslíš si, že to je od chcanek či něčeho jiného. Já mám dobrý nos a velmi mlsný jazyk, močovinu v mase poznám a smrad či něco nekalého taky :-)) no, nechci si měřit pinďoura s tebou, ale je to můj názor no :-)) Dle mě maso má takovou specifickou vůni no .-)

            NMartin M. - Profil | Út 22.7.2025 21:06:17

            1Mara >> to neni uplne smrad co citis nosem, ale chut az po uvareni, nevim jak to nazvat, spise do divociny nejak. Trochu to je citit i z panenky, ale tam to snesu.

              N1Mara - Profil | Út 22.7.2025 20:16:11

              plavan >> je fakt, že zavakuované maso beru v Lídlu, Billa, jinak řezník a globus. .-)

                Nplavan - Profil | Út 22.7.2025 20:13:41

                1Mara >> plecko ze Španělska smrdělo prasečinkou skoro rok, stejně tak krkovice. Ve všech velkých řetězcích.

                  N1Mara - Profil | Út 22.7.2025 20:06:01

                  Martin M. >> Ty hele, jak může plecko smrdět ? já čuchám skoro ke všemu co koupím a to i k masu a nikdy jsem nic necítil, že by smrdělo, jednou jsem vyhodil starého divočáka, ten byl střelen v lednu a fakt to maso smrdělo, 80kg. masa šlo psům .-))

                    Nkubah - Profil | Út 22.7.2025 19:57:35

                    maximotak >> jedno se upeklo jako výpečky, v pekáči s cibulí a česnekem - moc dobré. Nevadil ani koupený knedlík...

                    A jí si vezmu skleničku zavařeného pečeného ve skle z minule s sebou zítra na sváču k vodě

                      NBulda 64 - Profil | Út 22.7.2025 19:43:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      minatrix >> Ty staré Fénix modely mají ty třmeny (v kterých se natáčí ten sklon svět. toku) kovové, což je velký plus.
                      Zrovna nabíjím do akce. Vozím vždycky jednu nabitou ze sítě a jednu na baterky+ náhradní baterie po kapsách.
                      Měl jsem už leccos, ale tyhle jsou ok... mám jich asi 5, žádná neselhala za ty roky.
                      Vzhledem k minimálními finančnímu rozdílu od ostatních není co řešit ;))

                        Nminatrix - Profil | Út 22.7.2025 17:48:48

                        maximotak >> díky , mám vyřešeno. Spíš koukám po ještě lepším/novém modelu

                          Nminatrix - Profil | Út 22.7.2025 17:47:44

                          Pedro1 >> jinak mě tedy odešla do nebe Energizer a pak nějaká za cca 800Kc.

                          Fénixku mám asi 5 let a Ridgemonkey (náhradní) asi 3 roky. Je to sakra znát, co je kvalitnější.
                          Ale paradoxně někdy je více méně. Viz vojáci, kteří nepotřebují světlo až do prd.. . Plus je rozdíl v diodách/žárovkách (např myslivci, když hledají krev či mechanici určité chemikálie) , kde je fakt sakra rozdíl.
                          A když jsem lovil rousnice, tak silné červené světlo je plašilo a z Ridgemonkey zelené vůbec...

                            Nminatrix - Profil | Út 22.7.2025 17:42:19

                            Pedro1 >> měl jsem levné, bateriové. Kde potřebuješ posvítit pod ruce, ok.

                            Mám kvalitní Fénix HM 53 Ruby (myslím)-rozměry, světelný tok (+-), červené světlo, voděodolnost (!) atd atd.
                            Raději jednu kvalitní a druhou záložní. Jinak je to nebe a dudy. Kór, když jsme jezdili v noci lodí domů

                              Nkubah - Profil | Út 22.7.2025 17:30:43

                              Praseodym >> souhlasím - pěkná sníme hned, ostatní dáme upéct a do skla zavařit.

                                NRybkin - Profil | Út 22.7.2025 17:09:58

                                Reznik76 >> Vidíš to moc černě,furt to jde rozemlejt na holandský řízky:-)

                                  NPraseodym - Profil | Út 22.7.2025 17:07:21

                                  Martin M. >> velká chyba. Vepřová plec je parádní maso. Na omáčky nenahraditelná.

                                    NPraseodym - Profil | Út 22.7.2025 17:05:58

                                    Na jednu stranu se kloním spíše k Pedrovi, na moje chytání ta z dekace (ale jako úplně levná nebyla, stala tak před sedmi, osmi roky necelejj litr) bohatě stačí. Když jsem s ní jednou byl na lodi, tak si dovedu představit, že by to úplně dobré nebylo - za určitých podmínek tedy.

                                    Mě trochu láká ten adaptivní kužel světla u těch dražších - i když je to pořád jenom něco lehce zbytečného navíc 😄 ale musel bych to vidět na živo.

                                    Místní fajnšmekři píší o téhle Odesláno z aplikace Alza: https://www.alza.cz/sport/ledlenser-hf6r-core-cerna-d12523617.htm

                                    A další věc co bych chtěl, ta stará čelovka má starý usb konektor, chci mít jenom jeden kabel na mobil/čelovku

                                      Červené karty: MV